Феминизам!

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.684
Поени од реакции
4.806
Модерниве видео игри се слагаат со Aceso , пуст маж нема на ковер , сите негде стуткани сендвичи спремаат за воинките :icon_lol:





 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.153
Поени од реакции
10.541
Модерниве видео игри се слагаат со Aceso , пуст маж нема на ковер , сите негде стуткани сендвичи спремаат за воинките :icon_lol:





Па нели најдобрите кувари се мажи? :D
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
ako maskoto gotvi podobro ne gledam zasto on da ne bide toj sto ke prigotvuva hrana,
a i voopsto ne se zamisluvam vo vrska kade sto on ke ceka od mene da mu gotvam ko da e faten vo racete,
mislam deka ke ni bide podelena taa obvrska.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.684
Поени од реакции
4.806
ako maskoto gotvi podobro ne gledam zasto on da ne bide toj sto ke prigotvuva hrana,
a i voopsto ne se zamisluvam vo vrska kade sto on ke ceka od mene da mu gotvam ko da e faten vo racete,
mislam deka ke ni bide podelena taa obvrska.
Abe ne se opushtajte sea , dojde muabet od sendvichi praenje na tacna do napravi sam podeleni obvrski :D
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Член од
28 август 2013
Мислења
4.013
Поени од реакции
12.063
Член од
13 април 2021
Мислења
3.153
Поени од реакции
10.541
Не може дефинитивно да се одреди нејзиниот став кон феминизмот. Иако не е експлицитно документирано дали таа се идентификувала како феминистка, нејзините постапки за време на војната ја покажале нејзината силна волја и желба да придонесе во воените напори, рушејќи ги родовите стереотипи во процесот.
Нејзините постапки несомнено придонесле за промовирање на родовата еднаквост на свој начин.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.636
Поени од реакции
8.531
Секоја жена е ќерка на некого, сестра или мајка. Од таа гледна точка нема логика да зборуваме за еднаквост. Да не земаме у предвид други ствари, како морал етика и човечност пред се....спрема кои принципи треба сите да уживаат исти права и слободи. Тоа не се однесува само на луѓето туку на цел жив свет, колку може и како може.
Проблемот е што кога се бара еднаква застапеност се заобиколува квалитетот. А овие мајчиниве феминистки V 2.0 бараат селективна еднаква застапеност што го руши цел систем на вредности од корен и ги става мажите у подредена состојба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom