VELUX EHF Champions League (општа тема)

Кој ќе ја освои ЛШ 2020/21 ако го дочека крајот?


  • Вкупно гласачи
    30
Член од
11 јуни 2023
Мислења
90
Поени од реакции
285
Каков напредок на Магдебург последните 6-7 години, секоја чест. Оломнани освоена Лига Европа, лани шампиони на Германија после 20+ години и освоен Супер Глоуб, сега ако освојат ЛШ и тоа ќе е после 20 години.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.234
Поени од реакции
5.000
Сабја, исто и јас мислам дека последниот шут во регуларен дел е оштетена Барса и со левата нога газеше внатре Дамгард и требаше да биди пенал.
Не знам шо гледаја навистина судиите, претпоставувам време зошто брзо се донесе одлука :свиркам:
Во продолженија Магдебург подобар беше.
За пенали треба и среќа, три пати цел гол промаши Барса, шо повеќе....

Другото полуфинале, ПСЖ одново нови лузери, мајсторска и заслужена победа на Киелце, не знам која будала уште вложва во ПЕ СЕ ЖЕ ракометот :tapp:
Дај таму во донации парите нека видат аир, вака уште еден неуспех....
Ептен комплетна екипа Киелце, заслужуваат титула после она гигантско финале во 2015!
Се има екипата од тренер, голман до секоја позиција на терен, се надевам ќе ја оправдаат фаворитската улога.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.178
Поени од реакции
4.125
Сабја, исто и јас мислам дека последниот шут во регуларен дел е оштетена Барса и со левата нога газеше внатре Дамгард и требаше да биди пенал.
И мене ми се виде така, ама кога ќе успориш, делува дека надвор беше. Така што, веројатно точната одлука ја донесоа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.497
Поени од реакции
69.107
За мене тотално несфатлив потег ми беше последната акција на ПСЖ во продолжението. Украдоа топка и имаа 5 секунди за напад изведен од пола терен. Место Раул да го стави Криштопанс кој може и од 10 метри да шутне, стави ниска постава и решаваше Пранди со шут од далеку.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.234
Поени од реакции
5.000
Каква пацерска екипа се ПСЖ, вечни губитници, шеикот треба да ги донеси на ранг на Сент Рафаел во нивната лига....
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
779
Поени од реакции
1.368
Нај селскиот, со нај селските бои го попуши за сите пари...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.922
Поени од реакции
475
Магдебург е фантастичен ракометен клуб. Ваков прогрес имаат само клубови кои работат плански. Секоја чест. Не ми се верува дека цел Ф4 навивав за германски клуб :)
Талант полека ама сигурно го води Киелце кон патеките од Веспрем. Секогаш тука, купуваат се живо и диво ама никако да земат титула. Првата и единствена која ја освоија им беше со најнезвучен ростер.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.254
Поени од реакции
1.928
Дечки мала дигресија, 1конечен на Магдебург е паднат тикет бидејќи имаше продолженија?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.069
Поени од реакции
5.606
Секоја чест за Магдебург, повторно европски шампиони по 21 година! Одлична екипа, феноменален ракомет, сосема заслужено!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom