Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 октомври 2021
Мислења
360
Поени од реакции
723
За трансферите се казнети - 10 бода, за платите - 2 и парично.

Што остана друго?
znaci sepak kazneti se i kaznata e zasluzena. Kazna si e kazna be druze, prv bese sto se mavase po grudi i vikase kucinjata laat i karavanot si vrvi, hehenca si pravevte so sladoledzijata za na kraj da kazes "epa kazneti se i ne e tolku losa kaznata". Ti si klasicen pristrasen glupak, faktite za tebe se zabluda.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.246
Гравина анти јувенташот според Ивица Петровски, Славчо Сани и останата фан база со комбинирано IQ 14. Казната каква и да е само го потврди тоа што сите го знаат со години, дека сте криминален клуб. Така да и 45 титули по ред да освоите пак ќе бидете криминална банда и обична статистика во Европа, а и таму од две титули едната со допинг е освоена.Ниту една казна не е доволна да ви го испере криминалот освен да се избрише клубот од постоење, евентуално Чапекоенсе да ви се деси па да биде задоволена правдата.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Гравина анти јувенташот според Ивица Петровски, Славчо Сани и останата фан база со комбинирано IQ 14. Казната каква и да е само го потврди тоа што сите го знаат со години, дека сте криминален клуб. Така да и 45 титули по ред да освоите пак ќе бидете криминална банда и обична статистика во Европа, а и таму од две титули едната со допинг е освоена.Ниту една казна не е доволна да ви го испере криминалот освен да се избрише клубот од постоење, евентуално Чапекоенсе да ви се деси па да биде задоволена правдата.
Еве ти ајкју чекичу, кога си се дрзнал да генерализираш кој колкаво ајкју има, веројатно си мислиш дека имаш високо ајкју, епа кога имаш земи прочепкај малку во тие разговорите на Ањели што протекоа, и провери дали има разговори и на тој Гравина, и што зборува Гравина во разговорите, и врати се тука и објасни тука што си слушнал...

btw И Гравина беше дел во предистражната постапка...
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2023
Мислења
693
Поени од реакции
1.549
Еве ти ајкју чекичу, кога си се дрзнал да генерализираш кој колкаво ајкју има, веројатно си мислиш дека имаш високо ајкју, епа кога имаш земи прочепкај малку во тие разговорите на Ањели што протекоа, и провери дали има разговори и на тој Гравина, и што зборува Гравина во разговорите, и врати се тука и објасни тука што си слушнал...
se za pogreshni ekipi/nacii navivash, sho choek kje beshe. Ne mi e jasno kako moze da si protiv lukashenko a istovremeno da si za fudbalskiot lukashenko aka anjeli.
Te pozdravi tipacov inache:
1685532350834.png


2006 gi kaznia jube, gi braneshe sigurno.
eve i sega gi kaznuvaat dokazuvajki deka se KRIMI klub pak gi branish.

Ima li neshto polosho od toa da go branish neodbranlivoto?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
se za pogreshni ekipi/nacii navivash, sho choek kje beshe. Ne mi e jasno kako moze da si protiv lukashenko a istovremeno da si za fudbalskiot lukashenko aka anjeli.
Te pozdravi tipacov inache:
Прегледај го приврзокот 380417


2006 gi kaznia jube, gi braneshe sigurno.
eve i sega gi kaznuvaat dokazuvajki deka se KRIMI klub pak gi branish.

Ima li neshto polosho od toa da go branish neodbranlivoto?
Хахаха...Не мора да се мачиш да ме следиш по темиве, жими тебе...Кажи ми кај си ќе дојдам,и ќе ти дадам автограм, аман остај ме не замарај секаде...
 
Член од
20 април 2023
Мислења
693
Поени од реакции
1.549
Хахаха...Не мора да се мачиш да ме следиш по темиве, жими тебе...Кажи ми кај си ќе дојдам,и ќе ти дадам автограм, аман остај ме не замарај секаде...
koj te sledi be otepan eden, mi stasue notifikacija deka nekoj pishal na tema kaj shto jas sum pishal. self-obsessed much?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
koj te sledi be otepan eden, mi stasue notifikacija deka nekoj pishal na tema kaj shto jas sum pishal. self-obsessed much?
Во 50 теми ме цитираш (да не ти велам, ми ги потиш, да не те навредам) во 2 дена дури и во Сериа А ме пронајде.. Јас тебе ти кажав, небитен ми си, ниту те цитирам, ниту пак те читам... Кажи шо сакаш автограм, постер, потпис за да не ме замараш повеќе?
 
Член од
20 април 2023
Мислења
693
Поени од реакции
1.549
Во 50 теми ме цитираш во 2 дена дури и во Сериа А ме пронајде, (да не ти велам, ми ги потиш, да не те навредам). Јас тебе ти кажав, небитен ми си, ниту те цитирам, ниту пак те читам...
ubav e zivotot vo loop bubble neli? block mavni mi ajde i kje bidesh kao onoj moronon old_school_mk, kje si ziveesh vo svoe meurche kaj shto zapadot e demokratija i primer za dobri moralni vrednosti a putin i lukashenko se oloshot so nivnite idei za prodolzuvanje na normalnosta kako semejstvo, avtonomija za sekoja drzava i sorabotka preku ekonomija i nemesanje vo vnatreshni raboti
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
ubav e zivotot vo loop bubble neli? block mavni mi ajde i kje bidesh kao onoj moronon old_school_mk, kje si ziveesh vo svoe meurche kaj shto zapadot e demokratija i primer za dobri moralni vrednosti a putin i lukashenko se oloshot so nivnite idei za prodolzuvanje na normalnosta kako semejstvo, avtonomija za sekoja drzava i sorabotka preku ekonomija i nemesanje vo vnatreshni raboti
Оуууу, па ти се бодеш бре...Алармантна е работава....
 
Член од
20 април 2023
Мислења
693
Поени од реакции
1.549
izvinete dechki za off-topicot, neka prodolzi vartulu so opravduvanjata za klubot koj ako mu go spomnesh imeto te asocira na mesteni utakmici so sudii i lapanje titulcinja poradi prevari
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
izvinete dechki za off-topicot, neka prodolzi vartulu so opravduvanjata za klubot koj ako mu go spomnesh imeto te asocira na mesteni utakmici so sudii i lapanje titulcinja poradi prevari
Odi sega i doma na tvojte izvini mu se oti vlozile vo tebe te prakale na shkolo, a ispadna drvo nedelkano....
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Гравина анти јувенташот според Ивица Петровски, Славчо Сани и останата фан база со комбинирано IQ 14. Казната каква и да е само го потврди тоа што сите го знаат со години, дека сте криминален клуб. Така да и 45 титули по ред да освоите пак ќе бидете криминална банда и обична статистика во Европа, а и таму од две титули едната со допинг е освоена.Ниту една казна не е доволна да ви го испере криминалот освен да се избрише клубот од постоење, евентуално Чапекоенсе да ви се деси па да биде задоволена правдата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom