Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Лаик

Фираун
Член од
4 август 2018
Мислења
1.489
Поени од реакции
3.227
Interesen fenomen koj nazalost go imam oseteno i na svoja koza
Јасно ми е..и ја од искуство пишувам..па уште кога ќе прочитам-жени,мајки,кралици(демек) ми се превртува желудникот..Колку само машка,чиста енергија(љубовна,емотивна,искрена која доаѓа од срцето) спичкале жениве ко да имале у раце небитен потрошен материјал а некој срцето го празнел на нив и за нив...
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Болдот е доста јак..во една реченица жена и отворено ќе ти каже..

Кога ќе осети жената/девојката дека искрено ја сакаш и не можеш без неа (емотивно) и го установува тоа преку нејзини факинг(змијски) рецептори почнува да си ја ебе мајката у пичка..да ти глуми лудило...да ја превзема контролата над тебе као личност,да те прави љубоморен..и да те крши немилосрдно ко да си од стакло јеботе онака ладно без грижа на совест.. и ич пичката не и чуе како се осеќаш ти во тие моменти...

п.с. (пробав на мој начин да го објаснам зборот-отворено) ништо лично...
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
518
Поени од реакции
343
Јасно ми е..и ја од искуство пишувам..па уште кога ќе прочитам-жени,мајки,кралици(демек) ми се превртува желудникот..Колку само машка,чиста енергија(љубовна,емотивна,искрена која доаѓа од срцето) спичкале жениве ко да имале у раце небитен потрошен материјал а некој срцето го празнел на нив и за нив...
A najjakoto e sto tie se zalat demek tazni se tesko im e, ne znam sto im e, a tie sami si ja spickuvaat srekata
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.106
Поени од реакции
3.863
Тоа е едниот момент, да те сјебе ако осети дека си до уши заљубен у неа. Ако го промашат тој мемент и некако куртулиш, те чекаат на следниот битен момент а тоа е кога ке се окотат.... тогаш и да не си заљубен ке те сјебе многу полесно оти со твоите деца во нејзини раце нејзината позиција е многу силна. Во првата ситуација е силна затоа што претпоставува дека се ке направиш за неа а во втората знае дека твојата љубов кон децата нема лимит. Затоа треба жената (девојката) и децата да ги сакаш со срце а не со уста, сечи на најмала ситница и терај у пизду матер. Не си дозволувај од твојата уста да чуе срце, злато, те сакам, ми недостигаш, солзи, лиги... и слични глупости, мора да те перципира како некој што у секој момент може да ја остави макар и со деца и веднаш да ја замени со друга и ич око нема да му трепне. Нека има претстава дека твојот живот без неа ке ти биде супер и никад нема тоа да ти го дозволи, ке пере, пегла, мети, чува деца, ке дрка, ке пуши... се ке стори само ти да не идеш у бољи живот. Се друго е слаб имунитет и вирусот ке те сјебе у слабата точка.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.462
Ама душичко, ти не разговараш, ти ВЕРГЛАШ У МЕСТО..очите ни ги дупна:facepalm:
Феминистичкиот колектив е тој што не знае да разговара. Два реда муабет со вас без од ваша страна да се прочита/чуе “срам те било“, “жената е жртва“, “сѐ се врти околу сливката“ е невозможен.
Сакаш интересен муабет? Заслужи го. Дамите првин, прва ти.
 
Член од
9 мај 2023
Мислења
162
Поени од реакции
469
Еве мене ме пука несоница па да пробам да објаснам зошто мажите кога размислуваат за сериозна врска не сакаат жени со голем body count. Иако ќе ви наведат еден куп причини, од типот на STD, или дека минатото однесување го предвидува идното, причината е сосем друга.

Мажот кога се обидува да заведе жена, се презентира себе си. Значи зборува за своите достигнувања, за своите амббиции, и за работите што него го прават специфичен како личност. Некој се фали дека вози Мерцедес, некој дека го прочитал Хајдегер, некој дека има врски во штабот на СДСМ или ДПМНЕ.

Но каков и да му е пристапот, тој очекува да ја заведе жената со својата посебност, без разлика како тој ја замислува таа посебност. Ако има успех кај жената, тој смета дека успеал заради тоа што се прикажал во некое светло, како различен од другите, и тоа го прави среќен. И потоа открива дека истата жена била заведена од 50-100 луѓе претходно, многумина од нив потполно различни од него, некои и дијаметрално спротивни. Во тој момент сфаќа дека жената со коај е всушност нема никаква суштина настрана од нејзината вагина. Таа реагирала на многу различни стимули, од многу различни карактери. Се што требало за да ја заведе е да биде цицач, машко, и да крене два прсти, или да плати две пијачки. И тука му се руши сликата за сопствената посебност, колку и да била илузорна од самиот старт.

Затоа мажите не сакаат жени со многу претходно искуство. Се работи за суета, но не онака како што жените мислат. Мажите не се споредуваат со претходниците, туку сакаат жената која им се свиѓа да ја примети нивната замислена посебност, односно да може да биде заведена само од него, или барем од ликови за кои тој смета дека се слични на него, и дека вредат.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
да пробам да објаснам зошто мажите кога размислуваат за сериозна врска не сакаат жени со голем body count
Mislis deka zenite sakaat mazi so golem body count?
Posebno koga ke doznaeme deka bil so prostitutka epten stanuva konkurenten. :vrtioci:
Samo glupavi zeni moze da sakaat mazi sto go pikale sekade.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.462
Mislis deka zenite sakaat mazi so golem body count?
Posebno koga ke doznaeme deka bil so prostitutka epten stanuva konkurenten. :vrtioci:
Samo glupavi zeni moze da sakaat mazi sto go pikale sekade.
Значи според тебе мнозинството од женскиот колектив се глупачи. Добро...
Јас да пишав дека мнозинството жени се глупи одма ќе ме банираа. Ама вам ви се простува тука сѐ.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Оваа тема треба да се преименува во “Разговори помеѓу загорените“.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Значи според тебе мнозинството од женскиот колектив се глупачи. Добро...
Јас да пишав дека мнозинството жени се глупи одма ќе ме банираа. Ама вам ви се простува тука сѐ.
ti statistika si pravel koj so kogo bil?
mnozinstvoto lugje se glupi, i maski i zenski.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom