Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
@SharpShooter
Ова одговори го!
Ти беше одговорено само што ти како посветен северџан тој одговор не го прифаќаш. Не е проблем во нас туку во психотропните супстанции и прекурзори што ги користиш.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Ти беше одговорено само што ти како посветен северџан тој одговор не го прифаќаш. Не е проблем во нас туку во психотропните супстанции и прекурзори што ги користиш.
Може да ми посочиш точно каде ми беше одговорено? Прочитав само дека се бламира околу членот за референдуми за истапување или стапување во сојузи.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Џабе бистрите политика ни се у право и добро ќе биде ако е така ни некој ве слуша.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Може да ми посочиш точно каде ми беше одговорено? Прочитав само дека се бламира околу членот за референдуми за истапување или стапување во сојузи.
Да не барам по одговори ќе повторам, станува збор за член 29 од законот за референдум. Тој член е специјално напишан за ваква ситуација. Да парафразирам: референдум за пристапување во сојуз со други држави е задолжителен.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.635
Тоа е кога немаш аргументи, мора да вреѓаш :D .
Инаку чисто оти гледам дека погрешен ти е системот на вредности.

Северџан е пејоратив што вмроните ви го кажаа оти саботираа да се реши проблемот со Грција па ширеа пропаганда.

сите други: кодош, велепредавник ,соработник на окупаторот неможат да се асоцираат со некој кој сакал државата да му оди напред у НАТО и ЕУ, а не назад.

Вие само навивајте за Путин :D .
Велиш треба да навиваме за учкари, исиловци и талибанци, сите создадени и поддржувани од САД?
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Хммм...

А според твојава премудрост, на кој начин „севернава„ напредува? Ете, не‘ стрпаа во ОТАН, и како напреднавме? Ако влеземе во ЕУ, како ќе напредуваме?...

Благодарам на одговорите...
Ако ти ја минифицираш вредноста од тоа што сме влегле во НАТО и бенефитот што потенцијално влегување на ваква слаба држава во ЕУ може да ги има, епа неможам да ти помогнам.

Обично тие што девалуираат се про запад како тебе и скоро сите активни членови во оваа група, се токму тие истите кои се про руски ориентирани, ја купуваат пропагандата на Путин .
Автоматски споено мислење:

Велиш треба да навиваме за учкари, исиловци и талибанци, сите создадени и поддржувани од САД?
Аха, САД поддржува Талибанци така ? :lolzz:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Тоа е кога немаш аргументи, мора да вреѓаш :D .
Инаку чисто оти гледам дека погрешен ти е системот на вредности.

Северџан е пејоратив што вмроните ви го кажаа оти саботираа да се реши проблемот со Грција па ширеа пропаганда.

сите други: кодош, велепредавник ,соработник на окупаторот неможат да се асоцираат со некој кој сакал државата да му оди напред у НАТО и ЕУ, а не назад.

Вие само навивајте за Путин :D .
За разлика од тебе ние за никој не навиваме. Само прашање е ти што ќе правиш кога ќе секне чешмата од Калето. Чиј газ тогаш ќе лижеш, т.е за кого тогаш ќе навиваш, да се изразам напредно :D:D:D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.481
Поени од реакции
47.488
Велиш треба да навиваме за учкари, исиловци и талибанци, сите создадени и поддржувани од САД?
Не. Ништо не си разбрал. Ние треба да научиме да пливаме.

2r9nir.jpg
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
За разлика од тебе ние за никој не навиваме. Само прашање е ти што ќе правиш кога ќе секне чешмата од Калето. Чиј газ тогаш ќе лижеш, т.е за кого тогаш ќе навиваш, да се изразам напредно :D:D:D
Ne e grev da navivash, grev e da ne priznavas deka navivas..
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.635
Ако ти ја минифицираш вредноста од тоа што сме влегле во НАТО и бенефитот што потенцијално влегување на ваква слаба држава во ЕУ може да ги има, епа неможам да ти помогнам.

Обично тие што девалуираат се про запад како тебе и скоро сите активни членови во оваа група, се токму тие истите кои се про руски ориентирани, ја купуваат пропагандата на Путин .
Автоматски споено мислење:



Аха, САД поддржува Талибанци така ? :lolzz:
1684846853363.png


Oва доволно релевантен извор е за твој вкус?

1684846961456.png
1684847024101.png

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.177
Поени од реакции
4.321
Ако ти ја минифицираш вредноста од тоа што сме влегле во НАТО и бенефитот што потенцијално влегување на ваква слаба држава во ЕУ може да ги има, епа неможам да ти помогнам.

Обично тие што девалуираат се про запад како тебе и скоро сите активни членови во оваа група, се токму тие истите кои се про руски ориентирани, ја купуваат пропагандата на Путин .
Да, јас сум про Путин настроен, тоа не е за криење, ама пак не ми кажа ш‘о к*р има корист „севернава„ он нејзиното насилно влегување во ОТАН.

Ај обиди се да ми одговориш...и без потенцијали за бенефитите кои „севернава„ ќе ги има во „светлата будуќност„, оти тој филм веќе го видовме и знаеме како „среќно„ се заврши.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Да, јас сум про Путин настроен, тоа не е за криење.
Те така признај си дека си гордо индоктриниран да го фаворизираш најретроградниот , недемократски, far right, диктаторски и олигархиски систем кој е на топ листа на злото во светот. :lolzz:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Ако ти ја минифицираш вредноста од тоа што сме влегле во НАТО и бенефитот што потенцијално влегување на ваква слаба држава во ЕУ може да ги има, епа неможам да ти помогнам.

Обично тие што девалуираат се про запад како тебе и скоро сите активни членови во оваа група, се токму тие истите кои се про руски ориентирани, ја купуваат пропагандата на Путин .
Автоматски споено мислење:



Аха, САД поддржува Талибанци така ? :lolzz:
Не скраја да е, само тие од ИСИЛ ги поддржуваат.
Автоматски споено мислење:

Те така признај си дека си гордо индоктриниран да го фаворизираш најретроградниот , недемократски, far right, диктаторски и олигархиски систем кој е на топ листа на злото во светот. :lolzz:
Мислиш на САД, нели :lolzz: :lolzz: :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom