Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    680

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.151
Поени од реакции
21.794
Владе беше еден од најупорните анти-заев членови на форумот, па ете прочитај што ти пишува. Не треба да си генијалец ниту да навиваш за да видиш дека не ја бива работата.
Jas ne navivam tuku probuvam logicki i realno da gi gledam rabotite iako vo interes mi e Rusija da pobedi vo ovaa vojna. Nema vrska ova so Zaev ili anti Zaev. Gnojot severdjanski saka Rusija da izgubi, Jas ne. Uste i na pocetokot napisav, koj saka moze da proveri deka oko ne mi trepnuva kolku Ukrainci, Rusi, gradinki, mostovi, bolnici ,zapadnjaci ke patat ili neznam sto ako toa e potrebno za pobeda. Nema emocii tuka, vojna e.
Zatoa i moite stavovi se razlikuvaat od povekjeto koi se za Rusija. Tie se ajde povekje emotivni, jas ne sum i zatoa moite stavovi se bazirani na realnite slucuvanja na frontot , nivnite se bazirani na emocii.
Ko sto bese so Ermenija i Azerbejdan nesto slicno, pa i toa vidovme kako zavrsi. Djabe emocii i navivanja, pred faktite i bogovite molcat, sila boga ne moli ili kako bese.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.379
Поени од реакции
40.200
Што има ја да знам те имам тебе без пари да ме информираш све.
ако ова клипче не се јавило прво на проруски канали рачунај дека е фејк. Те учам малце да го користиш мозокот.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.324
Сериозно, имаш видено како изгледа срушен мост? Сакаш да ти побарам слики на интернет од срушени мостови? Мостот беше начнат, за 10 саати го поправија.
еве ти слика од срушен мост.

IMG_9434.jpeg IMG_9433.jpeg


Оди побарај на интернет да видиш кога е пуштен назад целосно во функција.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Jas ne navivam tuku probuvam logicki i realno da gi gledam rabotite iako vo interes mi e Rusija da pobedi vo ovaa vojna. Nema vrska ova so Zaev ili anti Zaev. Gnojot severdjanski saka Rusija da izgubi, Jas ne. Uste i na pocetokot napisav, koj saka moze da proveri deka oko ne mi trepnuva kolku Ukrainci, Rusi, gradinki, mostovi, bolnici ,zapadnjaci ke patat ili neznam sto ako toa e potrebno za pobeda. Nema emocii tuka, vojna e.
Zatoa i moite stavovi se razlikuvaat od povekjeto koi se za Rusija. Tie se ajde povekje emotivni, jas ne sum i zatoa moite stavovi se bazirani na realnite slucuvanja na frontot , nivnite se bazirani na emocii.
Ko sto bese so Ermenija i Azerbejdan nesto slicno, pa i toa vidovme kako zavrsi. Djabe emocii i navivanja, pred faktite i bogovite molcat, sila boga ne moli ili kako bese.

A што ти е па тебе у интерес бе талпо една.Ќе дојде некој рус бавчата да ти ја ископа? Гаќите да ти ги испере некоја русинка? На тебе ти било од интерес оф мори мајко..:facepalm: Диаболици невидени..



Само вака секој ден по толку најмалце.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.151
Поени од реакции
21.794
Тоа што бил анти заев не го прави имун на грешки. Едноставно поупростено ја гледа работата или џа или бу.
Retko gresam, skoro nikogas. Barem ti ova treba da go znaes. Ova sto se slucuva tuka vo republikata bukvalno od zbor do zbor ti go objasniv uste koga vojvodata i ostala blagonadezna komunjara i sareni kurtoni imaa samo najdobri nameri. Kako @Ne_sum_ja na primer, koj se krstese vo strancite da ne sredat. Nesto ne se krsti vo posledno vreme ili jas barem nemam zabelezano :cautious: .
Generalno mnogu naiven lik vo sekoj slucaj, kako i mnogu drugi.
Автоматски споено мислење:

A што ти е па тебе у интерес бе талпо една.Ќе дојде некој рус бавчата да ти ја ископа? Гаќите да ти ги испере некоја русинка? На тебе ти било од интерес оф мори мајко..:facepalm: Диаболици невидени..



Само вака секој ден по толку најмалце.
Nemam jas ukrainci vo familija, kur me boli, site neka skapat do posleden sto e do mene, dusa bugarska prodaena.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.795
Поени од реакции
26.355
Retko gresam, skoro nikogas. Barem ti ova treba da go znaes. Ova sto se slucuva tuka vo republikata bukvalno od zbor do zbor ti go objasniv uste koga vojvodata i ostala blagonadezna komunjara i sareni kurtoni imaa samo najdobri nameri. Kako @Ne_sum_ja na primer, koj se krstese vo strancite da ne sredat. Nesto ne se krsti vo posledno vreme ili jas barem nemam zabelezano :cautious: .
Generalno mnogu naiven lik vo sekoj slucaj, kako i mnogu drugi.
За ова мислам дека грешиш, скоро сум сигурен. Ама тоа не значи дека не треба да се дебатира и разглаба :)
Во секој случај конфликтов ме натера да читам бајаги и да научам доста ствари. Дали погрешно интерпретирам ќе дознаеме за 1-2 години. Може и порано.
Автоматски споено мислење:

A што ти е па тебе у интерес бе талпо една.Ќе дојде некој рус бавчата да ти ја ископа? Гаќите да ти ги испере некоја русинка? На тебе ти било од интерес оф мори мајко..:facepalm: Диаболици невидени..



Само вака секој ден по толку најмалце.
Дишењето рефлексно ти е, или мораш да се трудиш ?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.436
Поени од реакции
47.202
Ја па не разбирам како од сите вмешани, единствен што непрестано и најгласно кука и кенка е тој што буквално е платен да умре. :D
 
Член од
9 мај 2023
Мислења
162
Поени од реакции
469
еве ти слика од срушен мост.

Прегледај го приврзокот 378318Прегледај го приврзокот 378319


Оди побарај на интернет да видиш кога е пуштен назад целосно во функција.
Oва е слика од срушен мост? Па возилата поминуваа по него штом беше угаснат пожарот. Инаку, истрагата на Русите утврди дека со количината експлозив која беше употребена теоретски беше невозможно да се урне мостот, или посериозно да се оштети. Нема врска, глупаво е да се убедуваме, секој со перцепцијата.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.151
Поени од реакции
21.794
Дишењето рефлексно ти е, или мораш да се трудиш ?
I toj nejki, go terat ;)
Автоматски споено мислење:

За ова мислам дека грешиш, скоро сум сигурен. Ама тоа не значи дека не треба да се дебатира и разглаба :)
Во секој случај конфликтов ме натера да читам бајаги и да научам доста ствари. Дали погрешно интерпретирам ќе дознаеме за 1-2 години. Може и порано.
Ljubav teoretski lepo zvuci, malcice je drugcije u praksi :toe:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.324
Oва е слика од срушен мост? Па возилата поминуваа по него штом беше угаснат пожарот. Инаку, истрагата на Русите утврди дека со количината експлозив која беше употребена теоретски беше невозможно да се урне мостот, или посериозно да се оштети. Нема врска, глупаво е да се убедуваме, секој со перцепцијата.
Денеска се официјално завршено целосните поправки на мостот. Седум месеци по нападот.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.148
Поени од реакции
30.925
Денеска се официјално завршено целосните поправки на мостот. Седум месеци по нападот.

^^ Сега ќе им го рокнат пак западниве... Уф, чекај па нели запреа цивилен сообраќај по мостот. :unsure:
 
Член од
9 мај 2023
Мислења
162
Поени од реакции
469
Денеска се официјално завршено целосните поправки на мостот. Седум месеци по нападот.

Џабе тераш инает. Се поправаше подолго, но беше прооден и се користеше многу бргу после експлозијата. Веројатно се сеќаваш дека и Путин помина по него неколку дена после инцидентот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.099
Поени од реакции
81.062
1. Нема да има воен ефект
2. Ќе ги изгубат сите сојузници освен северна кореа, иран и сирија
3. Ќе им ги угинат сите војници на територија на украина све до границите од 91ва.
Ова се три мега-произволни исходи, што многу веројатно немаат врска со реалноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom