Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Sto bidna, Zelenski potpisal ukaz, Denot na pobeda protiv fasizmot da bide na 8 Maj?
Toa bi znacelo deka, na 9 Maj, koga cela Evropa ke slavi pobeda nad fasizmot - Ukraina nema da go slavi?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
Шо биднало со парадава едно тенкче од музеј извадено? Уште да откажат прелетите со авијација остана. Кое фијаско од држава неверојатно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.494
Поени од реакции
40.409
Шо биднало со парадава едно тенкче од музеј извадено? Уште да откажат прелетите со авијација остана. Кое фијаско од држава неверојатно.
толку си смотан? Тоа е Т-34, тенкот што ја доби WW2
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
толку си смотан? Тоа е Т-34, тенкот што ја доби WW2
Ај ја што сум смотан остај тоа, него кажи ми лепи Ронка, другине паради низ години уназад исто само едно тенкче вадеа?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.494
Поени од реакции
40.409
Ај ја што сум смотан остај тоа, него кажи ми лепи Ронка, другине паради низ години уназад исто само едно тенкче вадеа?
T-34 секогаш го ваделе прв. Оваа година колку што видов, немаше други тенкови и самоходни хаубици. Не ја знам причината за тоа, најверојатно таа опрема им е пратена на фронт.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
T-34 секогаш го ваделе прв. Оваа година колку што видов, немаше други тенкови и самоходни хаубици. Не ја знам причината за тоа, најверојатно таа опрема им е пратена на фронт.
Чекај сеа, нели имаа тенкови за против цел свет? Нели тајни оружја? Сијка Пиштолова директно од асембли лајн у тоа Урал курал фабриката пушташе клипови од нови тенкови. Шо е сеа оваа работа?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.494
Поени од реакции
40.409
Чекај сеа, нели имаа тенкови за против цел свет? Нели тајни оружја? Сијка Пиштолова директно од асембли лајн у тоа Урал курал фабриката пушташе клипови од нови тенкови. Шо е сеа оваа работа?
немаат тенкови, само 3 тенка имаат што им се на фронт сега. Верувам дека овој одговор те задоволи.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.769
Поени од реакции
21.841
Замислувам ама временската рамка не ми штима.
Дали би било добро да има таков закон пред да воведеме двојазичност, според мене ДА
После законот за двојазичност треба тест задвата јазика НЕ
Сега тебе те прашувам:
Според тебе правилна одлука на европска држава или не?
Секако, доколку не го знаеш јазикот во државата во која си, не ја почитуваш неа, народот, историјата итн тогаш нема што да бараш тука. Патем јас не реков ништо за оваа одлука, само се прашував на глас што би ни се случило нас ако ние воведеме вакво нешто, дали нашите стратешки сојузници и верни пријатели би реагирале со аплауз или со осуда. :coffee:
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
немаат тенкови, само 3 тенка имаат што им се на фронт сега. Верувам дека овој одговор те задоволи.
Па ја Ронка не сум дошол тука за да се задоволувам. Си праиме муабет, рускава војска ко украинскава котраофанзива. И двете ги нема.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.450
Поени од реакции
31.353
немаат тенкови, само 3 тенка имаат што им се на фронт сега. Верувам дека овој одговор те задоволи.
И после јас сум бил „русофил“, а не сум ја гледал парадата. :unsure:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.494
Поени од реакции
40.409
Иначе, сега го видов ова, кое дно, да замараш старци и да им правиш тестови за јазик и да ги депортираш ако не го знаат. Русите ова да го праеја секоја хелсиншка петарда ќе се активираше.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
До толку ли да немаш визија да направиш нешто свое бе. Го ископирале цел Ројс за претседателско возило. Загреота
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
И после јас сум бил „русофил“, а не сум ја гледал парадата. :unsure:
Не ја гледав ни ја за среќа, ама твитерот збесна па морав да се осигурам со кајгана стручњаците. Далеку си ти од русофил, којзнае колкав процент од продадените карти и фастфудови у крипто арена идат преку даноци у финансирање оружје за Украина. Да не зборам даноци на платите на прва постава на Лејкерс. Па Леброн сам има платено три бредлија и пола химарс годинава. А ти навијаш за него…
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.290
Поени од реакции
81.478
Тие Руси се колонизатори донесени од пичкуматерину откако Латвијците се однесени по гулаг. Иста тактика како денес во Мариупол или Крим на пример (само сега немаат доволно Руси па носат браќа од Кавказот). Премногу меки беа балтичките држави со колонизаторите по распадот на СССР, требаше се тоа одма назад у Перм и Новосибирск. Уште па и шанса им даваат, после 30 години да научат јазик...Русите се шќипетарите на источна Европа, тоа е тоа што не можете да го сфатите и се чудите зошто секоја соседна земја ги мрази.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Не му беше тоа поентата - дали Русите се тоа или нешто друго, туку дека Западот има мега-двојни аршини. Третманот на Латвија и Македонија.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.404
Поени од реакции
12.135
Тие Руси се колонизатори донесени од пичкуматерину откако Латвијците се однесени по гулаг. Иста тактика како денес во Мариупол или Крим на пример (само сега немаат доволно Руси па носат браќа од Кавказот). Премногу меки беа балтичките држави со колонизаторите по распадот на СССР, требаше се тоа одма назад у Перм и Новосибирск. Уште па и шанса им даваат, после 30 години да научат јазик...Русите се шќипетарите на источна Европа, тоа е тоа што не можете да го сфатите и се чудите зошто секоја соседна земја ги мрази.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Која е таа тактика денешна дај просветлине? Кои се тие племиња сегашни од Кавказот со кои Русија го колонизира Крим и Мариупљ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom