Какви жени сакате?

Член од
21 мај 2021
Мислења
748
Поени од реакции
1.610
Да раѓаат се утепаа од раѓање, тукуречи нема на кој да му раѓаат, нема потенцијал, све пилечи мозоци.
Ти какви мажи сакаш?
Биди искрена.Не сакаш ли некое доминантно мажиште да те исплеска,партали да те направи да свршуваш како луда,да те задоволува секој ден?
Биди искрена и отвори ја душата.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Ти какви мажи сакаш?
Биди искрена.Не сакаш ли некое доминантно мажиште да те исплеска,партали да те направи да свршуваш како луда,да те задоволува секој ден?
Биди искрена и отвори ја душата.
Најискрено НЕ! Јас сакам бета маж, да ми пере, готви и чисти, свршувам на измиени садови и чисти подови.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.490
Најискрено НЕ! Јас сакам бета маж, да ми пере, готви и чисти, свршувам на измиени садови и чисти подови.
Очигледно одамна не си видела измиени садови и чисти подови.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Очигледно одамна не си видела измиени садови и чисти подови.
Си по чистењето? Или онака на муабет да се најдеш. Не збори многу од зборење фајде нема! Оди одма фаќај се за џогер и крпа!
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.490
Си по чистењето? Или онака на муабет да се најдеш. Не збори многу од зборење фајде нема! Оди одма фаќај се за џогер и крпа!
Фала, ама морам да ја одбијам понудата, сепак е тоа женска работа.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Gzovi i cicki sakaat mazite, a ne nekoi posebni intelektualni i socijalni osobenosti i vestini na zenata. Privlecni, jaki, eblesti gazovi i cicki = plodna e i ke raga decinja, ke prodolzi vidot.
Истото што го тврдев деновиве по темиве за мажите, токму ова е тоа што го сакаат тенкс што ми ја долови поентата. (y)
 
Ф

Флеш

Гостин
Чистење,одржавање,тоа е дел од заедничкиот живот. Некој мора да носи пари,некој мора да одржава дома . И обратно . Се караме околу банални работи реално .

Најесенцијално ја си кажав горе и како е во реалноста и нека се лутат женските .

Во Македонија е паднат економскиот стандарт и повеќе страдаат машките. Сигурно не работат канцеларија ко женските. Физичка работа имаат . Плата и да однесеш девојче со 20.000 негде месечно или дома да однесете пари е приоритет ? Ти вика да ја однесете негде ? Сегде е скупо,треба да се облечеш,да се дотерате,тоа е пари пак,да се покажеш пред девојчето. Уште и кола да ја однесеш негде . Сигурно у тополка 96ка нема да се вози и Сања да ја озборува после види ја со кого излегла .

У врска треба симбиоза и ред .... Сексот е секако природна работа ама психолшкиот план е на предност, осаменоста е најгадна работа ,затоа и пуно има депресии ....
Автоматски споено мислење:

Јас имам листа мори

  1. Да гејма игри
  2. Да пере
  3. Да чисти
  4. Да готви
  5. Ни под разно да се учлени у партија за кариера
  6. Да има образование за кариера
  7. Има од мене амин да е независна
  8. Да е барем средена пред мене
  9. Да ми биде досадна цело време ко спикер аларм прави нешто алтан
  10. Да ме тера да шетаме
  11. Да ме тера социјализација
  12. Да ми биде емошнл супорт
  13. Да сака деца од мене
  14. Да не се кара со мајка ми
  15. Ако има проблем со мајка ми,јас ако треба ќе ја затнам никако да ме прескача и сама да тера политика
  16. Да не врти брат или сестра против мене
  17. Да не ми растура односи со пријатели

Ме мрзи да пишувам не сум јаден
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Приметете само колку кратка е листата критериуми на секој маж кога ќе го прашаат каква жена сака. И дури и да има повеќе од три точки на листата, тие се под контрола на дотичната која испитува задоволува ли барем еден критериум или неколку итн. Пример: да готви/пере/чисти/мие. ОК, тоа ако е проблем се учи, има рецепти итн. Да раѓала деца. И за тоа, до одредена возраст, секоја е способна/има капацитет, генерално. Да била тиха. И тоа се учи.
Жените кога ќе ги прашате каков маж сакаат... ахахаха, листата е доооооооолга. И што е уште полошо, клучните барања се врзани со генетиката над која никој нема контрола. Не може само со учење рецепти, чистење по дома, практикување тихо живеење да пораснеш од 168 цм на 190цм. Сакала тој да биде црномањест. Нема таков курс како што е на пр. курсот по готвење (идеш на курс па научиш да готвиш италијански специјалитети) па идеш на курс и стануваш црномањест.
Листата на критериуми на секоја жена кога ќе ја прашаат какви ѝ се, е секогаш листа на невозможни критериуми и невозможно долга. Зошто? Жените не ги сакаат мажите. Жените никогаш не ги сакале мажите. Затоа е долга листа и невозможна. Тоа е единствениот логичен заклучок.
Особено е важно младите генерации машка популација овој факт да си го имаат предвид секој пат кога ќе им помине низ глава мислата да ѝ се удвараат на некоја. Во денешно доба ова недопаѓање (кое брзо прераснува во анимозитет ако поминете малку повеќе време во женско друштво) е изразено повеќе од било кога. Да не ве лажат стари оскубани петли да ве убедуваат во спротивното дека имало вакви и онакви тактики на приоѓање а тие самите не пришле на ниедна откога се ожениле пред неколку децении (па се развеле). Има и премногу статистика која покажува дека не се во право. Знај си само дека на неа не ѝ се свиѓаш ти, нити другар ти нити комшијата, нејзе не ѝ се свиѓа никој- и продолжи си со животта.
Автоматски споено мислење:

Јас имам листа мори

  1. Да гејма игри
  2. Да пере
  3. Да чисти
  4. Да готви
  5. Ни под разно да се учлени у партија за кариера
  6. Да има образование за кариера
  7. Има од мене амин да е независна
  8. Да е барем средена пред мене
  9. Да ми биде досадна цело време ко спикер аларм прави нешто алтан
  10. Да ме тера да шетаме
  11. Да ме тера социјализација
  12. Да ми биде емошнл супорт
  13. Да сака деца од мене
  14. Да не се кара со мајка ми
  15. Ако има проблем со мајка ми,јас ако треба ќе ја затнам никако да ме прескача и сама да тера политика
  16. Да не врти брат или сестра против мене
  17. Да не ми растура односи со пријатели

Ме мрзи да пишувам не сум јаден
Колку од овие точки на твојата листа се учат и се објективно под нејзина контрола а колку се вон контрола па не може да ги задоволи дури и да сака?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Gzovi i cicki sakaat mazite, a ne nekoi posebni intelektualni i socijalni osobenosti i vestini na zenata. Privlecni, jaki, eblesti gazovi i cicki = plodna e i ke raga decinja, ke prodolzi vidot.
Да се слагам, но не мора да значи ако е интелектуалка, дека нема газишта и цицки, или ако е проста дека е најзгодна.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Да се слагам, но не мора да значи ако е интелектуалка, дека нема газишта и цицки, или ако е проста дека е најзгодна.
:facepalm: каква врска има тоа... ахахаха, кого го боли кур за интелектот...
 
Ф

Флеш

Гостин
Приметете само колку кратка е листата критериуми на секој маж кога ќе го прашаат каква жена сака. И дури и да има повеќе од три точки на листата, тие се под контрола на дотичната која испитува задоволува ли барем еден критериум или неколку итн. Пример: да готви/пере/чисти/мие. ОК, тоа ако е проблем се учи, има рецепти итн. Да раѓала деца. И за тоа, до одредена возраст, секоја е способна/има капацитет, генерално. Да била тиха. И тоа се учи.
Жените кога ќе ги прашате каков маж сакаат... ахахаха, листата е доооооооолга. И што е уште полошо, клучните барања се врзани со генетиката над која никој нема контрола. Не може само со учење рецепти, чистење по дома, практикување тихо живеење да пораснеш од 168 цм на 190цм. Сакала тој да биде црномањест. Нема таков курс како што е на пр. курсот по готвење (идеш на курс па научиш да готвиш италијански специјалитети) па идеш на курс и стануваш црномањест.
Листата на критериуми на секоја жена кога ќе ја прашаат какви ѝ се, е секогаш листа на невозможни критериуми и невозможно долга. Зошто? Жените не ги сакаат мажите. Жените никогаш не ги сакале мажите. Затоа е долга листа и невозможна. Тоа е единствениот логичен заклучок.
Особено е важно младите генерации машка популација овој факт да си го имаат предвид секој пат кога ќе им помине низ глава мислата да ѝ се удвараат на некоја. Во денешно доба ова недопаѓање (кое брзо прераснува во анимозитет ако поминете малку повеќе време во женско друштво) е изразено повеќе од било кога. Да не ве лажат стари оскубани петли да ве убедуваат во спротивното дека имало вакви и онакви тактики на приоѓање а тие самите не пришле на ниедна откога се ожениле пред неколку децении (па се развеле). Има и премногу статистика која покажува дека не се во право. Знај си само дека на неа не ѝ се свиѓаш ти, нити другар ти нити комшијата, нејзе не ѝ се свиѓа никој- и продолжи си со животта.
Автоматски споено мислење:


Колку од овие точки на твојата листа се учат и се објективно под нејзина контрола а колку се вон контрола па не може да ги задоволи дури и да сака?
Набројав бајо она шо мислам дека е нормално . Сакам да биде независна,да се образува,да не се затвора . Последните точки се мислам битни кога врската ви е во понапредна фаза . Ја упознаваш со твоите . И потенцирав секад дека заради овие работи најчесто се растура брак и итн работи . Мајка ти се меша,она се меша ко жена,кавгаа со брат/сестра оти се други фамилии веќе,пријатели итн .


Сакам жената да не зависи од мене ,сакам да е нормална,почит,јас и пружам подршка,сакам и она . Ништо повеќе,тоа секс,мекс,да нормално е и природно и мора ама не брате дека треба се околу тоа е . Јас ако сум со жена е дека ја сакам како карактер оти за 10 години она че пропадне до 40 години но свое јас и карактер останува засекогаш и битно која е она како личност .


Сложена тема е .
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Пример: да готви/пере/чисти/мие. ОК, тоа ако е проблем се учи, има рецепти итн. Да раѓала деца. И за тоа, до одредена возраст, секоја е способна/има капацитет, генерално. Да била тиха. И тоа се учи.
Жените кога ќе ги прашате каков маж сакаат... ахахаха, листата е доооооооолга. И што е уште полошо, клучните барања се врзани со генетиката над која никој нема контрола. Не може само со учење рецепти, чистење по дома, практикување тихо живеење да пораснеш од 168 цм на 190цм. Сакала тој да биде црномањест. Нема таков курс како што е на пр. курсот по готвење (идеш на курс па научиш да готвиш италијански специјалитети) па идеш на курс и стануваш црномањест.
Листата на критериуми на секоја жена кога ќе ја прашаат какви ѝ се, е секогаш листа на невозможни критериуми и невозможно долга. Зошто? Жените не ги сакаат мажите. Жените никогаш не ги сакале мажите. Затоа е долга листа и невозможна. Тоа е единствениот логичен заклучок.
На кој курс се учи да ти пораснат цицки и газ? :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom