Дали астрологијата треба да биде прифатена како наука?

Dali veruvate vo ona sto pisuva vo horoskopot?


  • Вкупно гласачи
    171
G

GoddessOfRock

Гостин
Јас не би ја признала. Ама они самите може шо сакат да си прават
 
R

RAYTHEON23

Гостин
:nenene::nenene::nenene::nenene:никако-нема научна основа-секако може да речете и библијата нема научна основа,ама тоа е религија..:helou:
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Zosto nedorazbiranja ve molam,pa astrologijata e sepak nauka!!??

Gospoda !! go pocituvam vaseto mislenje,no sepak mislam,deka astrologijata e nauka,koja opstojuva so vekovi nanazad...
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Да обавезно.
Исто така треба да се отворат и посебни државни болници за баење, кушање и спас од уроци.
Треба да се отворат универзитети и да се делат докторати за астролози, гледачи на кафе, прстен и на други видови пијалоци и накит.

На тој начин би се отвориле повеќе фирми со стручни лица, а со тоа и работни места. Со тоа ќе се обезбеди и сертифицирана стручна помош за некои очајни безработни домаќинки, како и за тинејџерите и тинејџерките кои не можат никако да се вљубат затоа што Марс не е во куќата на Венера или пак подмочнуваат навечер во кревет затоа што некој ги погледнал напреку.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Да обавезно.
Исто така треба да се отворат и посебни државни болници за баење, кушање и спас од уроци.
Треба да се отворат универзитети и да се делат докторати за астролози, гледачи на кафе, прстен и на други видови пијалоци и накит.

На тој начин би се отвориле повеќе фирми со стручни лица, а со тоа и работни места. Со тоа ќе се обезбеди и сертифицирана стручна помош за некои очајни безработни домаќинки, како и за тинејџерите и тинејџерките кои не можат никако да се вљубат затоа што Марс не е во куќата на Венера или пак подмочнуваат навечер во кревет затоа што некој ги погледнал напреку.
Брат ај пробај ова - http://www.0800-horoscope.com/birthchart.php
чуди се малку па прокоментирај.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Секако дека не. Во тие глупави работи веруваат само малоумни, или луѓе кои имаат проблеми со егото.:toe:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Секако дека не. Во тие глупави работи веруваат само малоумни, или луѓе кои имаат проблеми со егото.:toe:
Земи и ти отвори го линкот што го имам ставено во претходниот пост, барем за сега. Нема никакви ''бајачки'',''гатања'' итд итд.....едноставно потполни и ѕирни во минатото,сегашноста и иднината на твојот живот.

ПС. Не ме терајте да го ставам линкот во секој пост....уверете се дека линкот е шлаканица на вашите негирања околу астрологијата.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Земи и ти отвори го линкот што го имам ставено во претходниот пост, барем за сега. Нема никакви ''бајачки'',''гатања'' итд итд.....едноставно потполни и ѕирни во минатото,сегашноста и иднината на твојот живот.

ПС. Не ме терајте да го ставам линкот во секој пост....уверете се дека линкот е шлаканица на вашите негирања околу астрологијата.
Да бев ретардиран можеби и ќе пополнев.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Тетка Сабринче ти си?:vozbud: -.-'

А линкот погоре е бетер од тин шема :kesa:
Не лажи народот безвезе, признај дека не си го отворил линкот, не си ја разбрал содржината, или пак не ти оди англискиот добро...-_-. Да разлисташе убаво немаше ваков одговор да ми вратеше.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Не лажи народот безвезе, признај дека не си го отворил линкот, не си ја разбрал содржината, или пак не ти оди англискиот добро...-_-. Да разлисташе убаво немаше ваков одговор да ми вратеше.
Така е бато, со еден линк од некоја fuck-me-i-am-famous страна сите ќе ги убедиш дека астрологијата е чиста вистина. Читав и не се восхитив. Еве како поборник на оваа wannabe наука просветли ме каде грешам и една изгубена душа како мене насочи ја на правилниот астрологиски пат:cuc:


ПС. Еве и како бедно се вадат астролозите на поконкретни прашања.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Така е бато, со еден линк од некоја fuck-me-i-am-famous страна сите ќе ги убедиш дека астрологијата е чиста вистина. Читав и не се восхитив. Еве како поборник на оваа wannabe наука просветли ме каде грешам и една изгубена душа како мене насочи ја на правилниот астрологиски пат:cuc:


ПС. Еве и како бедно се вадат астролозите на поконкретни прашања.
Не ме лажи тука пред сите! хахахахахахахаха

Брат ништо ти не си читал, а изгледа и воопшто не си во тек со астрологијата та ми праќаш вакви линкови.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Не ме лажи тука пред сите! хахахахахахахаха

Брат ништо ти не си читал, а изгледа и воопшто не си во тек со астрологијата та ми праќаш вакви линкови.
Па не сум во тек де. Затоа се обратив тука некој поискусен да ме подучи.
Еве тебе те глеам се дуеш?:toe:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Па не сум во тек де. Затоа се обратив тука некој поискусен да ме подучи.
Еве тебе те глеам се дуеш?:toe:
Човек, не умеам јас да ти влезам во пцто и да ти го отворам линкот, + да ти залепам очите за мониторот и да те сконцентрирам на текстот. Ти понудив та ако сакаш читај.

ПС- И пред да правиш некој ретардиран и луд земи поразлистај нешто околу темата на дебатата.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Човек, не умеам јас да ти влезам во пцто и да ти го отворам линкот, + да ти залепам очите за мониторот и да те сконцентрирам на текстот. Ти понудив та ако сакаш читај.

ПС- И пред да правиш некој ретардиран и луд земи поразлистај нешто околу темата на дебатата.
Што е лесно да бапнеш линк и да изиграваш сезнајко. Еве нели заклучи дека незнам англиски. Кутриот јас, како да се снајдам сега? Разлистав темата ама не ми е доволно јасно, би можел ли да ми објасниш, да ми кажеш нешто за моето минато, сегашност и иднина, колку деца ќе имам и да ми помогнеш нешто со лото/бинго. Ако неможеш не ми реплицирај да не одиме офтопик, ќе ми реплицира некој што се разбира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom