Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.197
Поени од реакции
15.245
наводно укрите шансата ја гледале во следниот период да се склучи примирје, и после тоа западот да е вооружи Украина до заби со модерно западно оружје, и така да си ги поврати освоените територии
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.661
Поени од реакции
32.721
наводно укрите шансата ја гледале во следниот период да се склучи примирје, и после тоа западот да е вооружи Украина до заби со модерно западно оружје, и така да си ги поврати освоените територии
Генијален план, сега само уште Русите да се толку глупи да паднат на мамката со Мински договори 3. :unsure:
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
749
Поени од реакции
1.896
Украина ова време зелена трева не баш....
Трупи на отворено се шетаат ко да одат во чаршија.... Ова не е фронтот....
Мене ми изгледа како да е кондициски марш на баталјон или бригада, веројатно некаде во ВБ на обука.

Нема истрели, нема прелети, нема кратери, нема траги од војување, не е Украина
Neboto i lici ko da e tyka , nit se smee nit place .....
Ne mozam da sfatam zosto so zdrava noga vo trnja se brka , ama ajde toa e , proksi vojna za resursi nema drygo objasnuvanje vo ovoj lud svet....
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.001
Поени од реакции
22.322
Situation at Bakhmut city: After three days of fighting the Russian Army forced the Ukrainian Army to withdrew from all the positions east of the railway. Combing operations continue in the area.

Ft5Z_M8WAAA7ME3.jpeg
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.626
Поени од реакции
12.532


имат снемано авијација Русиве бе :pos:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.142
Поени од реакции
26.835
Нови десет гробишта.


И уште 10


И последните 10 од колекцијата што ја има типот.

 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Многу паника претстои заради ФАБ бомбите. :icon_lol:
Партали денеска летаа во Купјанск. И уште пострашно, денес било пријавено дека Русите употребиле иста таква бомба во западниот дел од Бахмут. :confused:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.001
Поени од реакции
22.322
Situation at Bakhmut front: Russian Army advanced from the north taking control over the old hospital and the western garages at Tolbukhina street. In addition troops advanced around Oborony street and railway station elevator moving the frontline at Krainia street adjacent to the big garage area south of it.

photo_2023-04-17_19-12-23.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.197
Поени од реакции
15.245
Така пишува по телеграм каналите, а дали е вистина...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.001
Поени од реакции
22.322
Така пишува по телеграм каналите, а дали е вистина...
Мислам дека е многу веројатно бидејќи секојдневно излегуваат видеа со ФАБ од целиот фронт.
Автоматски споено мислење:

Наводно резултат на ФАБ 1500.

 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Мислам дека е многу веројатно бидејќи секојдневно излегуваат видеа со ФАБ од целиот фронт.
Автоматски споено мислење:

Наводно резултат на ФАБ 1500.

Го нае*але Украинците ако е започнато масовно производство на ваквиве, па и посилни бомби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom