Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Da be mora da bidi na udarni vesti za da bidi biten?
Kolku shto znam USA imaat edno 4-5 vezhbi praveno demek da go podplasele i sto ti jas znam gluposti. i ovaj drugiot den im poka edno 3-4 nad glavi.
A toj "Debeliot" e 1000 Pati poasolen od ovaj dementniov. Samo kutriot si bese naiven, sto za nego i ne me cudi, ama za cela negova partija bese katastrofa
sto go izigraja na izbori.

A sega mu baraat vlakno vo jajceto samo i samo da go trgnat od izbori. Inace pak ce izgubat
Да де дека поасолем ти у Германија заврши а кај дебелиот ни ко турист немаш отидено. Немој од инат да збориш и сам знаеш дека постоењето на створ ко Ким Јонг Ун у 21ви век е фејл за целото човечко општество, али ете има и такви ко тебе што им треба “херој” после второ бокалче ракија у кафана да кажат “лелеее шо им напраи на американците”. А што им напраи само ти си знаеш. Али ако.
 
Член од
5 април 2023
Мислења
16
Поени од реакции
57
Да де дека поасолем ти у Германија заврши а кај дебелиот ни ко турист немаш отидено. Немој од инат да збориш и сам знаеш дека постоењето на створ ко Ким Јонг Ун у 21ви век е фејл за целото човечко општество, али ете има и такви ко тебе што им треба “херој” после второ бокалче ракија у кафана да кажат “лелеее шо им напраи на американците”. А што им напраи само ти си знаеш. Али ако.
Зошто фејл?? Зошто не е роб на Американците или?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Зошто фејл?? Зошто не е роб на Американците или?
Доста бе со тоа роб на американците која глупост. Маме им се наеба на својот народ ги гаѓа со противваздушен топ ако курето на лево му се дигне, битно не бил роб на американците. Што не идеш таму ко турист ако толку ти го дига, о ти слободен човеку?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.040
Да де дека поасолем ти у Германија заврши а кај дебелиот ни ко турист немаш отидено. Немој од инат да збориш и сам знаеш дека постоењето на створ ко Ким Јонг Ун у 21ви век е фејл за целото човечко општество, али ете има и такви ко тебе што им треба “херој” после второ бокалче ракија у кафана да кажат “лелеее шо им напраи на американците”. А што им напраи само ти си знаеш. Али ако.
Dobar si ,
Poslednoto bokalce go ispiv pred 27 godini taka da si velam izvetreano e.
I toj Ким Јонг Ун у 21ви век e doktor na nauki za nasive Curka, Zajce i ostala elita.
i kako sto ti primetuvas, usa kvici i kvici da prekini so nuklearki ama sea se stisaja zatoa shto znaat deka
so lesnozapalivi sto spijaat so crveno kopce pod pernica ne se igra.

istoto im go pravat (Seuste) i na Iran ama i so niv ce prekinat.

I ne se raboti sto jas mislam za nego tuku deka toj si go tera magareto i ne ebava zhiva sila.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Dobar si ,
Poslednoto bokalce go ispiv pred 27 godini taka da si velam izvetreano e.
I toj Ким Јонг Ун у 21ви век e doktor na nauki za nasive Curka, Zajce i ostala elita.
i kako sto ti primetuvas, usa kvici i kvici da prekini so nuklearki ama sea se stisaja zatoa shto znaat deka
so lesnozapalivi sto spijaat so crveno kopce pod pernica ne se igra.

istoto im go pravat (Seuste) i na Iran ama i so niv ce prekinat.

I ne se raboti sto jas mislam za nego tuku deka toj si go tera magareto i ne ebava zhiva sila.
Ок Ристо.
 
Член од
5 април 2023
Мислења
16
Поени од реакции
57
Доста бе со тоа роб на американците која глупост. Маме им се наеба на својот народ ги гаѓа со противваздушен топ ако курето на лево му се дигне, битно не бил роб на американците. Што не идеш таму ко турист ако толку ти го дига, о ти слободен човеку?
Побезбедно би се осеќал како турист во Северна Кореја, отколку во САД. Не се сеќавам кога во Северна Кореја последен пат имало пукање во училишта или на јавни места.Ти се сеќаваш?
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
42
Поени од реакции
67
Да де дека поасолем ти у Германија заврши а кај дебелиот ни ко турист немаш отидено. Немој од инат да збориш и сам знаеш дека постоењето на створ ко Ким Јонг Ун у 21ви век е фејл за целото човечко општество, али ете има и такви ко тебе што им треба “херој” после второ бокалче ракија у кафана да кажат “лелеее шо им напраи на американците”. А што им напраи само ти си знаеш. Али ако.
Барем си имаат асална држава не со либерализација и триста чуда ...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Побезбедно би се осеќал како турист во Северна Кореја, отколку во САД. Не се сеќавам кога во Северна Кореја последен пат имало пукање во училишта или на јавни места.Ти се сеќаваш?
А зашто не си бил никад таму? И море имаат.

Барем си имаат асална држава не со либерализација и триста чуда ...
Од што е асална сигурно 10 пати си бил до сеа?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Ne zaboravaj gi, shareni, LGBTBPDGD, i ostala stoka sto odi na dve noze,
Али ти отиде мушки у срцето на педерлулот херојски да се бориш! И нешто не ти се враќа бе маме му ебем, љубоморните ќе кажат - му се уарни!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.040
А зашто не си бил никад таму? И море имаат.



Од што е асална сигурно 10 пати си бил до сеа?
Sega ce se zakrenime 20000 km za 10 dena odmor.
Ne sne bile ni vo USA pa ne taguvame, pomilo ni e Palma, Azurna, Ohrid.....
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
42
Поени од реакции
67
А зашто не си бил никад таму? И море имаат.



Од што е асална сигурно 10 пати си бил до сеа?
Не мора да бидам за да видам , знаеме што се случува ! ама знаеме и што се прави со Либерализацијава ТУКА КАЈ НАС тие бар си немаат проблем со тоа НЕНОРМАЛНОТО ДА СЕ ПРАВИ НОРМАЛНО !
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.040
Али ти отиде мушки у срцето на педерлулот херојски да се бориш! И нешто не ти се враќа бе маме му ебем, љубоморните ќе кажат - му се уарни!
Ne be drugar, jas se raduvam na bargava pederska be!
Ostnaa povejce zheni za nas normalnite, slaba konkurencija!

Vo sekoj slucaj ti ne idi navamu, partal ce te storat:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom