А1 Македонија (VIP)

Член од
11 април 2019
Мислења
22
Поени од реакции
8
Lugje dali imate problemi so interentot na A1, pottocno so Wi-Fi-to. Pred 2-3 meseci mi smenija ruter od A1 (stariot go zamenija za nov) i od togas katastrofa mi e wi-fi-to. Gi vikavme dojdoa cepnaa signalot go "pojacaa" i toa bese. Pak stara pesna. Predhodno pred da go zamenat ruterot bese podobro. Dali imate vakov problem nekoj od vas? Ve molam da spodelite vase iskustvo.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Lugje dali imate problemi so interentot na A1, pottocno so Wi-Fi-to. Pred 2-3 meseci mi smenija ruter od A1 (stariot go zamenija za nov) i od togas katastrofa mi e wi-fi-to. Gi vikavme dojdoa cepnaa signalot go "pojacaa" i toa bese. Pak stara pesna. Predhodno pred da go zamenat ruterot bese podobro. Dali imate vakov problem nekoj od vas? Ve molam da spodelite vase iskustvo.
Ako procitase vo delot za a1 fix- net ke videse deka spodeliv 2 meseci iskustvo so posle zamena na technicolor so Ubee,
jas ke ti potvrdam deka toj ubee modem/ruter e teska tijnaaa, istiot problem go imav i a1 tehnicarite ne mozea da mugo najdat krajot-i posledniot pat namestija star technicolor za proba-test i bev na monitoring nekolku dena mise javija i mi potvrdija deka nema diskonekcii i rekonekcii(i jas toa go vidov po smart uredite nemaa rekonekcii po 48h+) i potvrdija deka modemot e nesto osetliv na promeni na vreme-signalot i toa go resetira po nekolku pati na 24h .... ne mozam da go spodelam toj post eve sto sum napisal togas ...
znaci 22.02 bilo eve 30 dena nemam problemi *
Upgrade na ovoj post od 23.12.2022(kese obidam da bidam kratok) - niz koi golgoti pominav skoro 2meseci...
XX vreme noviot ubee modem pravese povremeno sam od sebe diskonekcii(nekogas i po 5 pati na 24h,nekogas na 2-3dena na 1 den i setaka razlicno) ... No poradi nemajne vreme i +10 prijavi na 1234 ne mozeja da otkrijat sto go resetira modemot, dali sam od sebe od linija(hfc mreza) ili od 220v....
Minatata nedela im se zapnav na 1234, i na 15i16ti.02 bev 48h,na monitoring i otkrija batkive deka modemot 14 pati se rekonektiral, a kaj komsiite (od koi zemame signal od istoto sandace/linija niednas ili samo ednas) vidoja deka stariot modem e zamenet so nov i deka problemite se zapocnati 1nedela posle promenata...
Za test mi stavija star/poloven technicolor koj eve 6dena i 8h, se nema ni rekonektirano, sega mise javija 1234, da mi go potvrdat istoto... i so izvinuvajne sakat da zavrsat rabota....
Mercusys so +10 uredi kolku na lan tolku na wifi vadi....
Za kraj Muabetot mi bese mislev/me deka technicolorot Tc7200 bil tijna... ama toj vo sporedba so ovoj ubee ti bil zlato.....!
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.838
Technicolor go davaat na kablovska i toj im e najdobar za internet, drugite ruteri na wifi se poslabi. ZTE gi davaat za 4G combo box, a Huawei za optika.
Nekoj od telekomunikaciskve operatori davaat Technicolor Ruteri za opticki interner A nekoj davaat Huawei
Koj se podobri ruteri ( stabilnost,WI-FI,brzina ) za opticki internet Technicolor ili Huawei ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Nekoj od telekomunikaciskve operatori davaat Technicolor Ruteri za opticki interner A nekoj davaat Huawei
Koj se podobri ruteri ( stabilnost,WI-FI,brzina ) za opticki internet Technicolor ili Huawei ?
Za docsis 3.0 so sigurnost tvrdam deka technicolor tc7200,e stabile se slicuvalo i po povejke od 1 nedela dase nema rekonektirano....site problemi so nemajne net beja ili po magistralnite linii(signali ili koga imalo problem so optika)....
Otkako migo smenija +5god,koristen Tc7200,so nov ubee modem/ruter posle 2 denovi pocnaja problemite +30denovi se brkavme so a1 ima/nema/monitoring i sto se ne.!i na kraj solucija stavija test star(odnosno od dr,korisnik izvaden tc7200) i eve go 1 mesec go nemam videno dase rekonektira a noviot po 5~7 pati na 24h ....toa e moeto iskustvo
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
неограничениот 5Г стварно е неограничен или? Прашувам за да го тргнам домашниот интернет зашто да плаќам два пати за иста услуга.Знае ли некој?
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
943
Поени од реакции
381
неограничениот 5Г стварно е неограничен или? Прашувам за да го тргнам домашниот интернет зашто да плаќам два пати за иста услуга.Знае ли некој?
Ne ne, so politika na fer koristenje od 150gb mesecno
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom