Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Decki bidejki godinesnive telefoni 2022,se poslabi od lanskite 2021(bar spored ona sto kompariram)
Predlog do 200€ koj redmi ili koj poco, samo da nee so helio cpu, mn loso iskustvo so redmiNote9 mislam helio80ili 85 bese....
Kako e ovoj demensity700/810 cpu...??
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Да не отварам нова тема овдеќе пишам.
Што мислите ќе заживее овој концепт? Ако воопшто успее да заживее ќе го применат ли Samsung, Iphone, Huawei, Sony..?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Да не отварам нова тема овдеќе пишам.
Што мислите ќе заживее овој концепт? Ако воопшто успее да заживее ќе го применат ли Samsung, Iphone, Huawei, Sony..?
Мислам дека е глупост , тотално непрактична работа
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Мислам дека е глупост , тотално непрактична работа
Можеби е глупото пример кога објективот ти е приклучен на телефонот и ти заѕвони некој на телефонот, го ставиш телефонот на уше а позади е голем објектив кој тежи.
 
Последно уредено:

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Да не отварам нова тема овдеќе пишам.
Што мислите ќе заживее овој концепт? Ако воопшто успее да заживее ќе го применат ли Samsung, Iphone, Huawei, Sony..?
Одлично. Ова е огромен прогрес за фотографите. Ако до сега професионален дигитален апарат користеа само професионалци - ентузиасти, отсега нема да имаат потреба, и ќе користат мобилен телефон, освен ептен професионалните фотографи. Xiaomi 12s Ultra на овој начин со Leica ќе биде подобар од секој DSLR во тој сегмент.

Инаку се вадат овие... Ќе се ставаат само тогаш, кога ќе ти треба. :)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.382
Поени од реакции
3.893
Има ли некој искуство со 12х или со 12 lite?
 
Член од
25 јануари 2010
Мислења
62
Поени од реакции
15
Знае некој каде да најдам екран за poco F1 низ Македонијава?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Nekoj po upaten so redmi telefoni note11, zosto dodeka razgovaram proximitu senzorot e ok, se isklucuva display ot, no posle 2min, razgovor nese vrajka display ot, nema svetlina dodeka ne stisnam power primer da sakam da mu kazam dr, broj,da procitam nesto i dr....
i isto ne mozam da najdam auto redial opcija ....
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Nekoj po upaten so redmi telefoni note11, zosto dodeka razgovaram proximitu senzorot e ok, se isklucuva display ot, no posle 2min, razgovor nese vrajka display ot, nema svetlina dodeka ne stisnam power primer da sakam da mu kazam dr, broj,da procitam nesto i dr....
i isto ne mozam da najdam auto redial opcija ....
Затоа што има катастрофа софтвер

Јас имам редми ноте 11 про 5г , и ова е моја петти или шести шаоми ... И сум рекол , Шаоми никад више

на хартија перфомансите му се супер , али у пракса сум немал никогаш потапа телефон .

Инаку со официјален глобал стејбл софтвер е

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
Затоа што има катастрофа софтвер

Јас имам редми ноте 11 про 5г , и ова е моја петти или шести шаоми ... И сум рекол , Шаоми никад више

на хартија перфомансите му се супер , али у пракса сум немал никогаш потапа телефон .

Инаку со официјален глобал стејбл софтвер е

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
еми шо ќе земеш, Самсунг A класа некој?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Затоа што има катастрофа софтвер

Јас имам редми ноте 11 про 5г , и ова е моја петти или шести шаоми ... И сум рекол , Шаоми никад више

на хартија перфомансите му се супер , али у пракса сум немал никогаш потапа телефон .

Инаку со официјален глобал стејбл софтвер е

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
Mene mie prv i posleden.....
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
еми шо ќе земеш, Самсунг A класа некој?
натаму ми оди паметот право да ти кажам
Никад не сум користел Самсунг , па мислам дека е време да се разочарам и од нивните мидрејнџ телефони
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
натаму ми оди паметот право да ти кажам
Никад не сум користел Самсунг , па мислам дека е време да се разочарам и од нивните мидрејнџ телефони
би ти рекол да идеш на Поко X5 Pro, снапдрагон чип има, брзо полнење, амолед, многу солиден телефон.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
би ти рекол да идеш на Поко X5 Pro, снапдрагон чип има, брзо полнење, амолед, многу солиден телефон.
Искрено , во моментов би земал било каков телефон на кој ќе можам да ја играм Real Racing 3
Телефонов (RN11PRO 5G) има некој глуп баг откако се апдејтуваше на андроид 12 пред едно 5-6 месеци ... Имено , мисли дека имам врзано блутут контролер ,и командите на телефонот ми се блокирани .Истово се дешава и на други игри , и абер немаат да го оправат

Да не беше глупиов баг , ќе си терав со телефонов уште, ама ова не можам да "му го простам" .

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom