Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
хахаха, најомилен разговор ми беше овој, скроз го имам заборавено.

Н.Г: Името ми е денес, именден, име
А.А: ааа ИмеR
Н.Г : *мала претенциозна и злобна насмевка
Вероватно очекуваше да му честита слава
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.613
Поени од реакции
6.092
Еве ако си заборавил,да се потсетиш кој е газда у државава.За рушење на дивоградба која до ден денес не е срушена туку напротив е доизградена,лично премиерот на државата моли лидер на партија за дозвола
Измеќари......чим боскеров вака понизно се понашал можам да замислам ќурката и зајакот што правеле и ќе прават...... ја се кладам дека фелацио даваат клекнати на колена и молат у исто време док им капе белина околу црвен каурски образ.....
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Абе ја разбирам,коалиции,попуштање,манипулации,борба за профит али за јебан темел и приземје од зграда премиер да врти телефон,не ти ни треба таква држава ако дојдеш на такво дереџе.Шо ке ми е да сум премиер ако треба да барам дозвола од Аљи Амети? Или рушам или ако не можам чао пријатно,ке отворам перална за коли боље
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.005
Абе ја разбирам,коалиции,попуштање,манипулации,борба за профит али за јебан темел и приземје од зграда премиер да врти телефон,не ти ни треба таква држава ако дојдеш на такво дереџе.Шо ке ми е да сум премиер ако треба да барам дозвола од Аљи Амети? Или рушам или ако не можам чао пријатно,ке отворам перална за коли боље
Пичкарски заложници продаени за денар плус
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Абе ја разбирам,коалиции,попуштање,манипулации,борба за профит али за јебан темел и приземје од зграда премиер да врти телефон,не ти ни треба таква држава ако дојдеш на такво дереџе.Шо ке ми е да сум премиер ако треба да барам дозвола од Аљи Амети? Или рушам или ако не можам чао пријатно,ке отворам перална за коли боље
Каков народ таков и лидер, за овие 30 години кога Груевски е најдоброто и најпатриотското од вмро и општо од Македонија(а е и тоа со факти) тогаш се е јасно. Нема човек со муда, немало никогаш затоа што самиот народ е така научен, тоа што сакаше народот тоа им го нудеше и Грујо 10 години, да сакаше да слуша за Македонија на Македонците, за македонско Тетово и Полог, за одбрана од Албанците и еднаквост за сите во западна Македонија, може за тоа ќе им зборуваше кога бараше 63 пратеника, вака као шо кажаа погоре, ефтина струја, само мир да биде, (ни убија еден куп и избодеа македонски деца ама битно нема војна) работа и плата колку да се лаже народ еден со друг кој има повеќе за на кафе и викенд и тоа е тоа. Што сакавме тоа и добивме, тогаш тоа, сега измеќари, давање и на жени и ќерки на браќата само за власт.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
716
Ако влезе и Беса во владата, ке нема тендери за Сдс.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.431
Поени од реакции
37.711
Им остана ли некој министер или директор на комуњарчињава или све дадоа под кирија? Битно на власт се, само каква власт имаат господ знае, и таму кај нив у дувлото на Бихачка.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
993
Поени од реакции
3.980
Каква мизерија Северна Кореа стил
Случајно отворив да видам кој му ги лајка објавите на таче, и што да видам 70% од профилите се лажни

Не знам дали и мицко прасето ја применува истата метода но ова е патетично, видете и сами

 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.042
Каква мизерија Северна Кореа стил
Случајно отворив да видам кој му ги лајка објавите на таче, и што да видам 70% од профилите се лажни

Не знам дали и мицко прасето ја применува истата метода но ова е патетично, видете и сами

A ova go vide?

АИМС, софтверот што може да контролира 30.000 лажни онлајн профили

Израелска група на оперативци за дезинформации го изработува АИМС (Advanced Impact Media Solutions) со капацитет за симултано контролирање на илјадници Твитер, Фејсбук, Инстаграм и на што и да е друго потребно профили, за секој што е подготвен да го плати.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.477
Поени од реакции
47.457
Автор Штеројова Симоновиќ, вакви презимиња ни кројат судбини 30 години.
Тоа и мене ми падна во очи, ама ај си викам да не бидам поголем аудиофил од аудиофил :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom