Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    694
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.877
Поени од реакции
4.853
Не е битно дали Украинците се нацисти или не. За светскиот мир и благосостојба, битно е да бидат поразени.
После нив кој иде? Кој треба да биде силуван, раселен насилно, да му ги бомбардираат цивилите због светско благостање?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.701
Поени од реакции
23.399
После нив кој иде? Кој треба да биде силуван, раселен насилно, да му ги бомбардираат цивилите због светско благостање?
Bolje prasaj si gi amerite... Od 2ra svetska do 2001 od 248 konflikti oni zapocnaa 201. Od nivnoto postoenje do sega DURI 16 GODINI NE VOJUVALE. Vo ime na demokratija i blagosostojba mame mu ebaa na svetot uspat frlija i 2 nuklearki vrz zivi luge pri veke porazen protivnik. Oni najdobro znaat koj ke bide sleden.

1676618822198.png


1676618843020.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.772
Поени од реакции
40.908
Не е битно дали Украинците се нацисти или не. За светскиот мир и благосостојба, битно е да бидат поразени.
Zaluzhny said that #Ukraine’s trust in #Europe has its limits, and Kiev will soon send an audit team to the #EU countries to find out if they are “squeezing” and hiding away weapons so important for Ukraine. First they beg then they threaten

типчево е сериозно :icon_lol: иначе ги кријат вибраторите и лубрикантите што им ги имаат обетено на Локи и Антонче.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Zaluzhny said that #Ukraine’s trust in #Europe has its limits, and Kiev will soon send an audit team to the #EU countries to find out if they are “squeezing” and hiding away weapons so important for Ukraine. First they beg then they threaten
Ќе им проверувале дали имаат оружје? Изгледа свесни се дека западот си ја исполни целта, па сега затоа вака се однесуваат. Уценуваа и за тенковите, еве сега пак..Вчера амерички дипломати изјави дека не е бесконечна нивната воена помош за Украина, денеска еве друго.

По се изгледа дека ќе има мировни преговори што е можно побргу.

@Vanlok да не го бараш @teneke на фронтот?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.877
Поени од реакции
4.853
Bolje prasaj si gi amerite... Od 2ra svetska do 2001 od 248 konflikti oni zapocnaa 201. Od nivnoto postoenje do sega DURI 16 GODINI NE VOJUVALE. Vo ime na demokratija i blagosostojba mame mu ebaa na svetot uspat frlija i 2 nuklearki vrz zivi luge pri veke porazen protivnik. Oni najdobro znaat koj ke bide sleden.
Прашав, викаат одмараме ние сеа, други говна настапија на сцена да не имитираат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.701
Поени од реакции
23.399
Прашав, викаат одмараме ние сеа, други говна настапија на сцена да не имитираат.
pa ne bi rekol... irak e pod okupacija, siria e pod okupacija, duri i namibija se zali deka nasle americki spiunski brodovi/dronovi denovive. gomnata nemaat zapreno. plus i vo ukraina se vmesani, neka prestanat da dolevaat benzin i ke zavrsi vojnata brzo. aj trk posovetuvaj gi toa.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.595
Поени од реакции
82.295
После нив кој иде? Кој треба да биде силуван, раселен насилно, да му ги бомбардираат цивилите због светско благостање?
Taжно, но вистинито. Така функционира светот на суперсилите.
Пред нив беа многу други (Либија, Виетнам, Гранада...), после нив ќе има и други во иднина.
Нема потреба од притресување.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.877
Поени од реакции
4.853
Taжно, но вистинито. Така функционира светот на суперсилите.
Пред нив беа многу други (Либија, Виетнам, Гранада...), после нив ќе има и други во иднина.
Нема потреба од притресување.
Е ај сеа, од еднаш немало потреба од притресување а до ден денес се плаче од напалм бомбите до шарена револуција. Нели така функционираат суперсилите?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.595
Поени од реакции
82.295
Е ај сеа, од еднаш немало потреба од притресување а до ден денес се плаче од напалм бомбите до шарена револуција. Нели така функционираат суперсилите?
Па никој не ја уништи светската економија и не го доведе светот на раб на нуклеарен холокауст, затоа што Британија употребила напалм во Егејска, ниту пак затоа што Грујо го тргнале. Нема потреба ни сега, ниту санкции, ниту пак заради тоа да се уништува светската економија.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.877
Поени од реакции
4.853
Па никој не ја уништи светската економија и не го доведе светот на раб на нуклеарен холокауст, затоа што Британија употребила напалм во Егејска, ниту пак затоа што Грујо го тргнале. Нема потреба ни сега, ниту санкции, ниту пак заради тоа да се уништува светската економија.
Па никој не ја уништи светската економија и не го доведе светот на раб на нуклеарен холокауст затоа што Америка ги нападна Виетнам Ирак Југославија и Афганистан ниту па затоа што ги тргнале Гадафи, Милошевич, Садам. Нема потреба ништо.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.772
Поени од реакции
40.908
Па никој не ја уништи светската економија и не го доведе светот на раб на нуклеарен холокауст затоа што Америка ги нападна Виетнам Ирак Југославија и Афганистан ниту па затоа што ги тргнале Гадафи, Милошевич, Садам. Нема потреба ништо.
па зошто тогаш Украина да го доведе светот до раб на холокауст и да ја уништи светската економија?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.595
Поени од реакции
82.295
Па никој не ја уништи светската економија и не го доведе светот на раб на нуклеарен холокауст затоа што Америка ги нападна Виетнам Ирак Југославија и Афганистан ниту па затоа што ги тргнале Гадафи, Милошевич, Садам. Нема потреба ништо.
Точно. Нема потреба ни сега, ни да нуклеарно да се предизвикува Русија, ниту санкции да и се ставаат (со кои ќе се уништи светската економија).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom