ЗЕМЈОТРЕС!

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.693
Поени од реакции
8.155
E od vakvi sranja vo mojata kujca staviv preku 7 Toni Zhelezo.
Faradeev kafez so po 6 12ki shipki na sekoj stub. plus plocata ima shto se veli povejce zhelezo od cement.
Predvideno e da izdrzhi 12 Stepeni po richter.
Jebiga mozhi ednash da dojdi do vakvo sranje i mnogu bolka da predizvika.
Vaka barem mirno spijam i ne gi zhalam parite.
Ќе те спаси тоа кога ќе се свлечи земјиштето од земјотресот? Keep dreaming!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.003
Поени од реакции
36.776
Теорија на заговор сакате да читнете или сами ќе си ја побарате? Турција и Сирија така фино ги исшамараа човекојадците во Вашингтон за време војната против ИСИС, уште дерманот не може да им дојде. Ај пошто се и двете земји откај Русија, еве земјотресен поздрав од Вашингтон до нив.
Screenshot 02-06-2023 22.06.28.png

... што да не, све е можно, т.н. „world tectonic weapon“ - тектонско оружје, како што е и дискутабилен коронавирусот што ја предизвика светската пандемија и толку луѓе изумреа дали излезено (намено, ненамерно) од лабораторија како билошко оружје.:toe:

- не знам дали се сеќавате на HAARP ( High Frequency Active Auroral Research Program) се шпекулира дека е центар дизајниран да го контролира времето, но и земјотреси, самиот Чавез тврдел (2010 год) дека HAARP го предизвикала земјотресот на Хаити. :toe:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.693
Поени од реакции
8.155
Прегледај го приврзокот 366165

... што да не, све е можно, т.н. „world tectonic weapon“ - тектонско оружје.


- не знам дали се сеќавате на HAARP ( High Frequency Active Auroral Research Program) се шпекулира дека е центар дизајниран да го контролира времето, но и земјотреси, самиот Чавез тврдел (2010 год) дека HAARP го предизвикала земјотресот на Хаити. :toe:
2 денара муабет. Чавез со 4 одделение ако знае што е ултразвук јас глава сечам
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.416
Поени од реакции
22.277
Прегледај го приврзокот 366165

... што да не, све е можно, т.н. „world tectonic weapon“ - тектонско оружје.


- не знам дали се сеќавате на HAARP ( High Frequency Active Auroral Research Program) се шпекулира дека е центар дизајниран да го контролира времето, но и земјотреси, самиот Чавез тврдел (2010 год) дека HAARP го предизвикала земјотресот на Хаити. :toe:
3998596-dr-evil.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.003
Поени од реакции
36.776
2 денара муабет. Чавез со 4 одделение ако знае што е ултразвук јас глава сечам
...кој беше Чавез, а кој сме ние?

... да „удри“ силен земјотрес еднаш на една локација, афтршокови ОК нормално да се смири тлото, но да удри уште еден толку силен земјотрес но не во ист епицентар или барем во мала близина, туку сосема дури на друга тектонска плоча малку е сомнително, т.е. неприродно, природата не дава такви примери на земјотреси.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.348
Поени од реакции
18.226
Стручњаците од форумот повторно го 'потврдија' своето 'реноме', никој не потфрли :D

Уствари, ако добро размислам едне член потфрли досега, нема спомнато дека бракот е крив за земјотресот или жени ги проектирале зградите.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.693
Поени од реакции
8.155
Тоа дете ги држеше американците за муда (со нафтата), а ние сме дајгазовци и сончоглетки
versus1.jpg
Сигурно заради моќните руски тенкови што ги има, американците не сакаа да се закачаат со него.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.987
Поени од реакции
17.855
i na ovaa tema mu se iznasraa, da chita nekoj zdravorazumen od strana ke ne napraj site retardirani deka sme upm
Богами да, читајќи го форумов еве конкретно темава за земјотресот, кога гледам какви ретардирани и злобни луѓе без грам емпатија постојат, заслужуваме не земјотрес туку да не акни некоја комета и да не угасни за век и векова.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Децении по настанов може ќе излезат мемоари на луѓе што учествувале во изработката и оперирањето со таква машина и вие ама ич окце нема да ви трепне да им се извините на тие кои претходно сте ги исмевале. Вие ќе продолжите да исмевате од трлото во кое... живеете и да блеете додека овчарот ве брои.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Interesna teorija.
Zosto Vasington direktno ne pusti da trese vo Moskva, vo Kremlj?
Оти светот ќе ги сожали Русите и Москва и ќе фати да собира помош за нив. Врз вазалите помалку боли. И помалку е апла. Плус може на некоја холивудска фаца да ѝ излета од уста “сочувствуваме со жртвите на земјотресот во Москва“ при доделувањето на Оскарите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom