Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ја не чекам некакви милиони, само ме барав некакво објаснување.
Чекам некој со малце поголем акл да објасни што е поразлично во случаевите на јуве со останатите клубови. Од твојов пример стварно не разбирам што ти е поентата. Продале играч над цена. Зашто го купил другиот клуб над цена?
Зашто тој клуб не е казнет ако е договорена работа?
Важи. Дај ми пример прво Милан што продале некој таков играч пошто викаш сите така правеле и одма ќе ти одговорам. Ајде слободно чекам пошто ете ти ептен голем аккл си имал. Дај пример?
Автоматски споено мислење:

:facepalm: тебе ке те прашаат колку вредел играчот да им кажеш и не сваќате дека и во 2006 и сега правдата е селективна иако и тогаш и сега требаше да го јадат и други клубови ама тоа е мисловна именка :)
Па исто и тебе ќе те прашаат дали и другите клубови правеле криминал или не. Не е правдата селективна само треба си прифатите дека навивате за најкриминалниот клуб на светот.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Чекај бе малце. Која ти е поентата на муабетиве?

Демек пред 1-2-3-4-5 години не сме смееле да збориме со суперлативи за најдобриот штопер у лигата и дефинитивно најдобриот штопер што заиграл за Интер после Самуел, само заради опасност дека некогаш ќе си отиде од клубот? :pos:

Со каква заблуда си не соочил бе пријателе? :vozbud:

Пред 1-2-3-4-5 години сме биле у заблуда и не сме предвиделе дека Шкринијар на крајот од договорот ќе одлучи да го држи Интер во неизвесност и на крај да го напушти за 0 евра?

Нормално дека Хакан у Милан и Шкринијар у Интер нема да е ни приближно истата споредба, немаш ни со што да споредуваш рака на срце, од Тијаго Силва навака сте немале светска класа играч у состав. Е сеа, ние нема да бидеме ко вас па да викаме ај бе Шкринијар и така беше тапа и слични небулози ко за Донарума, Хакан и Кеси што се изначитавме.

Е сеа, батали тоа ја да баталам, кажи ми што е со тоа Да да, сигурно у претходниот цитат што си го извадил?
Или таа е заблудата? Ти уште од летоска знаеше дека Шкринијар ќе си иде без пари ама не ни кажа? А, Мондо? :icon_lol:
Не е битно јас што сум знаел, цело време го вртиш муабетот на тоа.


Како што не пишувам за тоа што вие сте биле одушевни од фудбалските квалитети на Шкриниар. Ништо не сум пишувал за тоа, не сега, туку воопшто не памтам да сум се расправал каков дефанзивец бил, освен дека знае да удира и дека не е толку добар во игра со глава, еднаш кога се закачивме за тоа.


Ако збориме за вашите заблуди, тоа е во однос за неговото останување, верност, каков човек е. Да, пишувавте и за тоа.

1) Марота беше генијалец кој нема да дозволи да му отиде играч како Донарума за џабе. Не само вие, туку и фанови на Јувентус и Милан пишуваа нешто во овој правец. Еве го, дозволи такво нешто. Значи прва заблуда.

2) Миланче е голем човек, верен на клубот, иден вечен капитен, нема шанси да си отиде, освен ако не го продадат на сила. Ако мора сите нека ги продадат само него не, никако да не го бркаат на сила. Имаше цела интернет кампања, затоа и напишав “Шкриниар нон си тока“, па транспаренти, скандирања. Еве, сега најверојатно ќе си отиде, ако остане, бујрум, сигурно ќе бидете сто пати поагресивни тогаш, отколку што се другите денес или утре ако биде официјално дека ќе заврши во ПСЖ.

3) Поврзано е со претходното. Никако да не го продаваат Шкриниар, а сега плачење зошто не го продале. Зарем не е контрадикторно?

4) Бил спремен да остане, преговарал за ситно, но во последен месец се предомислил. Уште во август беше подготвен да си оди, но Интер не се договори со ПСЖ. Истото, ама баш истото, беше пуштано по медиуми и за овие што си отидоа од Милан. Донарума дури плачеше дека дознал откако Милан го договориле Мањан, Кеси додека беше на Олипијадата изјави дека кога ќе се врати во Милан се ќе се договорат и ќе остане, Хакан чекаше дури до јуни.


Воопшто не е битно што сум знаел или не. Тоа денес што го напишав, а ти се закачи, беше само на основа што го правеа навивачите на Интер.

Вчера или завчера објаснив зошто би имал и разбирање за Марота, но тоа нема никава врска со тоа што вие форсирате.
 
Последно уредено:

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.678
Види го овој @Hm_Hm со што замара во овој период хаха.
А бе човече зарем не гледаш дека имаме поинтересна тема од тоа дали ќе остане Шкриниар во Интер или не?!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Види го овој @Hm_Hm со што замара во овој период хаха.
А бе човече зарем не гледаш дека имаме поинтересна тема од тоа дали ќе остане Шкриниар во Интер или не?!
За тоа напишав што имав, слободно продолжете, никој не ви брани. Ете, мене сега баш за Шкрини ми се пишува.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.522
Со денешната 276. победа, Спалети е менаџерот со најмногу победи во Серија А!

Ме зачуди овој податок особено ако се земе предвид какви се тренеришта со години ги водеа најдобрите клубови.
Ако некој налета на некоја слична листа со менаџери и нивниот број на победи нека ја постира тука, многу ме занима колку имаат Липи, Капело, Анчелоти чим Спалети без скудето е со најмногу.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Со денешната 276. победа, Спалети е менаџерот со најмногу победи во Серија А!

Ме зачуди овој податок особено ако се земе предвид какви се тренеришта со години ги водеа најдобрите клубови.
Ако некој налета на некоја слична листа со менаџери и нивниот број на победи нека ја постира тука, многу ме занима колку имаат Липи, Капело, Анчелоти чим Спалети без скудето е со најмногу.
Од тоа што можев да видам на википедија, Липи, Капело и Анчелоти биле тренери во Серија А отприлика по околу 12-13 години (не навлегов дали сите екипи ги воделе во Серија А), додека Спалети е тренер во Серија А скоро 20 години (исто без проверка дали Венеција и Емполи на времето ги водел во Серија А или Б).
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Ако збориме за вашите заблуди, тоа е во однос за неговото останување, верност, каков човек е. Да, пишувавте и за тоа.

1) Марота беше генијалец кој нема да дозволи да му отиде играч како Донарума за џабе. Не само вие, туку и фанови на Јувентус и Милан пишуваа нешто во овој правец. Еве го, дозволи такво нешто. Значи прва заблуда.
Марота никогаш претходно немаше направено грешка на трансфер пазарот и не гледам причина зошто не би се пишувале такви коментари. Ова со Шкринијар би можело да биде првиот сериозен удар врз угледот на Марота.
Како може да кажеш дека сме биле во заблуда за ова. Не се сеќавам дека некој овде ни укажувал дека сме биле во заблуда.
2) Миланче е голем човек, верен на клубот, иден вечен капитен, нема шанси да си отиде, освен ако не го продадат на сила. Ако мора сите нека ги продадат само него не, никако да не го бркаат на сила. Имаше цела интернет кампања, затоа и напишав “Шкриниар нон си тока“, па транспаренти, скандирања. Еве, сега најверојатно ќе си отиде, ако остане, бујрум, сигурно ќе бидете сто пати поагресивни тогаш, отколку што се другите денес или утре ако биде официјално дека ќе заврши во ПСЖ.
Епа јеби га хаха, што да ти кажам. Ете, се деси тоа што никој не веруваше дека ќе се деси. Ај да гатавме ако не. :D
3) Поврзано е со претходното. Никако да не го продаваат Шкриниар, а сега плачење зошто не го продале. Зарем не е контрадикторно?
Е. Ама тераме хипотетички ситуации сеа. Пишав во претходниот пост за ова. Да не се повторувам.
4) Бил спремен да остане, преговарал за ситно, но во последен месец се предомислил. Уште во август беше подготвен да си оди, но Интер не се договори со ПСЖ. Истото, ама баш истото, беше пуштано по медиуми и за овие што си отидоа од Милан. Донарума дури плачеше дека дознал откако Милан го договориле Мањан, Кеси додека беше на Олипијадата изјави дека кога ќе се врати во Милан се ќе се договорат и ќе остане, Хакан чекаше дури до јуни
Такви вести имаше низ медиумите. Точно е ова што го збориш само муабетот е што Шкринијар никогаш не притисна за трансфер, остави клубовите да се договорат.
Очигледно бил спремен и да остане, да сакал сигурно да си отиде можел уште тогаш да им ги каже условите на Интер и ако можат да се договорат океј ако не трансфер и чао.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.522
Од тоа што можев да видам на википедија, Липи, Капело и Анчелоти биле тренери во Серија А отприлика по околу 12-13 години (не навлегов дали сите екипи ги воделе во Серија А), додека Спалети е тренер во Серија А скоро 20 години (исто без проверка дали Венеција и Емполи на времето ги водел во Серија А или Б).
Не може да се види на википедија затоа што таму ги рачунаат сите победи на Анчелоти како тренер на Милан. Што значи и куп, суперкуп, ЛШ...

Вчера видов дека Анчелоти бил претходно прв со 275
Ај ако налетам на некоја си топ 5 или топ 10 листа ќе постирам.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
302
Поени од реакции
163
Важи. Дај ми пример прво Милан што продале некој таков играч пошто викаш сите така правеле и одма ќе ти одговорам. Ајде слободно чекам пошто ете ти ептен голем аккл си имал. Дај пример?
Автоматски споено мислење:


Па исто и тебе ќе те прашаат дали и другите клубови правеле криминал или не. Не е правдата селективна само треба си прифатите дека навивате за најкриминалниот клуб на светот.
како мало дете си многу убаво знаеш како беше 2006 пу пу неважи само јувентус е крив ај сеа удриго од зид пошто јувентус нема да игра лш и ке пропадне и милан и интер ке станат најбогати клубови и ке земат добра пара од тв права
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
како мало дете си многу убаво знаеш како беше 2006 пу пу неважи само јувентус е крив ај сеа удриго од зид пошто јувентус нема да игра лш и ке пропадне и милан и интер ке станат најбогати клубови и ке земат добра пара од тв права
Ааа добро тогаш се ќе му простат на јувентус сега, ќе му ја дадат и титулаѕа и така поголеми пари за ТВ права ќе има. Ти држи логика ова.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
302
Поени од реакции
163
Ааа добро тогаш се ќе му простат на јувентус сега, ќе му ја дадат и титулаѕа и така поголеми пари за ТВ права ќе има. Ти држи логика ова.
оди порасни малце па после реплицирај
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
оди порасни малце па после реплицирај
Не знам кој е тука мало дете и нејќе да прифати реалноста дека навива за најкрималниот клуб на светот. И тоа едно 20 пати докажано. Ама добро.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Наполи ќе натепа предност и кога ќе им одземат 15 бода и пак ќе бидат шампиони тек тогаш Неапол нема да се трпи. Боље нека си освојат вака...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Наполи ќе натепа предност и кога ќе им одземат 15 бода и пак ќе бидат шампиони тек тогаш Неапол нема да се трпи. Боље нека си освојат вака...
Може и војна да направат овие со мафијата дури и референдум да барат за оделување од Италија.:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom