Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.219
Поени од реакции
36.432
Ostaj Azov, kazi malce za nacizmot vo Wagner....
Шо има Вагнер со Русија за да ги дискутираме нив, класични платеници, од друга страна Азов ти се дел од Украинската армија.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.372
Поени од реакции
18.263
@teneke , ти како експерт за залихи што мислиш, вистина е ова?

Прегледај го приврзокот 360075
Можи да е така, а можи и не. :D

Еве гледаме дека РТ објавува видеа како на Германците му е тешко зимава, а друга страна Путин донесол закон со кој што се менуваат заштедите на граѓаните во банките во воени обврзници, пардон специјална воена операција обврзници :pos:
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.314
Поени од реакции
13.096
Можи да е така, а можи и не. :D

Еве гледаме дека РТ објавува видеа како на Германците му е тешко зимава, а друга страна Путин донесол закон со кој што се менуваат заштедите на граѓаните во банките во воени обврзници, пардон специјална воена операција обврзници :pos:
За Божиќ 2023 е видеото, ќе видиме како ќе биде, искрено се надевам дека и тогај ќе се смеете на видеото.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.372
Поени од реакции
18.263
За Божиќ 2023 е видеото, ќе видиме како ќе биде, искрено се надевам дека и тогај ќе се смеете на видеото.
Па, мора да биди како што викаш ти оти се им оди како по план на Русите :D
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.314
Поени од реакции
13.096
Абе протести има во Париз дури и за гол даден на светското првенство :pos:
Ќе почнам како тебе наслови да клавам, само наместо од гардиан, цнн, ббц ќе клавам од рт и спутник
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.372
Поени од реакции
18.263
Ќе почнам како тебе наслови да клавам, само наместо од гардиан, цнн, ббц ќе клавам од рт и спутник
Абе почни кој ти брани?

Само знаеш што е разликата од сега и порано?

Сега никој нормален повеќе не ви верува на руските глупости што ги поделувате и ве сметаат за шарлатани. За разлика од порано кога јас зборував дека Украина има шанси да се одбрани и да победи, мене ме сметаа за таков :D

Така да може да се глупираш колку сакаш и што би рекол Владе, се што ќе кажеш може и ќе биде употребено против тебе во иднина :)
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.314
Поени од реакции
13.096
Абе почни кој ти брани?

Само знаеш што е разликата од сега и порано?

Сега никој нормален повеќе не ви верува на руските глупости што ги поделувате и ве сметаат за шарлатани. За разлика од порано кога јас зборував дека Украина има шанси да се одбрани и да победи, мене ме сметаа за таков :D

Така да може да се глупираш колку сакаш и што би рекол Владе, се што ќе кажеш може и ќе биде употребено против тебе во иднина :)
Абе не сакам да навлегувам во сосема нешто друго. Мнозинството му верувавте на Заев дека нема да смени име, да спроведе двојазичност на цела територија, ме мрзи да набројувам. Лесни се за перење мозок, така да мислењето на мнозинството не го сметам релевантно.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.962
Поени од реакции
5.060
Ај бе малце ќе им стопат од сметките, јака муда тие научени се и на полошо.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.219
Поени од реакции
36.432
Абе почни кој ти брани?

Само знаеш што е разликата од сега и порано?

Сега никој нормален повеќе не ви верува на руските глупости што ги поделувате и ве сметаат за шарлатани. За разлика од порано кога јас зборував дека Украина има шанси да се одбрани и да победи, мене ме сметаа за таков :D

Така да може да се глупираш колку сакаш и што би рекол Владе, се што ќе кажеш може и ќе биде употребено против тебе во иднина :)
Ти изгледа како да се одбранила, и дека ќе победи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom