Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    696
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Па кај си Тенеќе, остави на твоиве кло(в)нови да го бранат неодбранливото. Ништо од твојот подмладок, многу слаб впечаток.
Тоа ли е најновиот став од политбирото на твојата невладина? Па ако меѓу Лукашенко и Путин еден бара помош од друг, поверјоатно е дека Лукашенко ќе бара помош од Путин а не обратно.
Што пак Зеленски од Бајден, малку ли беше преку ВатсАп да бара помош, сега ќе кмечи лично? Такви работи досега по телефон се решаваа, што сега состанок очи в очи... неќе да е Зелениов да се врати во Киев- ќе биде претседател во изгнанство.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.348
Поени од реакции
18.226
Па кај си Тенеќе, остави на твоиве кло(в)нови да го бранат неодбранливото. Ништо од твојот подмладок, многу слаб впечаток.
Тоа ли е најновиот став од политбирото на твојата невладина? Па ако меѓу Лукашенко и Путин еден бара помош од друг, поверјоатно е дека Лукашенко ќе бара помош од Путин а не обратно.
Што пак Зеленски од Бајден, малку ли беше преку ВатсАп да бара помош, сега ќе кмечи лично? Такви работи досега по телефон се решаваа, што сега состанок очи в очи... неќе да е Зелениов да се врати во Киев- ќе биде претседател во изгнанство.
Уште пред 3-4 месеци кажав со пријател како Лукашенко не ти треба непријател.

Со нетрпение го очекувам следниот потег на Лукашенко. Затоа што досега се што правеше, беше како паметно да го заеби Путин. :)

И беше прилично успешен во тоа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.348
Поени од реакции
18.226
Еве го царот, се подјебава со Путин пак, можеби е малце од контекст, ама јако му го збибери :D

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
можеби е малце од контекст, ама јако му го збибери :D
... можеби е малце (надвор) од контекст
... можеби е малце (надвор) од контекст
... можеби е малце (надвор) од контекст



Ова е understatement на веков ваљда. Поголемиот дел од „вестите“ што ги пренесуваш се глупости извадени надвор од контекст. Пропаганда од најнизок облик, спинови на кои ни дете не би требало да наседне... Кина се „скарала“ со Русија. Лукашенко „го јебел“ Путин. Путин бил болен. Раката му се тресела. Ногите му се треселе. Тоа било симптом за х-у-з болест. На Путин не му се дигал. Швалерката го оставила за Амер. Само што не умрел од рак. Итн, итн.

Гладна кокошка просо сонува. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.817
Поени од реакции
40.999
Еве го царот, се подјебава со Путин пак, можеби е малце од контекст, ама јако му го збибери :D

не гледам што го подјебава, Лукашенко е ироничен се зеза со западот што они мислат за него и Путин.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Путин појде да бара помош од Лукашенко, Зеленски денеска е во САД за да бара помош од Бајден. :D

И без нервози во наредниов период, не за друго, губите лепота ...
1671616652795.png
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.789
Поени од реакции
23.594
Путин појде да бара помош од Лукашенко, Зеленски денеска е во САД за да бара помош од Бајден. :D

И без нервози во наредниов период, не за друго, губите лепота ...
kolkav kreten treba da si da pauvas do drugata strana na svetot da zboris so senilen starec... nego zaebi toa, teneke kazi bajden se pomoca ovojpat ili pelenite svrsija rabota? uspea da go najde izlezot od kancelarijata sam ili mu napisaa upatstva i protokol?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.405
Поени од реакции
21.983
kolkav kreten treba da si da pauvas do drugata strana na svetot da zboris so senilen starec... nego zaebi toa, teneke kazi bajden se pomoca ovojpat ili pelenite svrsija rabota? uspea da go najde izlezot od kancelarijata sam ili mu napisaa upatstva i protokol?
Kano druze, ne ja najde soljata ama Americkite patriots raketi go najdoa patot do Ukraina. Silata na SAD ne e vo GOAT lideri zatoa i pokraj Trump ili Biden ostanuvaat funkcionalni. Vsusnost vo zapadnite zemji nema da vidis premieri ili pretsedateli da glumat generali vo vojna. Ako gledame taka, mozebi i tuka e eden problem na Rusite oti cat pat moze da se cita deka Putin sepak se gleda (i deluva) kako general.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.789
Поени од реакции
23.594
Kano druze, ne ja najde soljata ama Americkite patriots raketi go najdoa patot do Ukraina. Silata na SAD ne e vo GOAT lideri zatoa i pokraj Trump ili Biden ostanuvaat funkcionalni. Vsusnost vo zapadnite zemji nema da vidis premieri ili pretsedateli da glumat generali vo vojna. Ako gledame taka, mozebi i tuka e eden problem na Rusite oti cat pat moze da se cita deka Putin sepak se gleda (i deluva) kako general.

vo red e svabo, neka pratat amerite oruzje, nivnoto bar raboti ne ko onie tenkovite vasi... ne e nisto strasno i do sega prakaa.

nema smisla da go macat starecot, ali ok, na zelenski zenamu treba malku i vo usa da si napravi shoping, mal e paris.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.859
Поени од реакции
9.040
Путин се ,,разведе" од Макрон.
Priceless :kuracc: :kuracc:
Што има да разговара со американски куропушачи не ми е јасно, треба на све тоа да му тури кур. Да разговара само кога го молат на колена.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.789
Поени од реакции
23.594
Што има да разговара со американски куропушачи не ми е јасно, треба на све тоа да му тури кур. Да разговара само кога го молат на колена.
makron ni doma ne e faktor ne pak u svet
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.320
Поени од реакции
3.297
Путин појде да бара помош од Лукашенко, Зеленски денеска е во САД за да бара помош од Бајден. :D

И без нервози во наредниов период, не за друго, губите лепота ...
Не знам кај ти виде нешто Путин да бара помош од Лукашенко. Јас од она што прочитав Лукашенко е тој што се заблагодарува на Путин за доставата на С400 системи за против-воздушна одбрана и искандер ракети, притоа истите биле целосно интегрирани со Руската воена одбрана. Додај на сето ова дека предходеше модификација на уставот на Белорусија за да ја отвори можноста за стационирање на Белоруска територија па и користење на нуклеарно оружје ако има потреба

Во превод Лукашенко прави се што од него бара Путин и Русија, ако одбие знае што следува :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom