Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.115
Поени од реакции
41.436
почнува нервоза да ги фаќа веќе цитро, тенеќе и компанија. А тенеќе ни викаше демек да не сме се нервирале.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Zapadnive moroni veka obuchavaat ukrainski sudii da gi sudat ruskite war criminals.
Od ova pogolemo "Petko neroden kapa mu krojat" ne sum videl.
Ke sudat nekoi zarobeni ruski vojnici i ke paradiraat po nivnite mediumi, eve demek nie sme pravednite. :facepalm:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Zapadnive moroni veka obuchavaat ukrainski sudii da gi sudat ruskite war criminals.
Od ova pogolemo "Petko neroden kapa mu krojat" ne sum videl.
Ke sudat nekoi zarobeni ruski vojnici i ke paradiraat po nivnite mediumi, eve demek nie sme pravednite. :facepalm:
Ќе ги суделе руските воени заробеници, жими подолгиов...
А како тоа планираат да ги извлечат своите заробеници кои се повеќе пати на број во Русија? Нека не сонуваат дека Русија ќе им ги даде без нешто за возврат. :kuracc:
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Ќе ги суделе руските воени заробеници, жими подолгиов...
А како тоа планираат да ги извлечат своите заробеници кои се повеќе пати на број во Русија? Нека не сонуваат дека Русија ќе им ги даде без нешто за возврат. :kuracc:
Rabotata e shto Rusite ke imaat eden ton zarobenici, dobrovolci od NATO chlenki pa ke ima trampa. :toe:
Автоматски споено мислење:

Olena Zelenska ja boli gajle. Skokna do Paris da isprosi nekoe evro i da si napravi shoping. Ja precheka i ugosti baba Macron, :facepalm:
Sega gledam potroshila 40 000 evra na Avenue Montaigne..."Ma ljudi moji, jeli to moguche, ma ovo je (b)ludnica", shto bi rekol Mladen delich
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.462
Ах, па вака се служеше војска на времето. “Другови војници фискултура данас голи до појаса. Температура је +7.“ а дежурниот офицер држи упаљач на термометарот надвор. Хе. хе. Хе.Хе...
Народот го праша некој дали сака вакви мерки? Што тогаш се чукаат в гради европски вредности и демократија...
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ах, па вака се служеше војска на времето. “Другови војници фискултура данас голи до појаса. Температура је +7.“ а дежурниот офицер држи упаљач на термометарот надвор. Хе. хе. Хе.Хе...
Народот го праша некој дали сака вакви мерки? Што тогаш се чукаат в гради европски вредности и демократија...
Битно воведоа санкции против Русија. :kuracc:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.115
Поени од реакции
41.436
мора да е стварно лоша работава штом и тенеќе падна у депресија и не постира. Еве според рибарот, омилениот извор на тенеќе.

 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.812
Поени од реакции
12.112
Логиката на ваквата порака дека ако планината не доаѓа кај Мухамед, тогаш Мухамед ќе дојде кај планината, налага дека ако Владимир Путин му испраќа пораки на украинската зеленика преку посредници бидејќи не е вистински маж, тогаш ако украинската зеленика е вистински маж нека повели и нека отиде лично во Москва да му го каже во лице на Путин тоа што има да му го каже, а не исто како Путин да му одговара на неговите пораки преку посредници.

Ако добро помнам, украинската зеленика е тој кој од 24 февруари 2022 па наваму постојано кука и проси за секакви видови на помош од западот, и бара од западот да воведува секакви санкции и ембарга против Русија, што говори доволно за тоа кој на кого му испраќа пораки преку посредници.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.879

Kajgana Shop

На врв Bottom