Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.137
Поени од реакции
3.361
Оваа лажна вест како ли му избегала на Тенеќе, кај се видело некој да инвестира во себе за време на војна.

И оваа за немањето гориво, тоа дека се голи и боси е стара вест.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.322
Поени од реакции
13.138
https://www.cnn.com/2022/12/13/politics/us-patriot-missile-defense-system-ukraine/index.html

Финализиран планот за предавање на ПАТРИОТ ракетните системи од Америка на Украина :cool:

Фашистичките пички од кремаљ нормално одма почнаа со цмиздрење и плачипичкарење..:pos:Ќе биле легитимна мета..ау.
Иранските дрончиња на батерии ги соборуваат без проблеми,им помина модата...друго може од Ким Ун ќе извадат некое ново напредно оружје ,пошто они најновото што го имаат/имаа беше од времето на Горбачов."Втората најсилна"армија во светот заглавена во блатото во Украина и сопствените г*мна.
С 300 беа многу подобри од ова, изгледа снемаа С 300 па ќе ги празнат залихите на САД :)
Автоматски споено мислење:

Ke bidi interesno po edno deset dvaeset godini od sega da te slusa nekoj ko ke im kazuvas na nekoi kopiljaci, sekako po sekjavanje za Duhot od Kiev. Eee deca deca, na vremeto so imase eden pilot, Duhot od Kiev go kazvaja, nikoj ne znaese koj e, so e, ko betmen ili supermen nesto. Sam so eden poluraspadnat avion ja unisti cela najmoderna avijacija na edni Rusi i toa eden na eden, onaka maski gradi vgradi so se veli. Vo megjuvreme duri se vrakjase da napolni girivo i cela artilerija im ja sramni so zemja .Abe cudesii deca, cudesii covekot. Takov majka ednas ragja.
Он е духот од Киев
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.462
Ke bidi interesno po edno deset dvaeset godini od sega da te slusa nekoj ko ke im kazuvas na nekoi kopiljaci, sekako po sekjavanje za Duhot od Kiev. Eee deca deca, na vremeto so imase eden pilot, Duhot od Kiev go kazvaja, nikoj ne znaese koj e, so e, ko betmen ili supermen nesto. Sam so eden poluraspadnat avion ja unisti cela najmoderna avijacija na edni Rusi i toa eden na eden, onaka maski gradi vgradi so se veli. Vo megjuvreme duri se vrakjase da napolni girivo i cela artilerija im ja sramni so zemja .Abe cudesii deca, cudesii covekot. Takov majka ednas ragja.
Настрана тоа што Духот од Киев е родово флуидна личност... тоа ќе биде вметнато во приказната.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.241
Поени од реакции
26.952

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.564
Поени од реакции
22.660
Настрана тоа што Духот од Киев е родово флуидна личност... тоа ќе биде вметнато во приказната.
Pa zavisi valjda kolku go drzi umot Teneketo.
Автоматски споено мислење:

Ради диверзитет мора да е или премногу дебела личност или ментално ретардирана.
A ne, si ima propisi za voen pilot. Ne mozi toa tuku taka, mu teknalo na nekoj i op vleze vo kokpitot. Da ne preteruvame sega :) .
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.378
Поени од реакции
18.266
Ke bidi interesno po edno deset dvaeset godini od sega da te slusa nekoj ko ke im kazuvas na nekoi kopiljaci, sekako po sekjavanje za Duhot od Kiev. Eee deca deca, na vremeto so imase eden pilot, Duhot od Kiev go kazvaja, nikoj ne znaese koj e, so e, ko betmen ili supermen nesto. Sam so eden poluraspadnat avion ja unisti cela najmoderna avijacija na edni Rusi i toa eden na eden, onaka maski gradi vgradi so se veli. Vo megjuvreme duri se vrakjase da napolni girivo i cela artilerija im ja sramni so zemja .Abe cudesii deca, cudesii covekot. Takov majka ednas ragja.
Ах бе Владе, тоа е тоа што не разбираш, јас и кога грешам сум во право што би рекол Бранко. Ти и кога си во право си грешка. :)

Дали бил духот од Киев или духот на Украинците, нема да биди битно, битно ќе биди тоа што руската војска е уништена :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.564
Поени од реакции
22.660
Ах бе Владе, тоа е тоа што не разбираш, јас и кога грешам сум во право што би рекол Бранко. Ти и кога си во право си грешка. :)

Дали бил духот од Киев или духот на Украинците, нема да биди битно, битно ќе биди тоа што руската војска е уништена :D
Od koga angliskiot stana sluzben jazik vo ukrainskata vojska :cautious: .
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
https://www.cnn.com/2022/12/13/politics/us-patriot-missile-defense-system-ukraine/index.html

Финализиран планот за предавање на ПАТРИОТ ракетните системи од Америка на Украина :cool:

Фашистичките пички од кремаљ нормално одма почнаа со цмиздрење и плачипичкарење..:pos:Ќе биле легитимна мета..ау.
Иранските дрончиња на батерии ги соборуваат без проблеми,им помина модата...друго може од Ким Ун ќе извадат некое ново напредно оружје ,пошто они најновото што го имаат/имаа беше од времето на Горбачов."Втората најсилна"армија во светот заглавена во блатото во Украина и сопствените г*мна.
На кој начин ќе го интегрираат во глобален систем и кој ќе го управува?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.378
Поени од реакции
18.266
Тие не можат да ја завземат Маринка веќе 8 години што е предградие на Донецк, ама затоа можеле Лисабон да го завземат :pos:

 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.016
Поени од реакции
22.348
Ретардирано, многу ретардирано

Не зезај, дури сега го гледаш ова? Па и меме има за тоа. Инаку видеото е од лани а човекот почина пред 6 месеци.

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.642
Поени од реакции
12.570
Не зезај, дури сега го гледаш ова? Па и меме има за тоа. Инаку видеото е од лани а човекот почина пред 6 месеци.

Па не гледаш дека каснат со времето. Односно како им сервираат фирерите така работат.



Динг донг, динг донг.
Ќе ни пушти Путин еден Ирански дрон :pos:
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.462
Па не гледаш дека каснат со времето. Односно како им сервираат фирерите така работат.



Динг донг, динг донг.
Ќе ни пушти Путин еден Ирански дрон :pos:
Кога ќе треба поза за сликавање, жените и трансродовите суштества цап во првите редови. Кога ќе почне да работи руската артилерија тие први бегаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom