A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Moon Child

Гостин
Сител поместуваа, не викам не, но тие поместуваа тајминг за премиера на епизода(така, или грешка сум), а не како А1 реприза(ееееееееееееееј). Нека акнат Друга серија тој период, нова. Или пари се нема?
Ау да, за после да кењате дека само серии даваат. Барем ако ништо друго на А1 им се таман распоредени сериите во кој термин која иде и не менуваат термини прво да ја даваат во 9 вечер па да ја преместат во 9 наутро. Се знае која серија кога се дава и тоа е тоа. А на Сител е каша попара.

--- надополнето ---

А ко божем А1 е подобра програма од Сител телевизија и останатите програми?сите едни од други копираат.Тоа е ФАКТ.И на двете програми даваат турски срања...и двете програми зборуваат една против друга,западнале програмиве политички.Сите се врегаат една со друга така да сеедно е.За тоа со Клон,ако не беше Сител ке ја емитуваа на друга програма...исто ти се фака.
Знам дека е копираат :pos: А1 почнаа да даваат турски серии (1001 ноќ), Сител по месец дена почнаа да ја емитуваат Ѓумуш. А1 синхронизираа, Сител некое време по нив :pos: Не дека е А1 незнам каква Тв ама кога би бирала меѓу Шител и А1, радо би ја избрала А1. Сител ги вадеше само Survivor додека се емитуваше. Сега не ги вади ништо. И кога би бирала меѓу Идол и М2 радо би избрала Идол, барем нема да ја гледам баба рогата Весна Бејби.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Знам дека е копираат :pos: А1 почнаа да даваат турски серии (1001 ноќ), Сител по месец дена почнаа да ја емитуваат Ѓумуш. А1 синхронизираа, Сител некое време по нив :pos: Не дека е А1 незнам каква Тв ама кога би бирала меѓу Шител и А1, радо би ја избрала А1. Сител ги вадеше само Survivor додека се емитуваше. Сега не ги вади ништо. И кога би бирала меѓу Идол и М2 радо би избрала Идол, барем нема да ја гледам баба рогата Весна Бејби.
Лоша е копијата,оригиналот е секогаш подобар :icon_mrgr
Ама кој е оригиналот овде не знам.
Aма на нас лугето ни треба нешто ново,нешто што не е видено,некоја серија,некое шоу познато во светот.Спортски емисии,филмски емисии,музички емисии,баталете Идол или М2 се е ова веке видено.
И двете програми се преплавени со турско индиски срања.
А синхронизацијата е нешто најлошо што може да се случи.
Исто ко на мало дете да му читаш буквар.
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
DIJAMANTE напиша:
Мacedonian Idol е уникатно нешто и најдобро македонско шоу на нашите телевизии.
да погодам ти си 4то одделение

--- надополнето ---

Angelikus напиша:
Ми во моментот како шоу дефинитивно, ама пошто не гледам многу TV може да не е така.
Дај кажете некое шоу што е исто така интересно???

Final Fu на extreme sports na cabletel e 64 po red kanal
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
се изнасмеав коа ја видов рекламата за ездеес и у позадина Requiem for a dream од Клинт Мансел.
знаев дека и таму ќе се експонира таа песна. фали уште на реклама за тоалетна хартија да ја стават.
Песната за жал ја имаше и на многу полоши места отколку реклама за тоалетна хартија:tapp:
Кога ќе се сетам само колку свежо звучеше Lux Aeterna едно време, ја упропастија GOD DAMMIT!!!
 
M

Moon Child

Гостин
Лоша е копијата,оригиналот е секогаш подобар :icon_mrgr
Ама кој е оригиналот овде не знам.
Aма на нас лугето ни треба нешто ново,нешто што не е видено,некоја серија,некое шоу познато во светот.Спортски емисии,филмски емисии,музички емисии,баталете Идол или М2 се е ова веке видено.
И двете програми се преплавени со турско индиски срања.
А синхронизацијата е нешто најлошо што може да се случи.
Исто ко на мало дете да му читаш буквар.
Синхронизацијата е во ред. Слушни ја онаа на Бугарите само, се слушаат и вистинските гласови и плус синхронизираат. И не се двете програми преплавени со индиски срања. Сител е преплавена. Плус има уште една индиска на МТВ. На А1 нема индиски серии.
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Истата таа Клон во шпанска верзија ама имам читано многу позитивни коментари за неа и имало многу изменети работи.И јас сум скептик околу неа ама ке ја погледнам,немам што да кријам овде од иста причина зошто серијата ми беше омилена па богами и поучна за некои работи.
Друго што сакам да кажам,ние гледачите имаме право да се пожалиме и да кажеме што ни се допага а што не од проста причина што се загадени теливизиите со турско индиските срања.Па подобро ке гледам вести и политика отколку тие работи.
Со тоа што се случи со Велија изгубија многу без разлика кој бил крив.
Значи прво, точно, критиките кон било која телевизија се во ред, тука нема ништо лошо. Впрочем, за тоа е и темава, меѓу другото. Но, коментарите од типот "Велија ова или она", "А1 да се затвори!" и сл. немaат логика според мене и не се за тука.

Е сеа, за поинтересното - Клон. Последната сапунска опера (или како и да е), што ја изгледав од почеток до крај, или што воопшто ја гледав редовно. Одлично сработена серија, од продукција, приказна, локации па до глумци. И навистина ептен поучна, и на некој начин, во тоа време кога одеше на А1 ја презентира муслиманската култура во едно ново светло. Навистина беше многу позитивна серија, и можам да кажам дека сум сигурен оваа новата нема да ја надмини.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.709
Поени од реакции
29.357
Оригиналниот Клон беше нешто култно тоа време, серија за која коса сум кубела ако сум пропуштила некоја епизода.
Колку сака нека има позитивни оценки, Жаде си е Жаде и неможе да се повтори пак.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
И не се двете програми преплавени со индиски срања. Сител е преплавена. Плус има уште една индиска на МТВ. На А1 нема индиски серии.
На А1 нема индиски ама затоа има турски...Што не е јасно?Значи нема нешто ново што се бара,серии како што беше Lost,24,CSI,и многу да не ги набројувам,што и младите сакаат да ги гледат а не само се едно исто турско- индиско-турско-индиско,и на крај ке се чудаат сите зошто повеке поминуваат младите пред пц?затоа што гледаат нешто што нема на телевизија,си бираат да гледаат што сакаат,а не на кој и канал да свртеш тоа па тоа.
Значи прво, точно, критиките кон било која телевизија се во ред, тука нема ништо лошо. Впрочем, за тоа е и темава, меѓу другото. Но, коментарите од типот "Велија ова или она", "А1 да се затвори!" и сл. немaат логика според мене и не се за тука.

Е сеа, за поинтересното - Клон. Последната сапунска опера (или како и да е), што ја изгледав од почеток до крај, или што воопшто ја гледав редовно. Одлично сработена серија, од продукција, приказна, локации па до глумци. И навистина ептен поучна, и на некој начин, во тоа време кога одеше на А1 ја презентира муслиманската култура во едно ново светло. Навистина беше многу позитивна серија, и можам да кажам дека сум сигурен оваа новата нема да ја надмини.
Точно,не се за тука,ама затоа и не го напишав тоа но според мене со тој скандал изгуби.
Настрана тоа.
За серијата,ја погледнав првата епизода сега.Тотално сум разочарана...Колку не знаеја да направат во исто време да ги емитуваат и двајцата близнаци еден до друг туку посебно...Оваа што ја глуми Жаде е тотална катастрофа,не се соживува со ликот како што беше оригиналната Жаде во бразилската верзија на Клон.Барајки ја Бразилската верзија,добив само разочарување.
Незнам ни зошто воопшто седнав да ја гледам.
Оригиналниот Клон беше нешто култно тоа време, серија за која коса сум кубела ако сум пропуштила некоја епизода.
Колку сака нека има позитивни оценки, Жаде си е Жаде и неможе да се повтори пак.
Се ежам целата кога ја слушам музикава.Оваа серија беше нешто невидено,нешто ново,нешто поучно,тажна,некогаш весела...
Целосно си во право,не се повторува ова чудо.
 
M

Moon Child

Гостин
Онда на Сител има и индиски и турски :) Вчера баба ми ја гледаше онаа Бунтовничка на Сител, помислив дека со буџет од 100 денари е снимана серијата, за разлика од Имотот на дамата и Долина на волците. Автоматски сериите што ги даваат на А1 се поскапи, без разлика дали се турски. И подобро ќе го гледам Титаник по 100 пати него ли Битка на Сутјеска/Неретва и незнам веќе која.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
да погодам ти си 4то одделение


Грешка, трето сум.
Ако имаш некој аргумент дека постело досега подобро македонско шоу од Идол во однос на организација и квалитет, тогаш требаше да кажеш. Ако тебе не ти се свиѓа Идол и популарноста која владее по идолите, тогаш тоа е друга работа.
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Грешка, трето сум.
Ако имаш некој аргумент дека постело досега подобро македонско шоу од Идол во однос на организација и квалитет, тогаш требаше да кажеш. Ако тебе не ти се свиѓа Идол и популарноста која владее по идолите, тогаш тоа е друга работа.
па добро значи сум бил блиску... да многу јака популарност има на идолите... популарност меѓу 3-4 одд девојчиња ..вооууу и јас би сакал да бидам како нив... мислам ке биде голема трка меѓу идолите и слаткар кој ке ги освои 3-4 оделенките :DD:D:D: ROFL OLOLOLOL :D:D:D IHIHIHEEH

абе 3то одд девојче ке кажуа што било добро шоу ЧДЧДЧДЧДЧДЧ све си ибало векот бе
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Бојата на магијата 1 дел
надсинхронизирано на македонски јазик
Недела 24.04.2011, почеток: 20:00 часот
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Dimitar_oh напиша:
Не ги преценувам туку ти ги потценуваш, зошто да не стигнат на рамниште со Лозано, Ламбе или Ѓоко овие не се ништо посебно, та и до Калиопи или Владо, цел живот е пред нив, а и талент имаат, само треба да знаат како да го искористат.:toe:
Затоа што правењето музика барем во Македонија е многу повеќе од само талент.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мислењата за Идол од темава се преместени во темата за Македонски Идол, продолжете ја дискусијата таму.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Игран филм, комедија, во 01:30, А1 и се е можно! :tapp:
А на нет им пишува: Сабота 23.04.2011, почеток: 23:55 часот

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom