A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Размисли малце со црпката.Си видел ли ти досега таков Set Meter негде у Македонија?И кои се тие луѓе одбрани од бога што го добиле?
Одбраните луѓе се строго роднини на Рамче.Затоа е и А1 „најгледана“, а всушност Телма е, ама Рамче и овде замешал прсти. :icon_roll:icon_roll:icon_roll:icon_roll:icon_roll:icon_roll:icon_roll
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.299
Поени од реакции
86.198
Кога ќе пуштам А1 ми се сере :jaj:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Одбраните луѓе се строго роднини на Рамче.Затоа е и А1 „најгледана“, а всушност Телма е, ама Рамче и овде замешал прсти. :icon_roll:icon_roll:icon_roll:icon_roll:icon_roll:icon_roll:icon_roll
Добро не го тупи А1 е најгледана ДА, ама за најквалитетна да е нема шанси. Алфа,Канал 5 имаат подобра програма. Телма пушта по квалитетни филмови отколку А1.
А1 со нејзините тупи реклами против власта и правењето на Велија народен херој ја усраа у велико. Од такви исполитизирани телевизии го замрзив тв-то.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.529
Поени од реакции
47.895
и така, се деси реклама од Владата од тие против абортусот прееска на А1.... тоа гарант дека смртно скарани нешто, изгледа така се прави тоа кога со некој си во конфликт.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Добро не го тупи А1 е најгледана ДА, ама за најквалитетна да е нема шанси. Алфа,Канал 5 имаат подобра програма. Телма пушта по квалитетни филмови отколку А1.
А1 со нејзините тупи реклами против власта и правењето на Велија народен херој ја усраа у велико. Од такви исполитизирани телевизии го замрзив тв-то.
Прво разгледај темта па одговарај. :smir:
Јас никаде не напишав дека А1 е најдобра, кажав дека Алфа е. :smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Koja телевизија е најдобра е прашање на вкус, а која е најгледана покажуваат рејтинзите.
Не мислев дека Кога лисјата паѓаат може да има толку висок рејтинг како што лани се случи со 1001 Ноќ. Но ете пак се повтори.

А за Алфа сите се согласуваме дека од сите наши телевизии е најблиску до светско ниво
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Koja телевизија е најдобра е прашање на вкус, а која е најгледана покажуваат рејтинзите.
Не мислев дека Кога лисјата паѓаат може да има толку висок рејтинг како што лани се случи со 1001 Ноќ. Но ете пак се повтори.

А за Алфа сите се согласуваме дека од сите наши телевизии е најблиску до светско ниво
А каде може да се најдат овие мистериозни "Рејтинзи"?
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
А каде може да се најдат овие мистериозни "Рејтинзи"?
Досаден си веќе. :icon_roll
Ако ти е криво што сељакот Жаре Бербер или Миленко немаат толкави рејтинзи, не коментирај веќе.
Рејтинзите ви се покажани па вие ако сакате верувајте, ако сакате не.:icon_roll
Добро е што барем од некаде ги дознаваме овие рејтинзи.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Досаден си веќе. :icon_roll
Ако ти е криво што сељакот Жаре Бербер или Миленко немаат толкави рејтинзи, не коментирај веќе.
Рејтинзите ви се покажани па вие ако сакате верувајте, ако сакате не.:icon_roll
Добро е што барем од некаде ги дознаваме овие рејтинзи.
Боли ме кита за миленко и остала багра.Смешни ми се луѓете што кажуваат:
"А1 има најголем рејтинг" а нигде не можеш да најдеш резултати од тие рејтизи.Да не ги имаш ти само у главата?Или некој рекол а1 има најголем рејтинг и готово - рејтинзите така покажале.:toe:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Боли ме кита за миленко и остала багра.Смешни ми се луѓете што кажуваат:
"А1 има најголем рејтинг" а нигде не можеш да најдеш резултати од тие рејтизи.Да не ги имаш ти само у главата?Или некој рекол а1 има најголем рејтинг и готово - рејтинзите така покажале.:toe:
Рејтинзи има една страна поназад. :pipi:
Исто така имаши во темата за Сител. :pipi:
И пак ќе ги спомнам другите земји. Секаде мерат на ист начин и секаде се водат според овие рејтинзи ама ние Македонците сме многу напредни и имаме друг начин за мерење. Сега кога ќе и одите VaZoLjIN таму кај оние од Nielsen сите ќе ги сотре.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Досаден си веќе. :icon_roll
Ако ти е криво што сељакот Жаре Бербер или Миленко немаат толкави рејтинзи, не коментирај веќе.
Рејтинзите ви се покажани па вие ако сакате верувајте, ако сакате не.:icon_roll
Добро е што барем од некаде ги дознаваме овие рејтинзи.
Рејтинзи има една страна поназад. :pipi:
Исто така имаши во темата за Сител. :pipi:
И пак ќе ги спомнам другите земји. Секаде мерат на ист начин и секаде се водат според овие рејтинзи ама ние Македонците сме многу напредни и имаме друг начин за мерење. Сега кога ќе и одите VaZoLjIN таму кај оние од Nielsen сите ќе ги сотре.
Каде бе сине? Јас видов само онака од тебе напишани некои бројки без ништо официјален извор. Си пишал и nielsen таму, ама пак линк до изворот никаде.
Онака ме интересира сакам да ги видам бројките на гледаност на телевизиите, на емисиите, на сериите. Oти исто и од вработени во идеа плус имав некои бројки.
И колку бројачи има низ Македонија, се споменува бројка од околу 1000 па дали е точна?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Еве една НЕНОРМАЛНА работа од телевизијава.
Прееска на филмот за волците, типот Невзат(мислам се вика) му рече на докторот: Сите сопственици на дискотеки ми се другари, сите продуценти, музичари ми се пријатели, СИТЕ ВРАТИ ВО А1 МИ СЕ ОТВОРЕНИ....и понатаму имаше уште кажано.

Дали болдираното е нормално мене не ми е јасно? Секој ден се по бетер и бетер стануваат. Во наша смисла, а не во Англиска..
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Еве една НЕНОРМАЛНА работа од телевизијава.
Прееска на филмот за волците, типот Невзат(мислам се вика) му рече на докторот: Сите сопственици на дискотеки ми се другари, сите продуценти, музичари ми се пријатели, СИТЕ ВРАТИ ВО А1 МИ СЕ ОТВОРЕНИ....и понатаму имаше уште кажано.

Дали болдираното е нормално мене не ми е јасно? Секој ден се по бетер и бетер стануваат. Во наша смисла, а не во Англиска..
А тоа по нивна желба е... ист случај имаше еднаш на Канал5... филмот беше Хрватски и еден од актерите вика: "Вечерас на Новој ТВ"...нешо таму... а овие во преводот "Вечерва на Канал5"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom