MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Ако знае некој дали може онлине Смарт ТВ да се поврзе со некоја од кабловските или други компании што ги нудат домашните канали, па и други, без да се има 2 годишна обврска, туку за помали периоди, еден месец три месеца?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ако знае некој дали може онлине Смарт ТВ да се поврзе со некоја од кабловските или други компании што ги нудат домашните канали, па и други, без да се има 2 годишна обврска, туку за помали периоди, еден месец три месеца?
Телекабел можеш без проблем, мислам и А1 имаше таква понуда. Договор на неопределоно имаш и во Телеком со поскапа претплата.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Телекабел можеш без проблем, мислам и А1 имаше таква понуда. Договор на неопределоно имаш и во Телеком со поскапа претплата.
Kaj A1 vo Combo Neon se naplakja instalacijata okolu 2500 denari i plus sekoj mesec po 800 den za 15/1 net i 80tv kanali
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
Во пакетот Пинк и Гранд ја нема основната Пинк Тв. РтВ ПИНК. Дали е можно да се толку гадни овие од Телеком? Гледам Звезде Гранда на Пинк ќе оди не дека јас гледам за моиве дома праам калкулации...и после гледам дека Пинк ТВ ја нема воопшто кај Телеком....туку оние другине Пинк плус, екстра, филм, серие итн....
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
Во пакетот Пинк и Гранд ја нема основната Пинк Тв. РтВ ПИНК. Дали е можно да се толку гадни овие од Телеком? Гледам Звезде Гранда на Пинк ќе оди не дека јас гледам за моиве дома праам калкулации...и после гледам дека Пинк ТВ ја нема воопшто кај Телеком....туку оние другине Пинк плус, екстра, филм, серие итн....
Prasaj vo Kontak Centar Telekom ( TEL 070-122 ) No mislam ( dali e taka neznam ) deka toj srpski tv Pink e samo za vo Srbija a za vo drugi drzavi e Pink Plus e sega zosto na Pink Plus nema Zvezde Granda i Nikad Nije Kasno toa neznam
No bas prasaj vo Telekom za TV Pink ( srpskiot ) i prenesi info sto ke ti kazat pisi na temava.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Во пакетот Пинк и Гранд ја нема основната Пинк Тв. РтВ ПИНК. Дали е можно да се толку гадни овие од Телеком? Гледам Звезде Гранда на Пинк ќе оди не дека јас гледам за моиве дома праам калкулации...и после гледам дека Пинк ТВ ја нема воопшто кај Телеком....туку оние другине Пинк плус, екстра, филм, серие итн....
Pink tv osnovnata ja ima samo na msat, drugite ne ja stavaat vo ponuda oti moraat da ja zatemnuvaat, bev pred 2/3 godini na telekom i nikogas ne bi se vratil na toa sranje, sea si e najdobro mobilna lajka, tv msat i internet optika telekabel ili A1 bezicen 50/3.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Pink tv osnovnata ja ima samo na msat, drugite ne ja stavaat vo ponuda oti moraat da ja zatemnuvaat, bev pred 2/3 godini na telekom i nikogas ne bi se vratil na toa sranje, sea si e najdobro mobilna lajka, tv msat i internet optika telekabel ili A1 bezicen 50/3.
Jas so noviot ruter na telekom 5g brzinata im e 310 i 320.So nikoj drug operator nema takva brzina.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Телекабел можеш без проблем, мислам и А1 имаше таква понуда. Договор на неопределоно имаш и во Телеком со поскапа претплата.
И А1 и Телеком те врзуваат со двогодишен договор. Сепак ќе идам со ИПТВ (НЕТИПТВ) директно од Кина , па да даде господ да стигне за неколку недели антената на другарчето Илон (Старлинкс), па да немам работа со нашиве.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
И А1 и Телеком те врзуваат со двогодишен договор. Сепак ќе идам со ИПТВ (НЕТИПТВ) директно од Кина , па да даде господ да стигне за неколку недели антената на другарчето Илон (Старлинкс), па да немам работа со нашиве.
Imam eden prijatel nudi iptv za 50 evra godisno.Mnogu kanali,filmovi i serii.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
НВО промоција - бесплатно до 23. 01. 2023. Го активирав пакетот, достапен е преку Телеком МК апликацијата и преку Мах Тв во делот на Тв пакети.
Ама ќе треба сам да деактивираш. Ако заборавиш ќе ти наплатат.

Дали со оваа промоција можеш да активираш и HBO Max промотивно бесплатно?
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
Ама ќе треба сам да деактивираш. Ако заборавиш ќе ти наплатат.

Дали со оваа промоција можеш да активираш и HBO Max промотивно бесплатно?
Можеш и HBO Max, барем така пишуваше на телеком апликацијата али нека ти каже некој за сигурно. Инаку имаш 2 месеца промотивно зошто да заборавиш. Не е проблем тоа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Можеш и HBO Max, барем така пишуваше на телеком апликацијата али нека ти каже некој за сигурно. Инаку имаш 2 месеца промотивно зошто да заборавиш. Не е проблем тоа.
Јас веќе имам одамна HBO пакет во Magenta 1 бидејќи имам избрано тој поскапиот пакет каде што се MTV, спортските пакети и изборот Pink или Балкан пакетот.

Ова за HBO Max ме интересираше онака дали може да искористат луѓево и тоа промотивно или важи само за тв каналите.

Она со заборавање да исклучиш не е проблем на телефонот да ставиш аларм во денот кога треба да исклучиш. Сепак најдобро ќе беше од Телеком да им го активираа HBO пакетот канали промотивно бесплатен периот на сите кој немаа активирано и потоа да им го усклучат во терминот предвиден да заврши бесплатното користење. HBO Max нека си активираа секој кој сака сам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom