Кога сте биле најисплашени во животот?

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
незнам кога сум бил најисплашен,но знам кога последен пат се уплашив!вчера си чекам автобус со колегите.и една колешка имаше апарат,па си се сликавме!занесени така се глупираме нешто и една кола лупна еден човек пред мене баш кога се свртев и погледнав на улица.човеков салто во воздух.јас незнаев кај сум.сум ја фатил тоа колешката,ја неа ја стискам,таа мене.шок.тоа малку ме поремети деновиве!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Најисплашена бев летово...
Седев јас пред компјутер и сестра ми искочи да земе нешто и ја слушам почнува да плаче,да вика,да пишти и си викам сеа шо се десило...и ја слушам вика “ГОРИ,ГОРИ!!!“ и си помислив дека е плинското решо и ништо страшно,ама кога искочив и кога го видов таванот во пламен ми се пресекоа нозете.Одма викнавме противпожарна,ние полневме легени и гасевме,татко ми си ја исече ногата и на секаде имаше вирчиња со крв...на крај го изгаснаа пожарот и ни кажаа дека има прилично голема штета,а јас уште не можев да поверувам што се случило(а ова лето беа актуели пожарите и јас стравував дека и ние ќе се запалиме...).Уште ме лазат морници кога ќе ми текне...од тогаш не сум се качила на таван воопшто.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Pred edno godina dena:
Si se kachuvam jas taka vo voz (Skopje-Prilep) toj vo 14.40 shto e i po navika muzikata na mene i legnuvam da spijam, i si spijam, si sijam taka i edno vreme se razbuduvam arno ama: se razbudiv vo tunelot Bogomila a nemashe nikakva svetlina vo vozot, sve beshe temno, i kupe, i hodnici, jas presno razbuden ne sum svesen ushte za okolinata i otvaram ochi nishto ne gledam=panika! Zatvoram na 2 sekindi i pak otvram i pak nishto ne gledam=dupla panika! Ko za belja nikoj okolu mene=tri dupla panika. Pochnuvam da klepam i pak nishto ne gledam= Ludilooooo! Solzi pochnuvaat sami da mi techat misleki deka sum se poremetil neshto! i go pominuvame tunelot i vidov svetlina i..... stignav celiot crven i bozbuden VKRAJ!:vozbud: :vozbud:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Pred edno godina dena:
Si se kachuvam jas taka vo voz (Skopje-Prilep) toj vo 14.40 shto e i po navika muzikata na mene i legnuvam da spijam, i si spijam, si sijam taka i edno vreme se razbuduvam arno ama: se razbudiv vo tunelot Bogomila a nemashe nikakva svetlina vo vozot, sve beshe temno, i kupe, i hodnici, jas presno razbuden ne sum svesen ushte za okolinata i otvaram ochi nishto ne gledam=panika! Zatvoram na 2 sekindi i pak otvram i pak nishto ne gledam=dupla panika! Ko za belja nikoj okolu mene=tri dupla panika. Pochnuvam da klepam i pak nishto ne gledam= Ludilooooo! Solzi pochnuvaat sami da mi techat misleki deka sum se poremetil neshto! i go pominuvame tunelot i vidov svetlina i..... stignav celiot crven i bozbuden VKRAJ!:vozbud: :vozbud:
хахахахахахахахахахаха,смени лудило на ''ги наполнав гаќите'' ахаха
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
имаше еден датум точно не го знам денот но месевот и годината ќе ги наведам: средината на април 2002. Се излежував мирно и си гледав ТВ и наеднаш слушнав бука како мотор на трактор да ми бучи во ушите. Во истиот момрнт почувствував како земјата се ниша под нозете. Земјотрес!!! Паника ме фаќа и се скрив во најмалата соба што ја имам во станот ВЦ-то. Слушав надвор како сите панично излегуваат од становите и го очекував најлошото - никогаш да не се разбудам. Но по 15тина секунди се смири и јас ко ненормален отидов надвор на плоштад. Дури по 7 дена почнав помирно да спијам.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
7-8 оделение бев и возев точак од вишни ( село в планина ) накај Струга .... ај шо ми откажаја кочниците ко се акнав во еден плав 101 сите светци ги видов .... среќа другарине беа зад мене ( нормално дек ќе се зад мене ИМАЈА КОЧНИЦИ ) ме најдоја в трња и заедно со чичкото од плавиот 101 право в болница
Уште си имам лузни и така
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Пред 4 год. така среќно си возев точак и бев замислен нешто. И така возим возим и пред мене имало голем камен. И го удрив каменот и направив 360 во воздух и со цела тежина паднав на десната рака. Слушнав еден звук (како да си скршил пенкало) и после кога станав раката целата осмици ми беше :D Не плачев од болката ама навечер плачев од самиот настан и самата помисла дека ми е скршена раката.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Еве неколку случки: ако се сеќавате на едно списание M-Express, порано го издаваа и во него имаше секакви невистини, вујна ми го купуваше и јас така еднаш земам да разгледам и читам дека се појавиле некакви џиновски змии во Америка кои ги нападнле луѓето во Мексико и до крајот на не знам кој месец ќе пристигнеле преку Атлантски Океан во Европа. Тогаш мислам дека бев 3-то одделение и ептен се преплашив! Често ми се причинуваше дека ми се појавува змијата под ролетна! :) Башка тогаш, моите ни направија детска соба мене и сестра ми и ни купија еден нов тепих со “змијолики шарки“. Лелееее!

Друг пат исплашен било кога имаше земјотрес во Скопје, мислам беше 2002 година или сл. Така фино си седиме дома и одеднаш почна се да се тресе. Јас како улав почнав да слегувам по скалите надолу (а на 6-ти кат сме, и знам дека не се слегува во такви моменти нигде ама ете несвесно), а сестра ми застанала под вратата а јас и викам “Ајде бе слегувај долу, не седи таму!“. После тоа излезе комшивката од долу, “Леле дечиња добри ли сте?“ ова-она, па сестра ми отиде кај неа “да се смири“ а јас за 5 минути и онака тргнував за школо. И одам накај школо и ги гледам пола клас го нема а по пат сите спремаат куферите и одат некаде :-D

Трет пат беше кога го видов тој клипот од Youtube, во темата тука што е за духови (мислам дека Acid го има ставено на аватар)!

Има и многу други ситуации но веројатно не сум премногу исплашен тогаш (како еднаш, кога ми се спушти наплатна рампа на главата! Само малку се потресов ама ништо не ми беше, повеќе беа исплашени другите)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
1 пат кога полетав со авион... а напротив цел лет имаше турбуленции.. ..
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Кога другар ми на 01.05.05 (први мај) испи дваесет пива и литро ракија и падна од 5 метри, т.е. од покривот на мојата викендица во Суви Лаки, и беше у несвест околу 10 минути, сите останаа без зборови, сите беа исплашени и помагаа при свестувањето на него, а тој откако стана, одма ја бараше ракијата, ко ништо да не се случило, која будала еј?!? ... а мене срцето ми престана од што се исплашив ... :nesvest:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Kao u nekoj horor da bev

*Situacija br. 1
Se setame jas i drugarka mi pred nekoj den i mi vika aj da se plaisme dosadno mi e. I mene mi tekna deka pred 6 dena gleavme jas i ona eden klip na youtube i se vikase "Do not watch this", a istoto toa sto go imase na klipot go ima vo eden film kako snimka koja ako ja gledas po 7 dena umiras. I nie se umislevme lele utre ke umreme, (znaes koa ke vlezes u nekoj takov film se po4nuva da ti se previduva... po4nuvas da slusas sekakvi zvuci...). Lele togas kako sum se isplasila. Odvaj se isprativme do doma. Posle jas koga otidov doma bev sama, nemase nikoj. Togas kako sum se plasela... i utredenta ne umrev :helou:
*Situacija br. 2
Go gledav "the ring" na sitel, na polnok, sama bev doma, temnica.. a toa filmot kakvo zvuci ispustase (abe horor). I samo davaa edna mnogu strasna snimka tie kopaa bunar se bese mnogu jezivo i kaj mene po4na nesto da pravi: tak, tak, tak..... krvta mi se smrzna..celata se zdrviv.. si vikam gotovo ti dojde sudniot den .. eve ja samara pozadi tebe... koga toa 4e6mata po4nala da kape... dodeka go gledav filmot 4x bev do wc da mo4am.. nejkete da bevte vo moja koza:nenene:
*Situaccija br.3
V4era moite otidoa izlegoa jas sedev doma so sestra mi (ima 6 godini ) ama ona spiese celoto vreme. I posle nekoe vreme stana si vikam sea ke po4ne da pla4e... ugasiv se.. i komp. i televizor... i otidov legnav do nea... i ona odma zaspa.. a togas po4na da duva veter ama onaka mega silno (mislis ke mi ja otkorne kukjata) i da pravi jezivi horo zvici... po4na da vrne.. a kaj nas doma koga mnogu duva ni krcka laminatot... lele ne znaete kako se 4ustvuvav togas... kako vo horor film... premnogu bev isplasena sum ja gusnala sestra mi a ona si spie taka bezgrizno... i posle odvaj da stanam (zaso od strav celata se uko4iv si mislev imame nekoj u kukjava krckaa vrati.. moze duhovi lol) uklu4iv :tv: i kompjuter za da ne bidam sama... i posle pola saat moite dojdo i koa im kazav kako se plasev mi se iznasmeaa.
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
sum imal nekakov si preplet na limfni zlezdi u goren del na vratot i se razbuduvam ednas gleam me boli vratot i koga kje fatam gleam tvrdo topce i u istata sekunda mi tekna deka eden moj drugar (13 godini imase togas toa e pred 4 godini) umre od tumor na mozokot koj mu bese na istoto mesto kako so mene mi bese ova topce. poisplasen ne sum bil u mojot zivot dur ne si gi vidov rezultati od ispituvanjata ne sum mozel da spijam:(
ali sea e sve u najdobar red:D
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
многу сум се плашел додека шетав низ огромен бункер, од Втора Светска Војна, напуштен...навечер, само со светло од упаљач...и се тоа заради кладба...многу морничаво, ко во хорор филм...долги ходници, тешки врати шо ко ќе ги помрднеш не да крцкаат, ќе ги разбудат и мртвите...па некои ќебиња во ќошињата...по ѕидовите имаше некои бројки, букви, кратенки....а на се тоа фалеше и некој да почне да ја врти сирената....тројца влеговме, и едниот отиде во друга соба, и таму имало некоја машина со рачка за вртење, и почнал да врти...тоа да ти било сирена....јас и другиот како шо бевме уплашени, ко почна да свири како сме трчале нанадвор, па дури надвор забележавме дека ни го нема другиот:nesvest:eek:mg...а тој кутриот, истрча дестина секунди после нас, и тоа се уплашил зашо ние врескавме кога трчавме...абе лудница...


а др многу јака ситуација, не страшно ама јако
во автобус накај црна гора, и зедов наочари од еден другар. и се наведнувам, ги ставам, а во тоа време сме влегле во тунел, и се исправам, глеам се црно, прст пред око не се гледа...wtf...си викам шо наочари ќе беа овие, за заварување...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom