Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.601
Поени од реакции
36.554
Biden admin divided over path ahead for Ukraine as top US general Milley pushes for diplomacy

Две струи се издефинираа кај Америте. Од една страна, Капо ди тути капи на воените сили на САД генерал Мајли кој веќе со неколку изјави отворено притиска за мировен договор. Од другата страна се Стејт департментот преку Блинкен и советникот за безбедност Саливан кои сметаат дека се уште не е време за сериозни разговори за примирје.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.913
Поени од реакции
41.141
Biden admin divided over path ahead for Ukraine as top US general Milley pushes for diplomacy

Две струи се издефинираа кај Америте. Од една страна, Капо ди тути капи на воените сили на САД генерал Мајли кој веќе со неколку изјави отворено притиска за мировен договор. Од другата страна се Стејт департментот преку Блинкен и советникот за безбедност Саливан кои сметаат дека се уште не е време за сериозни разговори за примирје.
ќе има некој договор како што ми делува, и Зеленски рече бил спремен да преговара, и ова повлекување од Херсон делува ко да е дел од тоа.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.022
Сеа не памтам како беше точно постот ама ми остана во сеќавање дека ако не ги освоеле за 10дена го ебале ежот русите е у тој контекс
Сеа не ме јеби да барам по постови
Па види, не дека не го ебат ежот во моментот. Како и да е тотален крах за 10 дена ја не сум прогнозирал. Прогнозирав слоу брн, и тоа и се случува.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
ќе има некој договор како што ми делува, и Зеленски рече бил спремен да преговара, и ова повлекување од Херсон делува ко да е дел од тоа.
Не верувам во тоа. Нацистиве јавно изјавија дека ја сакаат цела Украина назад.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.913
Поени од реакции
41.141
Не верувам во тоа. Нацистиве јавно изјавија дека ја сакаат цела Украина назад.
ќе видиме, иначе време е ова да се оконча, пошто русиве немаат сериозни капацитети за сериозни офанзиви и брзи промени. А и на американците веќе некако не им е од интерес војнава како што приметувам по изјави и вести. Ако они одлучат да се прекине, ќе се прекине.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
ќе видиме, иначе време е ова да се оконча, пошто русиве немаат сериозни капацитети за сериозни офанзиви и брзи промени. А и на американците веќе некако не им е од интерес војнава како што приметувам по изјави и вести. Ако они одлучат да се прекине, ќе се прекине.
Русите ги чекаат само мобилизираните да пристигнат на фронтот и новите оружја од фабриките на Урал и ќе удрат. Америте губат интерес, а укронацистите го спремаат топовското месо за офанзива кон Мелитопол.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.176
Поени од реакции
32.272
Ќе истребат тоа проруско што останале и ко во Купјанск ќе снимаат па ќе едитираат кога глупите по грешка се издадоа како фрлат руско население во дупка.
Она видеото каде додаваниот црвен превез оди пола секунда пред ногата?
Едитирање на ниво како некој билмез да го едитирал на мобилен телефон.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Русите ги чекаат само мобилизираните да пристигнат на фронтот и новите оружја од фабриките на Урал и ќе удрат. Америте губат интерес, а укронацистите го спремаат топовското месо за офанзива кон Мелитопол.
На постојка во бахмут да не ги чекаат :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.040
Поени од реакции
16.133
чека бачушка -30 да стегне, тогаш само нивните Дронови ќе летаат :cool: ....а и Трамп да победи, ќе помогне овој нашиот украински коњојавач:icon_mrgr:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
чека бачушка -30 да стегне, тогаш само нивните Дронови ќе летаат :cool: ....а и Трамп да победи, ќе помогне овој нашиот украински коњојавач:icon_mrgr:
Сите ја исчекуваат зимата. Можеби тогаш Русите ќе нападнат затоа што Укронацистите не се до толку способни да војуваат во зима.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.952
Поени од реакции
26.627
За знаење, земи елиминирај одредени работи, тие што ќе останат, тоа е вистината, така да сигурно повеќе од 10% знаеш, ама дал ти одговара на досегашните верувања / мислења. :toe:
Ти знаеш дека јас не се сомневам во крајниот исход на војната, само деталите очигледно не ги знам сеуште.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.601
Поени од реакции
36.554
Сите ја исчекуваат зимата. Можеби тогаш Русите ќе нападнат затоа што Укронацистите не се до толку способни да војуваат во зима.
Да, зашто Украинците до вчера живееле на Балеарските острови не знаат како треба во зима :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom