Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Не знаат бе, како треба да се радува и навива. Ваљда пошто размислуваат, тоа им е грешката. :unsure:
Да цела екипа сте тешки мислители можда затоа а може о оти нема на што да се радувате :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Твои?
Твоите немаат мрднато од Зајас.
Ретко неинтересен лик си дундарион :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Кај и да е по проценка на рускиве ботови на кајгана за многу брзо време рубљата ќе стане платежна валута на светско ниво,на берзите нафтата само во рубљи че се тргува.По глава на жител БДП ќе ги надминат Норвешка и Луксембург а студентите од цел свет ќе се тепаат да одат на Work and Travell Russia програмата.
За финансиски анализи обрати се кај австралијансково лоби тие имаат ситепо 7 бизниси на 3 континенти најубо ќе ти објаснат како уствари азија е новата америка пошто кинез еден на комшијата од лестер куќата му ја купил за страшна пара
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Ме интересира што политички разврски ќе има работава дома во Русија. Најголема енигма ми е подршката за повлекувањето од Пригожин и Кадиров. Од друга страна двата телеграм канали кои се водени од Вагнер луѓе, жестоко го критикуваат повлекувањето како предавство.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.315
Поени од реакции
31.178
Да цела екипа сте тешки мислители можда затоа а може о оти нема на што да се радувате :icon_lol:
Факт е дека само идиоти, дилбери и билмези може да се радуваат на било што од овде на дискусијава (ок со чесен исклучок на радувањето за можноста САД глобално да ослабат).
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882

Поздрав до дедо ви Путин Под земја ќе го барате за брзо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.179
Поени од реакции
81.258
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Но, очигледно Путин од немајкаде мораше да престани да изиграва генерал и му остави на прав војник да раководи со војната.
Мислиш дека изиграва генерал? Немам видено такви индиции, ниту шпекулации.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
одлучи се, па врати се и кажи
Ова е најверојатно од на времето порано кога ни објаснуваше длабоки битки тактики, правење котли тукачевски и така натаму тогаш беше интересен. Сега се појавуваш претежно кога е еуфорија со досадното - кој е за украинците тој е албанец блебетање. Каде ли исчезна тој ентузијазам од пролетоска
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ОМГ, граѓанска војна во Русија.
Абе секоја чест на мислењето. Ни требаат повеќе вакви луѓе.
Русија веројатно е една од поретките земји каде иако имаат доста различни етнички групи, скоро и да не постои барем една што може да прави проблеми, освен народите околу Кавказот, кои и историски се сепаратистички настроени. Но ти не мислеше на нив и проблемот со нив е многу фино решен од страна на Путин. Остатокот, не е ни оддалеку поларизиран за да има барем некакви изгледи за конфликт. Напротив, прилично се блиску политички, зборувам за односите меѓу Русите. Другите етнички групи се толку малобројни што не можат ни да мрднат. Мислам побрзо би го обвиниле Путин зошто не ја почна војната порано или зошто не употребува нуклеарно оружје отколку што било друго.
Пишував на темава пред да почни војната кога имаше прилично силни мислења дека Русија брзо ќе ја реши (имаше значителна веројатност за ова) Украина, дека исходот од било која војна не може да се знае во текот на војната и дека премногу фактори се во прашање. Колку што знам, војнава сеуште не е готова, или грешка сум?
Всушност многу постабилен е Азискиот/Сибирски дел од Русија, него ли овој Европскиот дел кон кој припаѓа и оној Кавкаскиот појас каде што живеат повеќе милиони Муслимански народи, не мислам само на Чеченците секако, ги има повеќе народи во тој регион. И не само во Кавкаскиот регион, туку некои Муслимански народи живеат и во Волго-Уралскиот предел од Русија како на пр. Татарите во Татарстан, Башкирите во Башкирија и др.
Areas in Russia where Islam is the largest religion. Islam makes up the majority in: Tatarstan, Bashkortostan, Dagestan, Chechnya, Ingushetia, Kabardino-Balkaria, Karachay-Cherkessia.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Факт е дека само идиоти, дилбери и билмези може да се радуваат на било што од овде на дискусијава (ок со чесен исклучок на радувањето за можноста САД глобално да ослабат).
Думај си го муабетов :icon_lol: Исто така look дилбер up
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Како што разбрав многу од нив биле партизани во Херсон т.е. од отпорот.
Иначе гледам Украинците се фалат со некоја операција Триден за која спремаат 950.000 војници. Ваљда за напад во 3 правци. Не знам дали е вистина.
https://www.youtube.com/watch?v=ZE8FI1BBKes
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Мислиш дека изиграва генерал? Немам видено такви индиции, ниту шпекулации.
Е па или е тоа, или рускиот воен е врв е тотално недоветен.

Бирај :D
Автоматски споено мислење:

Факт е дека само идиоти, дилбери и билмези може да се радуваат на било што од овде на дискусијава (ок со чесен исклучок на радувањето за можноста САД глобално да ослабат).
Како на пример радување на Доритосите, што уништуваат цивилни цели во Украина?

Како што се сеќавам и ти свршуваше на тие муабети.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Факт е дека само идиоти, дилбери и билмези може да се радуваат на било што од овде на дискусијава (ок со чесен исклучок на радувањето за можноста САД глобално да ослабат).
Vanlok, dali mislis deka SAD posle ovie 8 meseci se oslabnati? Nekoj moze da pomisli, deka sprotivnoto se desi odnosno desava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom