Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Спартанците, што нели коштале колку едно фиќо, коруптивно платени по 100.000 долари, се спремаат за Украина ;)

 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Шефе зошто бе вака ме излажавте за Крим, па ќе фатев малце од малце топло време ќе го посетев додека беше евтин и Руски. Вака европски кога ќе стане ќе биде изгор скапо, нема да можам да отидам да го видам, пошто незнам кога ќе падне. Не сакам да се најдам таму во сред војна.
И јас да беседев со месеци дека киев беше диверзија пошто херсон е уствари нај гига мега важно стратешки место вака ќе се правев шлакнат :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Пред месец дена правеа референдуми за припојување на регионот кон Русија па потпишуваа декларации па Думата гласаше за да ги прифати во Руската федерација.

Геополитичка катастрофа.
Само глуперди како русите може да одржаваат референдуми во територии кои не се сигурни дека можат да ги заштитат. Само им дадоа ветер в грб сега на украинците да се петелат а воедно и пред цел свет се направија виц од држава. Да не зборувам колку е непринципиелно према руското малцинство таму кое го иссилија таму да преземаат јавни функции за нецел месец подоцна да им се дешава Книн, јас мислам на крајот најпишман ќе бидат украинскиве руси што се вмешаа во вакво срање да го јадат само курот кога ќе се крене руската армија и ќе избега. Мрсулковците од краснаја армија ќе се качат на камиони и ќе си заминат - маж рекол маж одрекол. Ама овие луѓе ќе треба да остават куќи имоти и родното место и цел живот да ги снајде судбина на бежанци во некои колективни домови во Руската внатрешност најверојатно
 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
И јас да беседев со месеци дека киев беше диверзија пошто херсон е уствари нај гига мега важно стратешки место вака ќе се правев шлакнат :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


Само глуперди како русите може да одржаваат референдуми во територии кои не се сигурни дека можат да ги заштитат. Само им дадоа ветер в грб сега на украинците да се петелат а воедно и пред цел свет се направија виц од држава. Да не зборувам колку е непринципиелно према руското малцинство таму кое го иссилија таму да преземаат јавни функции за нецел месец подоцна да им се дешава Книн, јас мислам на крајот најпишман ќе бидат украинскиве руси што се вмешаа во вакво срање да го јадат само курот кога ќе се крене руската армија и ќе избега. Мрсулковците од краснаја армија ќе се качат на камиони и ќе си заминат - маж рекол маж одрекол. Ама овие луѓе ќе треба да остават куќи имоти и родното место и цел живот да ги снајде судбина на бежанци во некои колективни домови во Руската внатрешност најверојатно
Е што ќе напаѓаат Укронацистите по Херсон? А да, ова е Русија, не Србија за да се повтори Книнското сценарио.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.437
И јас да беседев со месеци дека киев беше диверзија пошто херсон е уствари нај гига мега важно стратешки место вака ќе се правев шлакнат :icon_lol:
Шефе јас на време се опраив. Тенеке ме препороди, а ти ме прооде.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.501
Поени од реакции
2.592
На што се должи оваа некомпетентност на Русите?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.222
Поени од реакции
12.851
Што е толку еуфоријава, што се деси, има ли украинска војска во херсон?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.038
Поени од реакции
17.887
Пред месец дена правеа референдуми за припојување на регионот кон Русија па потпишуваа декларации па Думата гласаше за да ги прифати во Руската федерација.

Геополитичка катастрофа.
Геополитичката катастрофа беше многу порано од гласањето.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Мислам дека на сите територии што ќе ги врати Украина од фашистичка окупација ќе следи етнички егзодус чистење. Најпаметно им е на тие руси што веќе заминаа од Херсон да се препакуваат накај Русија.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.038
Поени од реакции
17.887
Мислам дека на сите територии што ќе ги врати Украина од фашистичка окупација ќе следи етнички егзодус чистење. Најпаметно им е на тие руси што веќе заминаа од Херсон да се препакуваат накај Русија.
ќе ослободуваат од фашистичка окупација и ќе прават етничко чистење:pos: Какво лудило е темава алал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom