Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.438
Поени од реакции
40.293
еди дојде како засилување на тенеке, малце да одмори он, до 5 насабајле глави за украина, редно време е.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Море колку е лошо руски бот да си есенва
Да не им е човек во кожата
Реално есента никогаш не била наша јака страна. Ама затоа зиматааа леле леле мајко кога ќе ставиме едно знаме кај Констанца, па кај Вроцлав…Колони колони добороволци од целата Русија чекаат за мобилизација. Деки наш ака суви кашаљ, раководи со балканската чета, вика брачо има нас све више и више да ме више страх да нече бити добровољаца за Косово. Викам Деки уживај со Дарче сме шајка све е под контрола вие само јутјубајте.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ооо ме немаше, нов некој?
Каде си бе куре? Те нема нешто, другар ти Тенеќе се утепа со деградација врз Русите. И прва, втора, трета смена работи. Почна да ми фалиш и мене со твоите глупости.
:kuracc::kuracc::kuracc:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Реално есента никогаш не била наша јака страна. Ама затоа зиматааа леле леле мајко кога ќе ставиме едно знаме кај Констанца, па кај Вроцлав…Колони колони добороволци од целата Русија чекаат за мобилизација. Деки наш ака суви кашаљ, раководи со балканската чета, вика брачо има нас све више и више да ме више страх да нече бити добровољаца за Косово. Викам Деки уживај со Дарче сме шајка све е под контрола вие само јутјубајте.
Брат можи зимава ќе поминете лошо ама на пролет кога ќе стигнат мибилизираните лелелеллелеле страшно ќе биде, на пролет ја снемува украина а можно е и полска естонија литванија плус сега републиканциве ќе ја скинат вторник приквечер помошта лелеллеле страшни работи
Автоматски споено мислење:

Каде си бе куре? Те нема нешто, другар ти Тенеќе се утепа со деградација врз Русите. И прва, втора, трета смена работи. Почна да ми фалиш и мене со твоите глупости.
:kuracc::kuracc::kuracc:
Кај си бе дарче ебачиште старо, што била работава морскаја пехота ко пците на василица поминале вистина или шири западнава пропаганда лаги и невистини?
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Брат можи зимава ќе поминете лошо ама на пролет кога ќе стигнат мибилизираните лелелеллелеле страшно ќе биде, на пролет ја снемува украина а можно е и полска естонија литванија плус сега републиканциве ќе ја скинат вторник приквечер помошта лелеллеле страшни работи
Автоматски споено мислење:


Кај си бе дарче ебачиште старо, што била работава морскаја пехота ко пците на василица поминале вистина или шири западнава пропаганда лаги и невистини?
Уште малце winter is coming. :kuracc:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.086
Реално есента никогаш не била наша јака страна. Ама затоа зиматааа леле леле мајко кога ќе ставиме едно знаме кај Констанца, па кај Вроцлав…Колони колони добороволци од целата Русија чекаат за мобилизација. Деки наш ака суви кашаљ, раководи со балканската чета, вика брачо има нас све више и више да ме више страх да нече бити добровољаца за Косово. Викам Деки уживај со Дарче сме шајка све е под контрола вие само јутјубајте.

Си опнал и ти тешки дроги.

Ние за други сценрија се спремаме.
На Исток, лебенсраум малце ќе правиме. Хеххе затоа и во нАТо влеговме.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Уште малце winter is coming. :kuracc:
ехе тој муабет стар ви е не ти прати јамајка memo
винтер ис каминг беше пролетоска и летово сега нова приказна имате
укрите сега прават се што можат пред да дојде засилувањево али на пролет иде засилување после распутицава и тогаш страшни ќе бидете на сите фронтови ќе тепате, таман зимава консолидација и плус републиканциве ќе ја скинат помошта исто ко трамп кога дојде што го спаси грујо од дип стејт и од циашките шарени :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
дали јас треба апдејт да ти правам ванлок и јамајка зошто руски леб јадете? :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Fg4xI9xWIAA2MXH.jpg
русиве комеморативна плакета за батево направиле ама ставиле украински авион на позадина, тажно ...
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
ехе тој муабет стар ви е не ти прати јамајка memo
винтер ис каминг беше пролетоска и летово сега нова приказна имате
укрите сега прават се што можат пред да дојде засилувањево али на пролет иде засилување после распутицава и тогаш страшни ќе бидете на сите фронтови ќе тепате, таман зимава консолидација и плус републиканциве ќе ја скинат помошта исто ко трамп кога дојде што го спаси грујо од дип стејт и од циашките шарени :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
дали јас треба апдејт да ти правам ванлок и јамајка зошто руски леб јадете? :icon_lol:
Детенце, ќе пропаднеме без руските ресурси. Знаеме дека си во детска и твоите плаќаат ама како дошло времево со ,,немаштица" ќе плачете за баци рака кај Путин.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Детенце, ќе пропаднеме без руските ресурси. Знаеме дека си во детска и твоите плаќаат ама како дошло времево со ,,немаштица" ќе плачете за баци рака кај Путин.
така е среќа ти што имаш 52 години 2 деца и фамилија гледаш, сам плаќаш струи води па свесен си колкава немаштија е во Македонија :pos:
пс. пиши му на @jamajka или @Vanlok да ти направат апдејт не се бламирај вака
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.086

Grey Zone го објави. Загуба од 300 луѓе (загинати, ранети, заробени) за 4 дена и загуба на 50% од техника. Извесен генерал Мурадов и генерал Ахмедов ја форсираат офанзивата која на маринците им изгледа промашена.
Од Украинска страна па имаше видеа кај што плаче за животот што најверојатно го загуби еден од трупите на Бајден.

Двете страни имаат тешко загуби. И не отстапуваат. Ама ете има курајбери тука што пишуваат и само загубите на Русите ги сметаат. Тоа Украинците што лелекаат, кој ги ебе. Утре уште неколку билиончиња и некој химарс и се ќе се заборави. Важно западот да тера со лудоста а амебите тука ќе се порадуваат што некој Рус скинал конци.
Луѓе во години.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
така е среќа ти што имаш 52 години 2 деца и фамилија гледаш, сам плаќаш струи води па свесен си колкава немаштија е во Македонија :pos:
пс. пиши му на @jamajka или @Vanlok да ти направат апдејт не се бламирај вака
Учествувам да. И знам дека инфлацијата на многу производи надмина 100 отсто. Немаштија невидена. Народ трпи за леб. Нема гас, нема струја. Вие воведовте санкции на Русија и дркате на тоа. Епа чорба епа Еди.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Двете страни имаат тешко загуби. И не отстапуваат.
не бе само украинците имаат загуби, русите губат еден човек денот, како дојдовте од русите немаат загуби а украинците се топовско месо до ова?
you are loosing ground fast момчиња :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Учествувам да. И знам дека инфлацијата на многу производи надмина 100 отсто. Немаштија невидена. Народ трпи за леб. Нема гас, нема струја. Вие воведовте санкции на Русија и дркате на тоа. Епа чорба епа Еди.
страшни работи, гледам, луѓе по улица умираат за јадење
тебе во гоце да не ти ја кренаа киријата од мон :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom