Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Премногу манипулираат американците со доларот за да можам да ги следам и при тоа да бидам на ќар.

Така да јас само евра си користам.

Денарот си е врзан за еврата, така да многу ми е предвидливо се и нема потреба да се нервирам дали ќе изгубам нешто ако стани Бајден или Путин на лева нога на сабајле.
Дај прашај од твојте извори, тие што ги прашуваш за војнава.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Дај прашај од твојте извори, тие што ги прашуваш за војнава.
Ако не рабра досега сите манипулираат, така да јас само интерполирам за да бидам приближно до вистината.

Зошто би си ставил трн во здрава нога и би се нервирал за парите во таква ситуација?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.484
Поени од реакции
36.447
Единствено нешто што Шолц и Си се согласија да виде вклучено во заедничкото соопштение во врска со Украина е тоа дека нуклеарни закани се неодговорни. Кинезите одбиле две клучни работи да бидат вклучени во заедничкото соопштение:

1. Дека се осудува агресијата на Русија кон Украина, и
2. Повик кон Русија да ги повлече своите војници од Украина.

Ова Шолц го изјави индивидуално, додека Си
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.006
Поени од реакции
36.034
Вагнер станува институција сама за себе во Русија.

Гледаш дека фатила западната пропаганда, еве им приватен RND, и шанса да перат пари по стапките на САД.
Автоматски споено мислење:

Премногу манипулираат американците со доларот за да можам да ги следам и при тоа да бидам на ќар.

Така да јас само евра си користам.

Денарот си е врзан за еврата, така да многу ми е предвидливо се и нема потреба да се нервирам дали ќе изгубам нешто ако стани Бајден или Путин на лева нога на сабајле.
Парите од Сорос идат во долар, евра или денари?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Гледаш дека фатила западната пропаганда, еве им приватен RND, и шанса да перат пари по стапките на САД.
Автоматски споено мислење:


Парите од Сорос идат во долар, евра или денари?
Фактурите на Сорос му ги пуштам во Евра, кој го еба. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.900



Ова ли беше таа моќна русска армија.. :(
Таа е. Што и држи територија на Украина колку Унгарија, плус Крим.
Таа што ја врати Украина во Среден Век.

Таа утепана руска армија тоа и го прави на НАТО-спонзорираната Украина, уште од февруари.

На ликови со познавања какви што има, да речеме, Шекспир, може дури и ова да им го сместиш. Нема да осетат.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.478
Поени од реакции
12.273
Драган Петровиќ за војната во Украина, 5 мин и натаму,
Долга ама добра дебата. Имаше еден од учесниците податок од запдни аналитичари дека од истрелани 80 ХИМАРС проектили, дури 70 се соборени од одбраната на Русиве.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Долга ама добра дебата. Имаше еден од учесниците податок од запдни аналитичари дека од истрелани 80 ХИМАРС проектили, дури 70 се соборени од одбраната на Русиве.
Нема шанса!
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Не сум ја не испадна во право. Напротив, Русија се подготвувала со месеци пред војнава. Не е дека за време на војната ги нашла и ги зела итно за производство.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Не сум ја не испадна во право. Напротив, Русија се подготвувала со месеци пред војнава. Не е дека за време на војната ги нашла и ги зела итно за производство.
Значи бетар се Русите, од тоа што мислиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom