Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Украинците биле нацисти :facepalm:
@jamajka и ова да не е монтирано?

Овие се нешто официјално во Русија? Дел од службите и безбедносните сили се? Дел од власта? Или е ова Миленко Неделковски шоу?
Автоматски споено мислење:

Туку @teneke , те гледам се нервираш, ептен почна да се губиш... Еве доле имам во потписот еден сајт Бугарски, јас ќе ти платам една Бугарка (не е нешто скапо 100 лева можеш путерче младо да најдеш) , само најди некоја што навива за Русија и истури и се. Ќе ти потпомине.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Изгледа русите мобилизирале скоро 500.000 војска, немаат оружје за вежбање :D

Прегледај го приврзокот 349258
Автоматски споено мислење:

И еве потврда за 3 места кои Украинците ги зазеле пред 3 дена кај Сватове, но денеска стаса потврда откако целосно ги исчистиле и утврдиле.

Автоматски споено мислење:

Стасаа Норвешките дронови на фронт.

Тенеќе прави муабет за тендер со Украинците, дај да им шиткаме вакви играчки.
Ако договориш 10000 парчиња ќе им ги дадеме за 20% поефтино од Норвежаните (наплата обавезно 50% со нарачката, 50% на денот на достава, не чекаме ни 30 дена од држава што веројатно нема ни да постои :popce:).

Кој ги ебе Русите, ќе им помагаме на азовци ако бидне бизнис :D
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Јех бе бабуш, ако не ме лаже видот и ако добро избројав 14 души, тогаш добра бројка фатиле Русиве.
Бабуш ова е стара слика од април некаде.

Многу се рекла-казала муабетиве што ги вадиш :D

Па и ова Kyiv Independent, извори Ukrainian intelligence. Ова дури е бетер од trust me bro, изворите:D
Уште се во таа фабрика за асфалт, некоја друга фабрика покажале видео и се попалиле и одма по твитер дека ги намавале од таа за асфалт. Тенеке си има други мотиви одма да спама тука, мисли со неговите спам фејкови нервира некого. Си собираат вагнерци стаж во таа фабрика, а и 6 месеци треба да се затворениците во Вагнер и да може да им се укине казната. Рак на плуќа фатија во таа фабрика, пишав јас некаде за водици може да очекуваме да навлезат убаво во предградијата и догодина ова време да го заземат.

Проруските извори се поверодостојни отколку овие на тенеке. Еве погоре во линкот одма сами пишуваат да не се шири фејковачи. Сега проруските навивачи неможат да прифатат дека Киев беше дебакал и дека ги нашљакаа во Харков, ама тоа е друго. :D
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Романскиот министер за одбрана поднел оставака.
Ме бендисува оваа работа.Велат не се слагал со политиката на претседателот Германец за политиката во врска со Украина.
Мал чекор за него но можно е да биде голем за романскиот народ.Отпорот против Злото и во неговото дувло почнува да клокоти.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Растура Дејо, фрштат донации од Македонија на пејпал, по некое крипто. Па некој ќе му купи од тоа саламите. А плус на све професионален војник е. Гарант чепка и wordpress нешто.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Романскиот министер за одбрана поднел оставака.
Ме бендисува оваа работа.Велат не се слагал со политиката на претседателот Германец за политиката во врска со Украина.
Мал чекор за него но можно е да биде голем за романскиот народ.Отпорот против Злото и во неговото дувло почнува да клокоти.
Директно од романско-украинската граница, близу Ботошани, Сијка Кнез Пиштолова, за кајгана форум, 25.10.2022год.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Романскиот министер за одбрана поднел оставака.
Ме бендисува оваа работа.Велат не се слагал со политиката на претседателот Германец за политиката во врска со Украина.
Мал чекор за него но можно е да биде голем за романскиот народ.Отпорот против Злото и во неговото дувло почнува да клокоти.
Ах бе, полно европски службеници паднаа еј. Ај и уште и владата. :kuracc:
Путин уште е на власт инаку.
Не за кого е печено, туку за кого е речено. :kuracc::kuracc::kuracc:
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Ах бе, полно европски службеници паднаа еј. Ај и уште и владата. :kuracc:
Путин уште е на власт инаку.
Не за кого е печено, туку за кого е речено. :kuracc::kuracc::kuracc:
Искина Даце со поговоркиве, укрофорумашите на апарати. Путин и мртов ќе ја води Русија, само уште не знаат!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom