Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Ти мислиш тенеке верува во глупостите што ги објавува? Не ги ни чита целосно. За инает пишува и трола, за дс нервира такви како тебе, к да пали ко млади мајмуни такви како цитро, едо и девојка му антон.

и добро, малце му е криво што Русите ќе тепаат, па да извади фрустрација малце.
Абе да бевте сигурни дека ќе тепаат Русите, немаше да се нервирате за работиве што ги пишувам :D

Проблем е што веќе ви е јасно дека сум во право за најголем дел од работите.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Абе да бевте сигурни дека ќе тепаат Русите, немаше да се нервирате за работиве што ги пишувам :D

Проблем е што веќе ви е јасно дека сум во право за најголем дел од работите.
А ти од каде знаеш дека се нервираме? Рендген визија со телескопска вградено имаш? :kuracc:
Тенеќе и Супермен да ти љубомори.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Абе да бевте сигурни дека ќе тепаат Русите, немаше да се нервирате за работиве што ги пишувам :D

Проблем е што веќе ви е јасно дека сум во право за најголем дел од работите.
Јас сум сигурен. Треба да се утврди само колкав ќе биде поразот на Украинците. За да биде голем се грижи лично Зеленески.
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
324
Поени од реакции
394
и добро, малце му е криво што Русите ќе тепаат,
Мене лично криво ми е кога гледам како на војник во ров од дрон му пуштат бомба а на секоја тактичка победа на украинците/НАТО им се дивам,нека му ја мислат руските генерали,..А дека НАТО игра прљаво во Украина за сметка на војниците и народот не може никој да ме разубеди
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Многу гледа Гајдар Твитер, па се осоколил. Татко му на овој суртуков неписмен, 94 трчаше да се моли кај Русите да сопрат Ерменците, заш во Баку ќе завршеа. Сега гледам нож у грб на Русите. Ќе се натртат кога-тогаш Азериве. Кожни гаќи не ги спасуваат :)
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.386
Поени од реакции
12.094

Бате Деки до Соловиев стигнал.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.671
Поени од реакции
28.093
Многу гледа Гајдар Твитер, па се осоколил. Татко му на овој суртуков неписмен, 94 трчаше да се моли кај Русите да сопрат Ерменците, заш во Баку ќе завршеа. Сега гледам нож у грб на Русите. Ќе се натртат кога-тогаш Азериве. Кожни гаќи не ги спасуваат :)
Од твоја уста у божји уши,секогаш кога се ништат муслимански држави е позитивно за Светот
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Од твоја уста у божји уши,секогаш кога се ништат муслимански држави е позитивно за Светот
Мислам дека не се проблемот дека е муслиманска државата. Многу се крволочни Азерите. Ти рачунај крај на 80тите во Баку имало 200.000 Ерменци и уште незнам колкав број низ Азербејџан. Азериве ги имаат исчистено. Претежно цела политика на Турците на Кваказот и Мала Азија последните 100 години се спроведува со етничко чистење. Такви проблеми никад немало во Сирија и во Египет на пример. Кај што живее значително православно население. Додека во Мала Азија на крај на 19 век, повеќе од половина на населението било православни. Денеска и Азербејџан и Турција се 100% муслимани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom