Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Епа не пишав така. Сигурно си уредил.
може јас твоево мислење да го уредив пошто јури од ред алерт сум
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
оф леле зошто едмонде се расправаш со овие луѓе
Автоматски споено мислење:

Не, затоа што не го освоија Киев за 2 дена.
оф леле на legend сте пуштени цела екипа вечерва :pos:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
може јас твоево мислење да го уредив пошто јури од ред алерт сум
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
оф леле зошто едмонде се расправаш со овие луѓе
Автоматски споено мислење:


оф леле на legend сте пуштени цела екипа вечерва :pos:
Ај добра ноќ ебачу. Пази само да не е*еш некој транс лик што личи на женско, а има патлак. :kuracc:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Ај добра ноќ ебачу. Пази само да не е*еш некој транс лик што личи на женско, а има патлак. :kuracc:
опа пак порано дарче, да не полагаш сабајле? :icon_lol:
пази само да не си ја е*еш десанка пошто друго да ебеш тешко :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Кога имаш потреба да црташ олку смајлевци горчина осеќаш на душата или што ?
Мене почнуваш да ми личиш на прикриен садист, се измачуваш
пак на сигмунд фројд моуд си пуштен белгиан девушка? :icon_lol:
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
527
Поени од реакции
1.089
Искрено да ти кажам и јас прво на тоа си помислив. Ама така си ставаме трн у здрава нога бе. Таква педерана расипана да пратиш во војна дефинитивно ќе неможеме да си го исчистиме името со векови. И така не се способни за репродукција, ќе треба да ги изолираме во некој камп и некоја следна генерација само да фрли жива сода, за да може земјата да ги свари полесно.
Sapun za rasna, etnicka I fizicka higiena na nacijata.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
јас само жени рендам
Види богати кој би рекол дека цитро, шеки, штауфер, балистите и татарите биле женки :pos:
ејјј еве уште еден ебач :icon_lol: еве дарче бара рендање
Незнам што бара дарче, ама ти се молиш да престане реденката што ти се дешаа тука :icon_mrgr:

Шала бе баце, знаеме дека уживаш у генгбенг :icon_lol:

П.с. сериозно сеа дај олабај ја темава малце колку и да си мазохист и уживаш у тртење.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.087
Во моментов можам да заклучам дека Русија е најомразена земја во западните земји. Само поради тоа што имаат нуклеарки ги спасува да не бидат збришани од мапа. Да не беа тие око немаше да им трепне но за човекови права ни за ништо живо што има во Русија.

Не сум знаел дека од Tom Odell-Another Love им е химна против Русија. А колку само ја слушав цело лето, на концерти па и на улица .
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Не сум знаел дека од Tom Odell-Another Love им е химна против Русија. А колку само ја слушав цело лето, на концерти па и на улица .
ме намовна со муабетов
Автоматски споено мислење:

Види богати кој би рекол дека цитро, шеки, штауфер, балистите и татарите биле женки :pos:

Незнам што бара дарче, ама ти се молиш да престане реденката што ти се дешаа тука :icon_mrgr:

Шала бе баце, знаеме дека уживаш у генгбенг :icon_lol:

П.с. сериозно сеа дај олабај ја темава малце колку и да си мазохист и уживаш у тртење.
баки реденки се дешаваат само во твојата глава и тоа е ептен сомнително, тртење пушење геннбенг - многу лош речник имаш за алфа мажјак
иначе јас овде како што гледам дарче си легна, ванлок е миа, а јамајка почна со белгиан девушка плачки така да тртење може да има ама јас тешко да сум жртвата само ти се подаваш во ниедно време спремен за рендање :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Не, на моуд „говнар со говнарски цевки“ сум.
ај да пробаме малце фројдовски со тебе
зошто го мразиш западот иако лебче ти дава
Screenshot_28.jpg
Автоматски споено мислење:

Иначе интересно како стручњаците на кајгана препознаа дека се работи баш за Македонските тенкови а и руското министрество објави
иначе словенците имаа м84ки не верувам некој од кајгана стручњациве да знае што е тоа и т55ки што се јасно препознатливи а Македонскиве се изворно украински и кога ќе ги накитат од глава до пети со ЕРО нема теорија некој да ги препознае али сепак овие овде што не разликуваат апачи од блекхок сетија дека се баш Македонски и словенски. Зборувајте ми за лапање пропаганда како циган мрсул :icon_lol:
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
ме намовна со муабетов
Автоматски споено мислење:


баки реденки се дешаваат само во твојата глава и тоа е ептен сомнително, тртење пушење геннбенг - многу лош речник имаш за алфа мажјак
иначе јас овде како што гледам дарче си легна, ванлок е миа, а јамајка почна со белгиан девушка плачки така да тртење може да има ама јас тешко да сум жртвата само ти се подаваш во ниедно време спремен за рендање :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


ај да пробаме малце фројдовски со тебе
зошто го мразиш западот иако лебче ти дава
Прегледај го приврзокот 349110
Најочаен си од цела таа багра нацистољупци. Додуша Дарди може да е малце поочаен, пошто реално се плаши. Другите гревови веруваат во тоа што го пишуваат, а ти кнедла имаш у грло.
Автоматски споено мислење:

Еве поздрав од донбас девушка.

 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Најочаен си од цела таа багра нацистољупци. Додуша Дарди може да е малце поочаен, пошто реално се плаши. Другите гревови веруваат во тоа што го пишуваат, а ти кнедла имаш у грло.
ништо сем вакви ниски лигавења не ви остана, поголем грев од тебе нема со тие тажни рационализации кои си ги кажуваш себеси оти неможеш да се соочиш дека твојата сакана русија го изеде немиен :icon_lol: ако сакаш да видиш очај, видете се вие дијаспорските западњачки подржикоњци кои сте 90'% од форумов и вашите 'гладна кокошка просо сонува' желби за распад на западот. Најмногу ме храни помислата дека ги полните западните буџети кои потоа одат за химарси и за џавелини :icon_lol: секој ден му слугувате на западот кој од душа го мразите :icon_lol: в понеделник кога ќе станете за на работа нема да биде ден на вмро :icon_lol:

Еве поздрав од донбас девушка.
поздрав од донбас девушка за белгиан девушка :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
ништо сем вакви ниски лигавења не ви остана, поголем грев од тебе нема со тие тажни рационализации кои си ги кажуваш себеси оти неможеш да се соочиш дека твојата сакана русија го изеде немиен :icon_lol: ако сакаш да видиш очај, видете се вие дијаспорските западњачки подржикоњци кои сте 90'% од форумов и вашите 'гладна кокошка просо сонува' желби за распад на западот. Најмногу ме храни помислата дека ги полните западните буџети кои потоа одат за химарси и за џавелини :icon_lol: секој ден му слугувате на западот кој од душа го мразите :icon_lol: в понеделник кога ќе станете за на работа нема да биде ден на вмро :icon_lol:


поздрав од донбас девушка за белгиан девушка :icon_lol:
Така е едмонд ситни лигавења, попут „нели бе за 2 недели Киев ќе паднеше“.

Иначе пошто си приглуп и го конзумираш само тоа што за тебе е логично, чисто за информација, ниту сум во Белгија, ниту го мразам западот, ниту сакам распад на западот, ниту слугувам некому, ниту пак станувам понеделнечки. Туку тебе како те удираат поскапувањата? На што се грееш? Колку ти останува месечно? Доволно е да си се запрашаш овие прашања, за да видиш кој победува. Уствари си знаеш ти кој победува, твојот крик е само предсмртна агонија на обичниот народ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom