Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Има ли некој предвидување што би се сменило во Македонија доколку Русија излезе како победник од војнава?
Цитро, Путин ќе го тетовира на грб.
Автоматски споено мислење:

Како е работава, плашилоно Џонсон ќе го враќате или енглезон од Мумбај ќе го ставите премиер во јукеј.
Кој и да е пари нема...
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
564
Поени од реакции
832
Realno, bez zafrkancii bi imalo vrakjanje na situacijata vo cela evropa nesto slicno Kako sto bese pred 1989 godina. Na balkanot toa znaci Pak formiranje na nekoja srboslavija so RSM, Cena gora I bosna, koja sto ke gi zastapuva ruskite interesi tuka, Sto e nevozmozno bez vojni vo Kosovo I bosna I RSM.
Toa federalizacija,.prava na ljockarite tuka sve paga u voda, isto I bugarizacijata. Zatoa ljmockite ja mrazat rusija I Putin.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Што би било никој неможе да знае.. ама ако си фантазираме, и на добра основа. Јас се надевам во таков случај (при пад на САД и ЕУ) да се формира православна унија/ федерација на Балканов. Ние, Грција, Србија, ЦГ, Република Српска.

На две мориња ,на Тито желбата :D

Едно е сигурно само, дека се е можно у животов. Само да се погодат моментите, луѓето, околностите.
Влажни соништа на еден северџан.
Тоа повеќе на србославија ми личи отколку на некоја 'православна' унија.
Грција заборави ја, дури и сојузништвото со србите им е чисто од интерес а не дека нешто многу сакаат срби или Словени.
А поготово вас северџаните колку ве сакаат, е тоа да видиш...
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.772
Поени од реакции
8.410
Влажни соништа на еден северџан.
Тоа повеќе на србославија ми личи отколку на некоја 'православна' унија.
Грција заборави ја, дури и сојузништвото со србите им е чисто од интерес а не дека нешто многу сакаат срби или Словени.
А поготово вас северџаните колку ве сакаат, е тоа да видиш...
Како не ги сакаат, ги обожаваат. Такви будали еднаш се наоѓаат.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Тешка фејковача..
Абе откако те лажеа тука со руски мапи кај што ја освоија цела Украина сега си мислиш се е лага. :D
И @jamajka повеќе не верува во ништо освен во ДОНБАС ДЕВУШКА :pos:
@JaqenH'ghar еве ништо не коментирам да не ми забележиш нешто, па да не сум релевантен.

 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
35
Поени од реакции
55
И @jamajka повеќе не верува во ништо освен во ДОНБАС ДЕВУШКА :pos:

Среќа па ти постираш само веродостојни извори како CNN, BBC, TheGuardian, Твитови од релевантни луѓе кои што ја кажуваат вистината итн.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Среќа па ти постираш само веродостојни извори како CNN, BBC, TheGuardian, Твитови од релевантни луѓе кои што ја кажуваат вистината итн.
Абе абадал еден јас постирав оригинални руски документи и руска телевизија и ме нарекоја нерлевантен :pos:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Абе откако те лажеа тука со руски мапи кај што ја освоија цела Украина сега си мислиш се е лага. :D
И @jamajka повеќе не верува во ништо освен во ДОНБАС ДЕВУШКА :pos:
@JaqenH'ghar еве ништо не коментирам да не ми забележиш нешто, па да не сум релевантен.

Ама Маск многу го става газот каде што се мерат пе*иси. Не знам зошто им се понуди со интернетов и зошто пишуваше за некакви си мировни договори. Наместо да си гледа со тоа колите како Бил Гејтс со компјутерите, тие се мешаат во непотребни теми кои само можат бизнисот да им го уништат. Тешки ретарди...
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20221021-094247_Chrome.jpg
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
35
Поени од реакции
55
Абе абадал еден јас постирав оригинални руски документи и руска телевизија и ме нарекоја нерлевантен :pos:
Нерелевантен си од кога постираше линкови за Духот од Киев :masa:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.899
Мислам со руска доминација косоварите би се симнале тука и би имале дефинитивна федерализација а не ваква неформална како во моментов.
Ќути и пуши, добро е вака.

Нерелевантен си од кога постираше линкови за Духот од Киев :masa:
е да бе, само од тогаш
оти све друго пред тоа му беше релевантно
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Знам длабоко ве боли кога ќе ви ги спомнам глупостите што ги пишувавте :pos:
Ама еден ден ќе се правам Владе и ќе ви вадам долен веш за што пишувавте уназад на темава.

Иначе од другите вести од светот американскиот конгрес спрема нов пакет од 50 милијарди долари за Украина што ќе биде доволно за 2023 година. И тоа пред новиот конгрес во Ноември.

Воедно од јануари започнува обука на украински пилоти на Ф16.

Русија ќе набавува артилериска муниција од Северна Кореја.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.899

Знам длабоко ве боли кога ќе ви ги спомнам глупостите што ги пишувавте :pos:
Ама еден ден ќе се правам Владе и ќе ви вадам долен веш за што пишувавте уназад на темава.
Нема везе што се шалевме пред малку. Ти увек имаш рационални постови со вистинита содржина. Мене лично, ептен ми е криво што не можам да ти парирам и затоа те заебавам понекад.
Тоа е. Човекова природа.
Автоматски споено мислење:


и ја мислам исто
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom