Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Оди бе излези прошетај нека те фати воздух малце. Како некој auto reply bot си на темава.
Не се секирај за мене, јас доволно сум прошетан. Туку во право да ти биле дека вистината боли.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
817
Поени од реакции
1.281
Не се секирај за мене, јас доволно сум прошетан. Туку во право да ти биле дека вистината боли.
Која вистина бе друже? Грев да го фати човек, како некоја дактилографка си. Барем некоја корист нешто да имаш од толку чкрапање. Вака делуваш искрено кога е во прашање Русија.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.183
Поени од реакции
81.265
Видиш, јас баш заради тие олигарси не го сакам Путин, затоа што 20 години тие цветаа т.е. 0.01% од народот, што би се рекло шака луѓе, го задржуваа 80% од сите приходи на Русија.

Иначе јас ги сакам Русите како народ.

Но, грешна ти е претпоставката дека сега ќе биде поинаку, пак ќе биде тепаниот тепан, ебаниот ебан.
Среќа ние потпаднавме на другата страна и такви работи како олигарси, што ја држат власта, немаме.

Teнеќе мисли во Русија олигарсите ја контролираат државата, како во САД.
Он многу поопшти информации не знае, па за ова...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.087

Како почеток на санкцииве, колективно сите кец ќе се истрижат на Запад. Па нека видат Русиве и Иранците со кого имаат работа.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.976
Поени од реакции
7.372
Путин не само што не е близок со олигарсите, туку некои ги смести во затвор, некои се преселија нз Запад, некои киднаа во Израел.

Според „терминологијата„ од Дугин, олигарсите и сите оние на кои умот им е насочен кон западната страна, ги именува со „шеста колона„.

Колку се сеќавам, пред повеќе години Путин дури имаше и покана до парајлиите, да го вратат и вложат капиталот во својата земја, не во западните банки.
И што корист од тоа дал се олигарси, дал се доживотни претседатели што ја водат државата, кога нема владеење на правото, кога народот пак живее во сиромаштија итн итн? Путин, Кси Џин со нивните пајташи ваљда не мислите дека само од плата живеат...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Путин не бил добар со олигарсите :pos:

20 години владее и кај олигарсите завршуваат 80% од парите.

Мислев дека со малце попаметни луѓе разговарам.

Ај терајте си...
А кај кого завршуваат 80 посто од парите во америка :D?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870

Kajgana Shop

На врв Bottom