Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.174
Поени од реакции
32.271
Сигурно некако има начин да бидеме сигурни дека ова е навистина кај Керсон, дека навистина Русите ги поставиле сандаците таму, и дека ова не е уште една украинска псај-оп пропаганда... За жал не знаеме за таков начин, како да провериме, ама не се тревожиме пошто знаеме дека ти Тенеќе вредно работиш на проверување на ваквите податоци! (y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.913
Поени од реакции
41.141
тенеќе живее во мозокот на Путин, ги знае сите тајни и ја споделува вистината со светот. Како Роки Балбоа, колку јаки удари да прими, секогаш се враќа посилен од било кога.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.466
Поени од реакции
22.433
Море со оглед дека те бива за во академија на филм, со оглед како го коментираше некни укранското видео за заробување на БТР, што оценка даваш за ова русково ?

Викаш русково е за оскар или за златен лав или за манаки таму во Битола?

Ne pratev, a mi e maka da provervam.
Samo ti go imas postirano tuka ili nekoj drug go postira, a ti samo me prasvas?
Ne go ni gledav, a ako samo ti go imas postirano i nikoj drug togas se podrazbira deka se gluposti. Ne pamtam i nesto drugo osven gluposti da imas postirano :(.
Ali so ti e gajle, ne te vikame teflon za djabe. Nisto ne se lepi za tebe, prosto se lizga.
Utre mozi ke postiras video kako Zelenski triumfalno se vozi niz crveniot plostad, ke ne ubedvas tuka deka videoto e avtenticno posto samo ti si znajs zosto, ke te izmoca koj stigni kako i bezbroj pati dosega i pak sledniot den ke si se pojavis tuka kako nisto da ne bilo, najcesto so nova senzacionalna vest ili video. Nesto vo smisla :
We didn't win this time, but we live to fight another day.
Kako sto rekov Teflon :toe:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Сигурно некако има начин да бидеме сигурни дека ова е навистина кај Керсон, дека навистина Русите ги поставиле сандаците таму, и дека ова не е уште една украинска псај-оп пропаганда... За жал не знаеме за таков начин, како да провериме, ама не се тревожиме пошто знаеме дека ти Тенеќе вредно работиш на проверување на ваквите податоци! (y)
значи ни видео не важи разбра @teneke како знаеме дека ова не е снимано во студио во холивуд а ова не се холивудски глумци?
ако сакаш нешто да ти држи вода во темава мора да има печат потпис од руско министерство за одбрана и изјава снимана барем од 3ца различни руски офицери каде потврдуваат дека е вистина :icon_lol: и уплатница 50 денари :icon_lol:
немој овде украински псајопс шитпостинг да ни правиш
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.174
Поени од реакции
32.271
тенеќе живее во мозокот на Путин, ги знае сите тајни и ја споделува вистината со светот. Како Роки Балбоа, колку јаки удари да прими, секогаш се враќа посилен од било кога.






Автоматски споено мислење:

Во меѓувреме, на друга локација во светот на бајките:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.466
Поени од реакции
22.433
значи ни видео не важи разбра @teneke како знаеме дека ова не е снимано во студио во холивуд а ова не се холивудски глумци?
ако сакаш нешто да ти држи вода во темава мора да има печат потпис од руско министерство за одбрана и изјава снимана барем од 3ца различни руски офицери каде потврдуваат дека е вистина :icon_lol: и уплатница 50 денари :icon_lol:
немој овде украински псајопс шитпостинг да ни правиш
So ogled deka edno vreme postiravte video igri kako avtenticni snimki kako tamu nekoj nesto pravel i site generalno svrsuvavte na toa, jas bi rekol ne ste bas da ve zemi covek zdravo za gotovo.
Teneketo posebno.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.913
Поени од реакции
41.141
значи ни видео не важи разбра @teneke како знаеме дека ова не е снимано во студио во холивуд а ова не се холивудски глумци?
ако сакаш нешто да ти држи вода во темава мора да има печат потпис од руско министерство за одбрана и изјава снимана барем од 3ца различни руски офицери каде потврдуваат дека е вистина :icon_lol: и уплатница 50 денари :icon_lol:
немој овде украински псајопс шитпостинг да ни правиш
буквално све што објавуваат украинците е псај опс. Он ги шета низ своите магацини за оружје и после го прикажува тоа како да влегува у руски магацин. Ова го имаме видено бар 1000 пати на темава.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
буквално све што објавуваат украинците е псај опс. Он ги шета низ своите магацини за оружје и после го прикажува тоа како да влегува у руски магацин. Ова го имаме видено бар 1000 пати на темава.
буквално се е псај опс - а русиве се што објавуваат е жива вистина
кога ви одговара се е извор а може и статуси од масно и девушката, чак и википедија
кога не ви одговара нема потпис и печат :icon_lol: епа не се води така баки дискусија :icon_lol:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.174
Поени од реакции
32.271
буквално све што објавуваат украинците е псај опс. Он ги шета низ своите магацини за оружје и после го прикажува тоа како да влегува у руски магацин. Ова го имаме видено бар 1000 пати на темава.
Which is why не објавуваме вакви видеа за руска страна... Доволни се очигледните снимки од артилерија и тенкови покрај цивилни згради, БУК-ови што искачаат гаѓаат и се паркираат во трговски центри, итн.

Од друга страна има сумњиви видеа од подруми, за тенеќе да се радува и еди да посочува демек имало „паритет“ во неморалот и кај двете страни (се разбира, притоа целосно игнорирајќи го неспорниот неморал на украинската западната страна). За снимките од украинска техника и војска во цивилни објекти не се сомневаат ни самите украински цивили (пошто со свои очи ги гледаат), а од наводните „гревови“ на другата страна имаме само вакви мутни подруми (каде спијат, и имаат вошки... и лажат).

едит:
Патем, ова ако навистина е северно од Керсон (пошто нели Украинците го освоиле) епа тогаш тоа е буквално воена зона и нема ни цивили, каму ли па деца во училиштата.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.913
Поени од реакции
41.141
буквално се е псај опс - а русиве се што објавуваат е жива вистина
кога ви одговара се е извор а може и статуси од масно и девушката, чак и википедија
кога не ви одговара нема потпис и печат :icon_lol: епа не се води така баки дискусија :icon_lol:
ја радо на донбас девушка ќе и верувам него на нешто вие шо постирате. Ова не го зборам на памет. Кога ќе ми текне порано од видео игрици постиравте видеа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.353
Поени од реакции
18.243
Ne pratev, a mi e maka da provervam.
Samo ti go imas postirano tuka ili nekoj drug go postira, a ti samo me prasvas?
Ne go ni gledav, a ako samo ti go imas postirano i nikoj drug togas se podrazbira deka se gluposti. Ne pamtam i nesto drugo osven gluposti da imas postirano :(.
Ali so ti e gajle, ne te vikame teflon za djabe. Nisto ne se lepi za tebe, prosto se lizga.
Utre mozi ke postiras video kako Zelenski triumfalno se vozi niz crveniot plostad, ke ne ubedvas tuka deka videoto e avtenticno posto samo ti si znajs zosto, ke te izmoca koj stigni kako i bezbroj pati dosega i pak sledniot den ke si se pojavis tuka kako nisto da ne bilo, najcesto so nova senzacionalna vest ili video. Nesto vo smisla :
We didn't win this time, but we live to fight another day.
Kako sto rekov Teflon :toe:
Оти ваков хејт бе Владе, да не ми се лутиш оти ти реков да не бараш кожни цефки ? :)
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
ја радо на донбас девушка ќе и верувам него на нешто вие шо постирате. Ова не го зборам на памет. Кога ќе ми текне порано од видео игрици постиравте видеа.
ама немој сега со од мкд владе смешките смисли и ти нешто баки :icon_lol: иначе знам дека ти порадо ќе веруваш на донбас девушка немора да ни кажеш :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Наводно Русија ја напраднала Русија во Белгород
и едно доста солидно погодоче
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.466
Поени од реакции
22.433
Оти ваков хејт бе Владе, да не ми се лутиш оти ти реков да не бараш кожни цефки ? :)
Kaj vide hejt :cautious:
Nastrana ovde majtapite, teflonot kako proizvod e mnogu korisna rabota :toe:.
Автоматски споено мислење:

ама немој сега со од мкд владе смешките смисли и ти нешто баки :icon_lol: иначе знам дека ти порадо ќе веруваш на донбас девушка немора да ни кажеш :icon_lol:
Ne se smeski, lesno proverlivi fakti se toa. Proburickaj nanazad na temata ako ne mi veruvas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom