Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Едмонд Дантес кога играл Call of Duty со настаните од Втора светска војна, секогаш симнувал модови каде што играл германски војник против руската страна, а за другите си останал на сојузната страна против Германија. Како знам?? Ееее јас ли бе...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.330
Поени од реакции
31.194
на техничка забелешка за твоето неразликување на ракети и дронови ми враќаш проруски еднооки :icon_lol:
симни го и на цд изрежиго, резерва
да не го снема случајно ова ремек дело :icon_lol:
Тогаш во моментот гледав, па си реков дека можеби и ти би сакал да погледаш цртан филм. :unsure:
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Ај бе пиши како и по обичај ” Путинче доктаторче” снки од вчера сме па не ти го знаеме наративот.
Стар пес си на форумов.
Eve uste eden se najde u postot...dobro e! Sea uste da razberete deka od pisano "Putince Diktatorce" do navivanje za mrtvi civili ima razlika ke bide super!
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Добро е на ова што не те потсети :icon_lol:
Прегледај го приврзокот 347816
А причината за тоа било ова, така?
Тука мислам дека се договараат пола Чешка да ја окупира?
Ова некако ствара недоверба кон западна европа, т.е причина некој да помисли дека тогашните светски сили би соработувале со немците?
merlin_23352849_dd45e7f2-c2f0-4fee-9ae5-e1e51052cca0-superJumbo.jpg
 
Последно уредено:

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Па на пример ги знам ставовите што ги пишуваш. Еве на пример тука си напишал тоа што те тригернало тоест 11 цивили што загинале, а еден ден претходно не те тригерна да пишеш за 5 Руски цивили што загинаа на мостот. А пребарав да видам да не си пишал нешто за друзе, јок. За Јемен ич не треба да барам не верувам дека ќе најдам нешто, ниту пак за 500К Ирачки деца кои според високи официјални лица на САД (Хилари Клинтон), биле прифатлива загуба.

Ако те тригернало тоа, ќе ги пишел одма, како што на пример денеска пиша. Све друго е лицемерие.
Again kaj odis so muabeov... Se fati na sam na post....pa pocna da bladas i da me vregas od nikade. Ako nemams popametno nesto da kazis sedi i cuti si!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Again kaj odis so muabeov... Se fati na sam na post....pa pocna da bladas i da me vregas od nikade. Ako nemams popametno nesto da kazis sedi i cuti si!
Да те вреѓам? Не си видел како вреѓам јас очигледно.
Автоматски споено мислење:

Вован и Лексус, жртва: Буш.

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.383
Поени од реакции
12.092
Eve uste eden se najde u postot...dobro e! Sea uste da razberete deka od pisano "Putince Dikatotce" do navivanje za mrtvi civili ima razlika ke bide super!
Никој не навива за цивили да гинат бе токмак еден. Сите сме на картата да се седне и да се изработи нова безбедносна рамка за Европа.

И не е Путин битен туку, туку руските национални интереси.
Дури и баба Меркел ви збори тоа веч 25 години…
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Никој не навива за цивили да гинат бе токмак еден. Сите сме на картата да се седне и да се изработи нова безбедносна рамка за Европа.

И не е Путин битен туку, туку руските национални интереси.
Дури и баба Меркел ви збори тоа веч 25 години…
A tie se teritoriajlni pretenzi?
PS:Fala za nadimakot!
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
A tie se teritoriajlni pretenzi?
PS:Fala za nadimakot!
Моцарт ти ли си???
Оди кај Вагнер, тие се музичари. Еве уште малце Бахмут ќе го земат. Има шпекулации дека украинската војска ќе се повлече од него, а ако тој падне, паѓа цел Доњецк.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.976
Поени од реакции
7.373
Se pronajde vo postot ....ubavo!
Јас се пронајдов, туку ти како совесен човек што направи да спречиш мртви? Ниту улици блокираше, ниту нешто напиша во виртуелниот свет, туку како ној.
Европјаните место да излезат на протести и да спречат било каква подршка за Украина, нека офкаат за сметките за струја и гас.

Путин ова до го направеше на почеток, никој немаше ни да памти, посебно после завршување на светското во Катар:

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.383
Поени од реакции
12.092
A tie se teritoriajlni pretenzi?
PS:Fala za nadimakot!
Нема НАТО на исток нема територјални претензии. Јбг едноставно е како 2+2 .
Не де љути. Бигус Дикус :toe:

Ќе гледаме како Амерички системи ќе бидат раскостени од Ирански дронови? Ќе им паднат акциите на берза ако отидат на тој чекор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom