Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Ако им ги бутнале половина од ракетите тогаш зошто такви огорчени реакции од секташот Зеленски и западна багра свикува вонреден совет, ги осудуваат.
За да добијат повеќе воена помош ;)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Што е работава со Французиве, не се задоволни од НАТО, па сакаат да излезат?

Гарант овие им се потплатени од русите да прават протести :D
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.976
Ова не е војна со цело НАТО. Ова е војна со држава што не е во НАТО. Русија нема ни муда ни сила да започне војна со НАТО.
Kaj si be gazle?
Slushnav si bil na Banji za rektumot.
Se orashuvam od kaj ni pishuvadh sega,
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.386
Поени од реакции
12.094
Еве Швабите за утеха. Ирис анти воздушни системи ќе прателе.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
:drk: Колку се напалени денеска русофилите на форумов,масовна мастурбација на уништени цивилни цели..
А до пред некој ден ќутеа како пичици под јорган кога нагази Украина на фронт..
Колку сте само очајни,како очајни домаќинки за кур сте..да се напалите толку на цивилни жртви.. аиаи бравос..

putin-hitler-5.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.311
:drk: Колку се напалени денеска русофилите на форумов,масовна мастурбација на уништени цивилни цели..
А до пред некој ден ќутеа како пичици под јорган кога нагази Украина на фронт..
Колку сте само очајни,како очајни домаќинки за кур сте..да се напалите толку на цивилни жртви.. аиаи бравос..

Прегледај го приврзокот 347788
цитро, како е путин фашист и нацист кога сите тие што се против него носат свастики и други нацистички симболи?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.213
Поени од реакции
16.714
:drk: Колку се напалени денеска русофилите на форумов,масовна мастурбација на уништени цивилни цели..
А до пред некој ден ќутеа како пичици под јорган кога нагази Украина на фронт..
Колку сте само очајни,како очајни домаќинки за кур сте..да се напалите толку на цивилни жртви.. аиаи бравос..

Прегледај го приврзокот 347788
Поради такви како тебе страдаат, и нивните УСА-ЕУ "пријатели", кои ги бодрите во однапред изгубена војна. Исто би било како јас тебе да те бодрам да го пцуеш Мајк Тајсон, а отпосле да те терам да се тепаш со него. Вистински пријател тоа нема да го направи, или ќе ве одвои, или ќе скокне со тебе заедно. Затоа, not a single fuck was given that day, Украинците сами на крај избраа да бидат топовско месо за супериорната цивилизација - САД. А и отсекогаш на врвот на глупоста ми биле словенските народи со нацистички љубители меѓу нив, а глупоста е скап луксуз во денешно време.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
Гарант овие им се потплатени од русите да прават протести :D
Се чини дека Французите излеваат од ОТАН уште од времето од Де Гол...и никако да излезат.

Некако ми се чини дека „некој„ не ги пушта да излезат, оти Французите се должни „до гуша„ за нивното ослободување од Германците...
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
цитро, како е путин фашист и нацист кога сите тие што се против него носат свастики и други нацистички симболи?
И ја‘ му поставувам слични прашања за тоа кој е таму (во војната во Украина) фашист а кој не е, ама нејќе (читај-не знае) да одговори...

А рабојќето се толку очигледни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom