Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    673

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Ме заболе цефката и за Либија и за Луизијана. Нема да глумам добрина овде. Тоа е улогата кој ви ја препуштам на вас светците на Русија, која како сонце ќе го огрее светот со сиромаштија и безидејност. Мене ми се важни држави што од ко ќе бидат нагазени од Русија ќе бидат исцедени до страорен глад и немаштија, уште од 9ти век го имале нејзините соседски словенски народи, овај проблем со неа. Не е од сега и не е поттикнат од злобното НАТО. Поттикнат е од тоа што Украинците и рекоа едно конечно ЗБОГУМ на Хиенава Азијска. Како Полска некогаш, таа се исправи, за Украина ќе треба многу.

Хистерично смешно е да гледаш некој кај што навива за да се богател некој (буквално) неписмен (описменет од Македонци од Солун) таму негде во Азија, опериран бетер од просечна србинка. Некој што историски сакал да сме бугари и ги охрабрувал сите нивни свирепи убиства кај нас.

Ама, секој со својата смисла за хумор.
ах да заборавив, и “најпаметниот на мама'
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
стигнаа изгледа мобилизираните :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Ama priznaj pointeresno e vaka. Ednas placite vie, posle placat tie, pa pak vie, pa pak tie.
Abe znaat Ukraincite i Rusite da ni go napravat denot pointeresen.
Ete Teneketo sigurno e slezen vo vizba i proverva dali site mikrobranovi i masini za perenje mu se na broj, nekoj potajno da ne gi doniral ili sto bi rekle da ne mu raboiti nekoj doma od zad grb, toj duri kominata ja mesa i ljupi piperki za ajvar ;).
Стара јас овде сум оти ми е интересно иначе ќе си заминев :icon_lol:
јас скроз се согласувам со тебе и тоа ми беше муабетот дека многу депре стана темава, во другана некни кога влегов дури се растревожив како беа сите натажени, толку верба да се немало во нашиот драг лидер Володја. Само ме буни некако што ти се ставаш како сезнаечки наратор што ги гледа двете групи од горе, како да не припаѓаш во никој табор :unsure:
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Путин: Нападите врз Украина се одмазда за Кримскиот мост, ако продолжат со тоа, одговорот ќе биде суров

 
D

Deleted member 53418

Гостин
Долга тема е оваа за опишување. Моето лично мислење е дека не требаше воопшто да се меша никој да се тера со наши сили макар и 12 месеци да го држеа опкружено Арачин ама во реалниот свет и политика на Америте тоа не фун вака, македонецот тоа не може да го сфати мисли дека Македонија е држава со 150 милиона народ и дека сме 3 та светска сила а не дека сме еден телефонски повик од распад на држава.

Другите народи кои го сфатија ова порано добија многу повеќе од нас.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Фала богу, шуќур, изгледа конечно им текнало на Русите, им светнала сијаличката у глава дека треба масовно 24/7 да го бомбардираат главниот град на државата со која се завојувани и претворат во рамна тепсија (а истово треба да важи и за другите поголеми и побитни Укр. градови) и на тој начин да ја доведат Украина до брза капитулација, а не да се пушкарат и замараат со некои провинциски селца и ридчиња !
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Фала богу, шуќур, изгледа конечно им текнало на Русите, им светнала сијаличката у глава дека треба масовно 24/7 да го бомбардираат главниот град на државата со која се завојувани и претворат во рамна тепсија (а истово треба да важи и за другите поголеми и побитни Укр. градови) и на тој начин да ја доведат Украина до брза капитулација, а не да се пушкарат и замараат со некои провинциски селца и ридчиња !
Проблем е што Зеленски може во Полска да си го префрли кабинетот и цивилите да го јадат.
Автоматски споено мислење:

Иначе имало и обид турски тек да се разнесе. Ептен си го бараат укриве.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
стигнаа изгледа мобилизираните :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:


Стара јас овде сум оти ми е интересно иначе ќе си заминев :icon_lol:
јас скроз се согласувам со тебе и тоа ми беше муабетот дека многу депре стана темава, во другана некни кога влегов дури се растревожив како беа сите натажени, толку верба да се немало во нашиот драг лидер Володја. Само ме буни некако што ти се ставаш како сезнаечки наратор што ги гледа двете групи од горе, како да не припаѓаш во никој табор :unsure:
Cim ti mene staro togas jas tebe mozam so mocko neli, taka nie starite im se obrakjame na decata , so mocko eden posto do nekni se mocase vgakji, taka nesto :toe: .
Pa i ne pripagjam koga ke vidis posto moite simpatii prema Rusija nemaat tronka emotivna povrzanost so niv, niti so pravoslavie, panslavenizam i bilo sto. Ednostavno si obrabotuvaat toa sto smetam deka treba da se obraboti. Utre i za Kina ke bidam ako resi da si go vrati Tajvan pod nivna kontrola, i za Turcija, more i za Talibanite ke bidam se dodeka zabivaat po nekoja sajka vo kovcegot na tie sto barem jas smetam deka ni napravile zlo kako narod i kako drzava. Ali aj da ne se povtoruvame, vekje imam objasneto prethodno. Nemam nisto licno protiv Ukraincite, ednostavno niv im padna parickata da go jadat. A poarno tie otkolku nie, ne mislis ti taka ?
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.233
Поени од реакции
35.853
Путин: Нападите врз Украина се одмазда за Кримскиот мост, ако продолжат со тоа, одговорот ќе биде суров

И официјално потврда дека станува збор за one-time thing. Од утре се по старо.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.246
Поени од реакции
1.901
Путин: Нападите врз Украина се одмазда за Кримскиот мост, ако продолжат со тоа, одговорот ќе биде суров

Aaaand it's gone.
Od glupost vo pogolema glupost vleguvaat. Ne mi se jasni.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
И официјално потврда дека станува збор за one-time thing. Од утре се по старо.
Така е.
Аjде сега очекуваме изjава на некоj претставник на НАТО да каже колку биле потресени...бла бла бла, како ќe им испратат нова помош со оружje за да се заштитат...слава украини...продолжуваат да гинат недужни луѓе...аjде нов наплив на украински бегалци во Русиjа и во други земjи...и така до краj...после тоа НАТО ќе се повлече, медиите ќе прекинат со вестите и како ништо да не е било...сè е тоа веќе видено.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
А почнат Русиве нешто да праат доларот расте. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom