Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
igorce koga rusin pravi nesto toa TRAE... seedno dali e moskvic, frizider ili most... zapadnjckata "tehnologija" denes e tipicno konzumeristicka, se pravi fush da se kupi novo pocesto. oblakoderite padnaa od udar od avioni, zamisli da bea pogodeni so raketi ili da eden kamion ekspoloziv...
Kano WTC aj sto e 50 godini postar tuku da vidam dve avioni da roknat vo mostot sto ke ostane vo delot kaj sto e manato. Inace kolku sto znam WTC padna od visokata temperatura pri pozarot sto sekako e posledica od udarot na avionite.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.807
Поени од реакции
26.369
Еднаш: за 72 часа ја добиваме Украина, специјална операција е, само да се смени власта, украинците се со Русија, братски народ, не можат да се замислат со западот.

Потоа: Ова ќе потрае, не е војна, ќе ја добиеме, специјална операција е, 9 мај, крај, ќе се сече лентата.

Малку понатака: Не е целосна мобилизација, делумна е, специјална операција е.

Сега: ова ќе го решиме со атомски бомби.

Фијаско дечки, нема друго, нити знаете што подржувате, нити зошто подржувате, од братски народ стигнавте да им посакувате атомски бомби.
Да сум на ваше место, би ги пратил кзк додека е време, поштп нема Русите да покажуваат сентимент на Косово, како што покажуваат во Украина.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Еднаш: за 72 часа ја добиваме Украина, специјална операција е, само да се смени власта, украинците се со Русија, братски народ, не можат да се замислат со западот.

Потоа: Ова ќе потрае, не е војна, ќе ја добиеме, специјална операција е, 9 мај, крај, ќе се сече лентата.

Малку понатака: Не е целосна мобилизација, делумна е, специјална операција е.

Сега: ова ќе го решиме со атомски бомби.

Фијаско дечки, нема друго, нити знаете што подржувате, нити зошто подржувате, од братски народ стигнавте да им посакувате атомски бомби.
Никој овде на форумов не им посакува смрт на Украинците ама да не бидат марионети на Западот затоа што на прва прилика ќе ги фрлат на земја како кондом. Исто како што ја фрлија во февруари кога не сакаа да се вмешаат или да воведат нелетечки простор.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.807
Поени од реакции
26.369
Kano WTC aj sto e 50 godini postar tuku da vidam dve avioni da roknat vo mostot sto ke ostane vo delot kaj sto e manato. Inace kolku sto znam WTC padna od visokata temperatura pri pozarot sto sekako e posledica od udarot na avionite.
Не ги бива џабе, козоебачите се поим за овие аматери.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Никој овде на форумов не им посакува смрт на Украинците ама да не бидат марионети на Западот затоа што на прва прилика ќе ги фрлат на земја како кондом. Исто како што ја фрлија во февруари кога не сакаа да се вмешаат или да воведат нелетечки простор.
Плус, исто како што Америка ги "откачи" и "олади" за украинското членство во НАТО, прошлата недела.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.807
Поени од реакции
26.369
E dobro, razbiram. Sepak cela situacija okolu napadot ne e bas pozitivna za Rusija.
Уште помалце за Украина, Путин е принуден да делува брутално од сопствената јавност. Не само што доби дозволи, туку и го подбутнаа, ако до сега се колебаше.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
Уште помалце за Украина, Путин е принуден да делува брутално од сопствената јавност. Не само што доби дозволи, туку и го подбутнаа, ако до сега се колебаше.
Realno Putin moze da pravi sto saka mu e gajle za vnatresen pritisok. Koj pritisok? I do sega bea brutalni celi gradovi se sruseni. Tuku koj kolku umee. To e.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Леба ти, дај опиши ни како изгледа нережимска власт?...Благодарам.
Тие ја замислуваат нережимската власт како:

ЛЏБТ секс и бракови, посвојување, лижење, фелацио итн
Педофилија во невидени размери
Вазалство до бескрај
Ропство и поробување
Тоа што ќе рече НАТО, го земаат здраво за готово.
ЛЏБТ во војската и полицијата итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom