Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Има засилени информации и тоа директно од украинскиот и американскиот врв дека психопатот Путин се спрема да фрли нуклеарки.

Ова само по себе означува пораз и очај во немоќта да ја порази Украина иако ботовите тука не убедуваат дека Русија победувала демек ради тоа шо држела некои си 19% украинска територија во моментов.

Исто така само по себе покажува и дека психопатов го изгубил компасот и изгубил врска со реалноста.
Веројатно од многу јавање мечки си ја преценил сопствената и силата на неговата армија.
А целите неостварени, нема 'деницификација' читај насилна смена на демократски избраната украинска влада ниту демилитаризација.
А како стојат работите, со конвенционална борба ќе ги изгуби и деловите кои сега засега ги држи.

Сега откако сфати дека поразот е неминовен, подготвен е да го носи светот упм.
Ако се случи такво нешто и ако човештвото преживее психопатов ќе остане запаметен како најголемиот зликовец после Хитлер и Џингис Кан кој некогаш чекорел на земјата.
Нема потреба од нуклеарки, доволно е да уништи инфраструктура за транспорт, струја, вода и Интернет.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Ама нато и нацистите се против него. Сите други се зад него, со добра дистанца.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
zatoa bez placenje ako resi da rokne nekoja nuklearka... neznam sto tolku se vozboduvate i cekate racionalen odgovor na teroristicki cin.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
zatoa bez placenje ako resi da rokne nekoja nuklearka... neznam sto tolku se vozboduvate i cekate racionalen odgovor na teroristicki cin.
Ај па сега мој мост не е Путин нека му ја дума. GOAT.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Да имаш територија од 17 милиони км2 и тоа во најголем дел слабо населена или тотално ненаселена, а да посегнуваш по територии од други суверени држави е тотално лудило и невидена лакомост !
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Да имаш територија од 17 милиони км2 и тоа во најголем дел слабо населена или тотално ненаселена, а да посегнуваш по територии од други суверени држави е тотално лудило и невидена лакомост !
Зема руски територии украдени од Болшевиците.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.179
Поени од реакции
12.727
Има засилени информации и тоа директно од украинскиот и американскиот врв дека психопатот Путин се спрема да фрли нуклеарки.

Ова само по себе означува пораз и очај во немоќта да ја порази Украина иако ботовите тука не убедуваат дека Русија победувала демек ради тоа шо држела некои си 19% украинска територија во моментов.

Исто така само по себе покажува и дека психопатов го изгубил компасот и изгубил врска со реалноста.
Веројатно од многу јавање мечки си ја преценил сопствената и силата на неговата армија.
А целите неостварени, нема 'деницификација' читај насилна смена на демократски избраната украинска влада ниту демилитаризација.
А како стојат работите, со конвенционална борба ќе ги изгуби и деловите кои сега засега ги држи.

Сега откако сфати дека поразот е неминовен, подготвен е да го носи светот упм.
Ако се случи такво нешто и ако човештвото преживее психопатов ќе остане запаметен како најголемиот зликовец после Хитлер и Џингис Кан кој некогаш чекорел на земјата.
Зошто САД фрлија 2 нуклеарки на Јапонија?

Мислам дека они се единствените сега засега што имаат употребено нуклеарно оружје...
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
817
Поени од реакции
1.284
Апсолутно ништо нема да добие со нуклеарка. Само ситуацијата ќе ескалира и сите ќе го јадеме курот (вклучително и овие што дркаат на нуклеарки)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Ај па сега мој мост не е Путин нека му ја дума. GOAT.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
apsolutno... nema sto jas i ti da mu ja mislime. ako resi lviv, varshava, berlin, vasington ili melburn da go sramni so zemja toa e... nema lutenje, zapadot dozvoli, sponzorirase i eve vidovme teroristicki akt. od tuka natamu nema veke potreba da se zamarame so sto ke iskoristat rusite za odgovor. nivna rabota si e, i realno nema sto da placete sega.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.955
Поени од реакции
35.880
Има засилени информации и тоа директно од украинскиот и американскиот врв дека психопатот Путин се спрема да фрли нуклеарки.

Ова само по себе означува пораз и очај во немоќта да ја порази Украина иако ботовите тука не убедуваат дека Русија победувала демек ради тоа шо држела некои си 19% украинска територија во моментов.

Исто така само по себе покажува и дека психопатов го изгубил компасот и изгубил врска со реалноста.
Веројатно од многу јавање мечки си ја преценил сопствената и силата на неговата армија.
А целите неостварени, нема 'деницификација' читај насилна смена на демократски избраната украинска влада ниту демилитаризација.
А како стојат работите, со конвенционална борба ќе ги изгуби и деловите кои сега засега ги држи.

Сега откако сфати дека поразот е неминовен, подготвен е да го носи светот упм.
Ако се случи такво нешто и ако човештвото преживее психопатов ќе остане запаметен како најголемиот зликовец после Хитлер и Џингис Кан кој некогаш чекорел на земјата.
Фашисту, си знаеш ти дека ако фрла ќе биде на западна граница, да ти пуштам троа јод?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Какви бре нуклеарки луѓе. Руската армија фино лепо ќе си врати во РФ, а руското население во Украина дел ќе се исели во РФ, а дел ќе си остане да живее таму каде што си живее. И да ќе има демилитаризација... на ДНР, ЛНР...
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Какви бре нуклеарки луѓе. Руската армија фино лепо ќе си врати во РФ, а руското население во Украина дел ќе се исели во РФ, а дел ќе си остане да живее таму каде што си живее. И да ќе има демилитаризација... на ДНР, ЛНР...
Тоа нема да се случи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom