Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.328
Иначе тие што имаат ум не ме пишуваат повеќе до кај се русите со ракетите :D

А за тие што немаат ум, да им кажам дека чим Русија корисити С300 за напад на цели на земја, и напаѓа цели длабоко само со Ирански дронови, пенис повеќе ракети :pos:

Се разбира прават по две три месечно, ќе ги пукнат колку да се речи за да се палат проруски куртони ...
тенеќе, илон маск читам им го исклучил интернетот на украинскава војска зошто му јадеа бурек на твитер за постот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.351
Поени од реакции
31.238
Абе да не знаете каде исчезна @roden? Како низ земја да пропаднал
Истотака фали @PticaSelica кој ни даваше интересни анализи, а не Еди или Гавранот...
Tица не го дирај, на заслужен одмор е (од глупоштиите овде). Одродениот појма немам кај е, веројатно не му го обновиле договорот (и реално слаби перформанси има, па сеедно колку и малку да го плаќаат)... Се плашам дека Едислав и гаврани is all we get. :unsure:
Автоматски споено мислење:

Знаеш што, мислам дека Азов или Ајдар батаљонот добро би ни дошол тука, да ни расчисти во домашни редови.
Па најмалку тоа би можеле да направат како за возврат, за техниката што ахем - им ја дадовме. Само за жал истите газди се тие на Азов/Ајдар, и на одродените.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.351
Поени од реакции
31.238
Иначе тие што имаат ум не ме пишуваат повеќе до кај се русите со ракетите :D

А за тие што немаат ум, да им кажам дека чим Русија корисити С300 за напад на цели на земја, и напаѓа цели длабоко само со Ирански дронови, пенис повеќе ракети :pos:

Се разбира прават по две три месечно, ќе ги пукнат колку да се речи за да се палат проруски куртони ...
Не кажа што се деси со руските тенкови и другиот оклоп таму долу кај Ингулец реката покрај Керсон... Им ги оставија на Украинците, или самите си ги уништија кога бегаа преку браната?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Иначе тие што имаат ум не ме пишуваат повеќе до кај се русите со ракетите :D

А за тие што немаат ум, да им кажам дека чим Русија корисити С300 за напад на цели на земја, и напаѓа цели длабоко само со Ирански дронови, пенис повеќе ракети :pos:

Се разбира прават по две три месечно, ќе ги пукнат колку да се речи за да се палат проруски куртони ...
Тенеќе - срамота е.

2F013B5F-5D33-47D2-A2C8-AF2DA40908CF.jpeg
Автоматски споено мислење:

Иначе Украина доби нови ракети за Химарс, детонираат во воздух и прават 200 квадрати пепел.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Иначе тие што имаат ум не ме пишуваат повеќе до кај се русите со ракетите :D

А за тие што немаат ум, да им кажам дека чим Русија корисити С300 за напад на цели на земја, и напаѓа цели длабоко само со Ирански дронови, пенис повеќе ракети :pos:

Се разбира прават по две три месечно, ќе ги пукнат колку да се речи за да се палат проруски куртони ...
На тие што немаат ум ова им го кажа уште во Мај. Никако да разберат, ни они ни Русите.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
Не кажа што се деси со руските тенкови и другиот оклоп таму долу кај Ингулец реката покрај Керсон... Им ги оставија на Украинците, или самите си ги уништија кога бегаа преку браната?
Почнаа да се борат русите не бегаат ...
Дел со повредени, поминаа преку браната.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.179
Поени од реакции
12.729
Ќе опстани ли еуропејскиот сојуз? Колкави се шансите да се распадни?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.179
Поени од реакции
12.729
Почна да се распаѓа оној ден кога излезе Британија од него.
И со што ќе не лажат комуњариве сега да ги гласаме?
Глеам сакаат и регрутација да воведат, за отачбина Северџанистан на источен фронт да праќаат топовско месо, оти изглеа кај и да е ќе снема украинци.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
И со што ќе не лажат комуњариве сега да ги гласаме?
Исто со што не лажеа да си седиме во СФРЈ, кога си заминаа Словенија и Хрватска.

Глеам сакаат и регрутација да воведат, за отачбина Северџанистан на источен фронт да праќаат топовско месо, оти изглеа кај и да е ќе снема украинци.
Па нека одат Северџани и Учки. Ги има доста, нека се покажат. Јас моето го завршив додека имавме држава, пред да капитупираме 2001.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.179
Поени од реакции
12.729
Исто со што не лажеа да си седиме во СФРЈ, кога си заминаа Словенија и Хрватска.


Па нека одат Северџани и Учки. Ги има доста, нека се покажат. Јас моето го завршив додека имавме држава, пред да капитупираме 2001.
Јас мислам дека ќе праќаат политички неистомисленици, ем ќе им се умилкуваат на калето да останат на власт, ем ќе се ослободат од нивните противници.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.406
Поени од реакции
36.340
Еден пример колку нема никаков план како да се одвива воената операција во Украина, може да се види од последните лансирања на ракети на енергетиката во Харков и други места.

Кога се прават такви работи, се прават во рамките на некоја поголема слика со цел. Тука Русите удрија два трансформатори и една термоелектрана и толку. Луѓе се порадуваа и се заврши на тоа.

Напади од одмазда без стратегија и цел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom