Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    673
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.692
Поени од реакции
2.558
Чекај јас сум злобен а тој мафијашот во Кремљ што ја разврза оваа војна и уби 200.000 недолжни луѓе е херој?! Не сум знаел дека си такво игнорантно створење или си изгубил допир со реалноста
Што мајка бараат тие окупанти и терористи во Украина можеш ли да ми објасниш?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.207
Поени од реакции
18.015
Рибар нова мапа за само 3 сати, линијата на фронт подолу за 20км, ова е бетар од Харков.

1664891423300.png
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Чекај јас сум злобен а тој мафијашот во Кремљ што ја разврза оваа војна и уби 200.000 недолжни луѓе е херој?! Не сум знаел дека си такво игнорантно створење или си изгубил допир со реалноста
Што мајка бараат тие окупанти и терористи во Украина можеш ли да ми објасниш?
Уби и тој мафијашот од Киев илјадници љуге и?Треба овде да се ситиме и да се радуваме на лешеви и изгорни тела на украински војници?Ти кажав лечи се со повреме.
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
А зошто вие се толку сигурни дека нема?
Ајнштајн, било кој напад врз Русија, па дури и со конвенционално оружје од страна на НАТО, а за нуклеарно и да не зборуваме, значи крај на животот на земјата. Русија има преку 6000 нуклерни глави, сите ќе ги лансира, до една. Можно е ова да не ви е јасно?
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Лечи се ти што поддржуваш терористи, окупација на суверени држави и братоубиствена војна. Нека ти дојде тоа дома.
Автоматски споено мислење:

Уби и тој мафијашот од Киев илјадници љуге и?Треба овде да се ситиме и да се радуваме на лешеви и изгорни тела на украински војници?Ти кажав лечи се со повреме.
Како уби кога си ја брани сопствената територија? Тој ли отиде во Москва или овие дојдоа кај него?
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ајнштајн, било кој напад врз Русија, па дури и со конвенционално оружје од страна на НАТО, а за нуклерано и да не зборуваме, значи крај на животот на земјата. Русија има преку 6000 нуклерни глави, сите ќе ги лансира, до една. Можно е ова да не ви е јасно?
Реално и 200 се доволни за да се изрока САД, Канада, Европа.
Инаку, последниот декрет да го потпише Путин денес и готово е. По тој декрет, денешниве региони се руски конечно. :kuracc:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Лечи се ти што поддржуваш терористи, окупација на суверени држави и братоубиствена војна. Нека ти дојде тоа дома.
Автоматски споено мислење:


Како уби кога си ја брани сопствената територија? Тој ли отиде во Москва или овие дојдоа кај него?
И тоа ли е причината шо предлагаш плескавици од лешеви на мртви војници?Со тоа ја оправдуваш твојата помрачена свест?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.207
Поени од реакции
18.015
Вести од науката.
@PROROKOT на апарати сега, русиве и понатаму ќе ни праќаат слики дека земјата е рамна.

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.738
Поени од реакции
3.898
Чекај јас сум злобен а тој мафијашот во Кремљ што ја разврза оваа војна и уби 200.000 недолжни луѓе е херој?! Не сум знаел дека си такво игнорантно створење или си изгубил допир со реалноста
Што мајка бараат тие окупанти и терористи во Украина можеш ли да ми објасниш?
Де бе чо‘ек, зарем 6 месеци од почетокот на војната, тебе до прва ти требаат објаснувања и причини за почетокот на војната, иако (причините) се миљон пати наведени, почнувајќи од самиот Путин?...
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
И тоа ли е причината шо предлагаш плескавици од лешеви на мртви војници?Со тоа ја оправдуваш твојата помрачена свест?
Како прво тоа не се војници туку терористи и окупатори а како второ не се невини.
Со такви ѕверови не смееш да си мил пошто ќе ти ја запалат цела држава, а чим со добро не се разбираат би им посакал да се вратат како мелено месо па веројатно тоа ќе ги опамети другите крволочни окупанти да не доаѓаат во Украина и да убиваат невини луѓе.
Автоматски споено мислење:

Де бе чо‘ек, зарем 6 месеци од почетокот на војната, тебе до прва ти требаат објаснувања и прчини за почетокот на војната, иако (причините) се миљон пати наведени, почнувајќи од самиот Путин?...
Тоа не се никакви реални причини туку алиби на шизото во Кремљ да започне луда војна.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.738
Поени од реакции
3.898
Тоа не се никакви реални причини туку алиби на шизото во Кремљ да започне луда војна.
А според тебе, како би требало да „изгледаат„ причните за почетокот на војната во Украина?...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.207
Поени од реакции
18.015
Русите тврдат дека фронтот не колабирал, туку дека се преместиле да направат поГУСТА одбрана :D

Не употребуваат ПРЕГРУПИРАЊЕ :pos:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.712
Поени од реакции
35.165
А зошто вие се толку сигурни дека нема?

И дека ако НАТО реши да возврати, нема да остане ништо од Русија за воопшто да помислат да упатат нуклеарка кон некоја од НАТО земјите?


Тогаш ете, решен проблем. :toe:
Да не си го губам времето, дали воопшто си прочитал кои се фазите после тоа, доколку до нуклеарна војна?
Дали си видел што би се случило на планетата ако воопшто се распалат толку нуклеарки одеднаш? Прогуглај nuclear winter, и види каков би бил ефектот врз светот, hint народот ќе умира од глад, не од радијација.
Додатно, дури и да ја збришеш земјата наоколу низ светот имаш подморници, крстосувачи и бази каде имаш дисперзирано нуклеарни боеви глави, во секој случај и западот ќе мора да ризикува неколку градови.
Спиј мирно, до ваков момент нема да дојде во никој случај ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom