Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.448
Поени од реакции
47.274
а не не
немој со салта да почнуваш стручњаку
јасна е ситуацијава, сатанистите ги знаеме
ерменците се руски сојузник, бараа помош
зошто не им помагаат браќата?
Јас како што знам претседателот на Ерменија е некој западно поставен лидер и како таков, неговата земја завршува преебана од сите. Сите сличности со една друга про-западно ориентирана земја која е принудена да питачи пред дикатори се случајни.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Продолжи да сонуваш :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


не е бе војна специјална операција е, башка русија светска сила ебаго една толкацка држава неможе да заштити
@Darko I. вика убавово оружје не им е ни од магацин извадено
Па сега е војна, Украина ја напаѓа Русија :D
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Ајде бе?! А ти знаеш ли дека тие комуњари ти ја создадоа државата, нацијата а и зградата во која живееш мочко еден струмички
Значи комунистите ја создале Македонската нацијата за сега да ја избришат?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Јас како што знам претседателот на Ерменија е некој западно поставен лидер и како таков, неговата земја завршува преебана од сите. Сите сличности со една друга про-западно ориентирана земја која е принудена да питачи пред дикатори се случајни.
епа слабо знаеш
Ерменија е членка на ЦСТО азербејџан не е
Ерменците побараа помош што и им следува и не ја добија
крај на приказната
а вие нормално сега ќе си направите 500 салта за пак западот да биде крив
пошто на светов не е можно никој да е крив за ништо сем западот
кокетирал пашинјан со западот па затоа ова било
иначе русија ќе влезеше и ќе ги одбранеше, дај молимте
Автоматски споено мислење:

Па сега е војна, Украина ја напаѓа Русија :D
ама велам јас вие не знаете пола ни што е ни како е
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
епа слабо знаеш
Ерменија е членка на ЦСТО азербејџан не е
Ерменците побараа помош што и им следува и не ја добија
крај на приказната
а вие нормално сега ќе си направите 500 салта за пак западот да биде крив
пошто на светов не е можно никој да е крив за ништо сем западот
кокетирал пашинјан со западот па затоа ова било
иначе русија ќе влезеше и ќе ги одбранеше, дај молимте
Најверојатно да не ја изгубат Турција Русите ова го направиле. Инаку да, Пашинјан како што рекоа погоре е предавник. Буквално сака територија да даде на Азербејџан за да се споеле Турција со Азербејџан. Класика Зочо наш. Истотака да бидат позафркнати работите, Русија не може да прати војска преку Грузија, бидејќи не се сакаат (имаат војувано). Ама не е тоа преседанот, преседанот е тоа со Урсула. Не може гранатирање на украинска територија и убивање на Украинци да е геноцид, а гранатирање на Ерменци да не е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
епа слабо знаеш
Ерменија е членка на ЦСТО азербејџан не е
Ерменците побараа помош што и им следува и не ја добија
крај на приказната
а вие нормално сега ќе си направите 500 салта за пак западот да биде крив
пошто на светов не е можно никој да е крив за ништо сем западот
кокетирал пашинјан со западот па затоа ова било
иначе русија ќе влезеше и ќе ги одбранеше, дај молимте
Автоматски споено мислење:


ама велам јас вие не знаете пола ни што е ни како е
Какво знаење, за 2 денови од сега ќе дознаеш и ти официјално, а после тоа ќе дознаат и укронацистите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.448
Поени од реакции
47.274
епа слабо знаеш
Ерменија е членка на ЦСТО азербејџан не е
Ерменците побараа помош што и им следува и не ја добија
крај на приказната
а вие нормално сега ќе си направите 500 салта за пак западот да биде крив
пошто на светов не е можно никој да е крив за ништо сем западот
кокетирал пашинјан со западот па затоа ова било
иначе русија ќе влезеше и ќе ги одбранеше, дај молимте
Автоматски споено мислење:


ама велам јас вие не знаете пола ни што е ни како е
Само ти гледаш салта. Нормално и логично би било да не помагам на некој што свртел грб и се приклонил на страна што ми е непријателска.
Ебан у мозок ли е Путлер да помага и да дозволи осило на шарени револуции во непосредна близина, многу нормално е во најамала рака да ги пушти низ вода, за да научат географија барем.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Ништо од тоа немам кажано, ни дека се нацисти ни дека се фашисти.
Не може тој ватабаутизам со кој мудава гајди им ги направивте на сите да почнува вие пар слепци кога ќе решите дека почнува. Мислите дека ако пишете ватабаутизам на нешто, одма магично све што се кажало се брише и автоматски победува вашиот аутистичен аргумент
Да бе ти не си од тука, воздржан си, онака како од марс паднат.

Излезе клипче на интернет и бараш репорт од членовите на темата и инстант правда, а година дена се праиш слеп на рамнењето на пола украина со земја, ниту едно зборче на таа тема.

Душегрижник тој.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.448
Поени од реакции
47.274
Да бе ти не си од тука, воздржан си, онака како од марс паднат.

Излезе клипче на интернет и бараш репорт од членовите на темата и инстант правда, а година дена се праиш слеп на рамнењето на пола украина со земја, ниту едно зборче на таа тема.

Душегрижник тој.
Mojaта реакција на рамнењето на украинците ќе сменеше многу работи. Како ли сум сум смеел да не уживам во клипови со сечење глави.
Кажи ајде ватабаутизам уште еднаш.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Само ти гледаш салта. Нормално и логично би било да не помагам на некој што свртел грб и се приклонил на страна што ми е непријателска.
Ебан у мозок ли е Путлер да помага и да дозволи осило на шарени револуции во непосредна близина, многу нормално е во најамала рака да ги пушти низ вода, за да научат географија барем.
Абе во ЦСТО е разбираш ти македонски или не разбираш? Еве го и ердоган и маџарот глуп менуваат страни и се приклонуваат и ти мислиш дека ако некој ги нападне турција или унгарија нема да важи article 5? Чак и да е предавник или не знам што премиерот на Ерменија ти со тоа оправдуваш оставање на сојузнички народ на цедило да го геноцидира некоја орда муслиманска? Едноставно западот ги боли помпата за Еменија тоа си е руски сојузник, ете тие си потпишаа за гас и ја фрлија под воз ерменија, ама немој со тоа да ги правдате штурците од москва жити се. И идиш овде не прозиваш еден по еден, му ги подујале мадињата со ватабоутизам а иди овде на темава за украина не масира оти не кажавте ништо за ерменија?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Mojaта реакција на рамнењето на украинците ќе сменеше многу работи. Како ли сум сум смеел да не уживам во клипови со сечење глави.
Кажи ајде ватабаутизам уште еднаш.
Не оти си нејќел да коментираш, ама немало да смени. :pos: :pos:

Ај паметен тој види го, он уствари ќе коментирал ама ќе немало придонес.

Затоа пак има придонес постирање рандом клип од сечење глави од друго место. Душегрижник опасен.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Mojaта реакција на рамнењето на украинците ќе сменеше многу работи. Како ли сум сум смеел да не уживам во клипови со сечење глави.
Кажи ајде ватабаутизам уште еднаш.
а мојата реакција на козоебачиве кај што тепаат врзани ерменци колку работи ќе сменеше
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Значи колку наивни испаднаа Русиве и Путин то чудо нешто.Прво да нападниш огромна држава како Украина со 150000 војска е тотална глупост.НАТО го нападна Ирак со 600000 војска.Друго Америка можеше само да се надева ваква ситуација.ЕУ и Русија се се подалеку едни од други како никогаш до сега.Северен ток 1 и 2 им го уништија.Русите на ова со ништо не реагираа.Не знам кој го соведувал Путин ама го довел во огромна заблуда.Ситуацијата на терен за русите воопшто не е добра.Со други зборови светот беше поудобно место за живот пред 24 фебруари.Сега се наоѓаме пред тешка зима цени до плафон,а можен е и нуклеарен холокауст.Главен добитник од целава ситуација е Америка.Русија,Украина и ЕУ го јадоја немиен.
 
Последно уредено:

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Значи колку наивни испаднаа Русиве и Путин то чудо нешто.Прво да нападниш огромна држава како Украина со 150000 е тотална глупост.НАТО го нападна Ирак со 600000 војска.Друго Америка можеше само да се на ваква ситуација.ЕУ и Русија се подалеку едни од други како никогаш до сега.Северен ток 1 и 2 им го уништија.Русите на ова со ништо не реагираа.Не знам кој го соведувал Путин ама го довел во огромна заблуда.Ситуацијата на терен за русите воопшто не е добра.Со други зборови светот беше поудобно место за живот пред 24 фебруари.Сега се наоѓаме пред тешка зима цени до плафон,а можен е и нуклеарен холокауст.Главен добитник од целава ситуација е Америка.Русија,Украина и ЕУ го јадеа немиен.
Зима со цени до плафон е секаде, а нуклеарен холокауст ќе има за сите исто така. Русија беше нападната, и ова е одговорот. Првично беше благ, сега одиме малку погруба тактика, па ако не бива тогаш со сите сретства.
Америка ја изгуби доминацијата, а последиците ќе ги почуствуваат малку покасно откако живеењето на туѓ грб ќе прекине.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom