Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Додека тие кинат знамиња, нивните ги кинат...
Автоматски споено мислење:

Yesterday we rode near the front line. Must share with joy. Finally, I saw the engineering technique. Defense lines began to equip! They brought in gouges, digging anti-tank ditches and laying mines.

Why such events have not been held before is an open question. Now our army will have to dig thousands of kilometers of defensive lines. There is little time for this work, and a lot of energy must be used.

Therefore, I would without fail drive all the positions mobilized through the equipment. Firstly, this is an extremely useful skill for survival on the front lines, and secondly, people will at least begin to understand where they are. Now this is a big problem.

Alexander Kharchenko
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.090
Поени од реакции
4.281
Претседател на Косово.

Хммм, значи уште еден лик, кој е целисходно “инсталиран„ на висока политичка функција, а веројатно не знае на кои избори победил...ми станува појасно.
Автоматски споено мислење:

Кримјани одржале референдум, 100% излезност, 100% дека Крим е украјински, гласањето фер, демократско, без принуда, резултатите се читаа пред камера. (гарантирано дека ниеден починат не гласал, а на повредените им било овозможено да гласаат од болница)

Кој сака нека честита.

Во секој случај, Кримјани се неспоредливи во процентуалната излезност со Липковчани...У Липково, процентот на излезност шиба над 100-ка.

Честитка до Кримјани на изборните резултати...
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Кој што сака нека каже, ама да беа балканци во оваа ситуација, со ова оружје, до сега ќе беа или до Москва или до Берлин.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Мислам дека следно ќе удрат на правец Сиверск-Северодоњецк со чистење на фашистите..така ќе се направи еден прстен околу Доњецк за здравје боже скоро ослободување од руско-фашистичките инсталации.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Мислам дека следно ќе удрат на правец Сиверск-Северодоњецк со чистење на фашистите..така ќе се направи еден прстен околу Доњецк за здравје боже скоро ослободување од руско-фашистичките инсталации.
Остај ти кај ќе удрат, еве каде ќе ги натера вашиот НАТО.
Инаку нешто тивки сте ми за ова што се случува во Ерменија, или кучиња се овие, не луѓе?
Од овој демократски режим нема проблем нафта и гас да се купува, тие се вистински либерални демократски партнери.

 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Остај ти кај ќе удрат, еве каде ќе ги натера вашиот НАТО.
Инаку нешто тивки сте ми за ова што се случува во Ерменија, или кучиња се овие, не луѓе?
Изгледа си помешал нешто.

Арменија е руски сојузник и рачунаше на руска помош.

Ама изгледа јако се зафркнале штом рачунале на некомпетентни идиоти како Русите.

Колку сојузници до сеа беа зафркнати чекајќи руска помош?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.278
душебрижнициве форумски за ова не коментираат.
Нормално дека нема да коментираат. Господинот Алиев не е гледан како опасност од тие што ги учат што е реалност.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.400
Поени од реакции
36.334
Остај ти кај ќе удрат, еве каде ќе ги натера вашиот НАТО.
Инаку нешто тивки сте ми за ова што се случува во Ерменија, или кучиња се овие, не луѓе?
Беше сега во јули во Баку Урсула да пуши Азерски курови и да питачи за гас ко последна курветина. Па пријатели ги ословуваше, па партнери биле на страната на ЕУ. Шо да ти кажам. Мизерија.

Со ЕУ треба да се игра само како што Ердо игра со нив. Дрско и безобразно со шлакање на курот од фаца.
Автоматски споено мислење:

Изгледа си помешал нешто.

Арменија е руски сојузник и рачунаше на руска помош.

Ама изгледа јако се зафркнале штом рачунале на некомпетентни идиоти како Русите.

Колку сојузници до сеа беа зафркнати чекајќи руска помош?
И тоа е точно, ама едниот муабет не го исклучува другиот муабет дека тврдења за некое си либерално опшество и демократија потонуваат во вода кого Урусула ќе отиде во Баку и азерски курови ќе и ја решетаат швапската пичка. А тие таму се далеку погнасни диктатори од Русија.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Изгледа си помешал нешто.

Арменија е руски сојузник и рачунаше на руска помош.

Ама изгледа јако се зафркнале штом рачунале на некомпетентни идиоти како Русите.

Колку сојузници до сеа беа зафркнати чекајќи руска помош?
Не сум помешал ништо јас, овие што стрелаат се на истата страна за тие што навивате во војната со Украина.
Ќе видиме дали ќе им помогне, може и ќе ги жртвува, ако сметаат дека е поризичен потег да се префрлаат и на тој фронт може и да ги извисат.

Беше сега во јули во Баку Урсула да пуши Азерски курови и да питачи за гас ко последна курветина. Па пријатели ги ословуваше, па партнери биле на страната на ЕУ. Шо да ти кажам. Мизерија.

Со ЕУ треба да се игра само како што Ердо игра со нив. Дрско и безобразно со шлакање на курот од фаца.
Автоматски споено мислење:



И тоа е точно, ама едниот муабет не го исклучува другиот муабет дека тврдења за некое си либерално опшество и демократија потонуваат во вода кого Урусула ќе отиде во Баку и азерски курови ќе и ја решетаат швапската пичка. А тие таму се далеку погнасни диктатори од Русија.
Абе тие прогресивните се најгадни, само толку му фаќа црпката на народот.
И во САД ако земеш историски најголемите злодела се направени од демократите, само слаба едукација и уште им се дава власт.
Живеам за да ги видам на колена ЕУ, мамето да им го ебам за тоа што се заебаваа со нас како народ и уште толку за воук гомната што ги форсираат во последниве години.
Живеам за моментот кога ќе видам просечниот шваба/холанѓанец/швеѓанец/австриец/француз да фати џаде и да чека визи/учи јазик за отселување како што се ебаваме ние.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Нормално дека нема да коментираат. Господинот Алиев не е гледан како опасност од тие што ги учат што е реалност.
Темава е буквално соба за мастурбација на руски тероризам и геноцид врз недолжен украински народ.

Не знам што ве потресува нешто што активно го славите во темава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom