Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.336
Поени од реакции
18.209
Значи ете зошто не се појавил на тв, Путин му се јавил на султанот да разговара за мировен договор.
Ердоган после му се јавил на Зеленски.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.407
Поени од реакции
12.143
Држи Владимир говор.
Делумна мобилизација на резервниот состав.

❗Partial mobilization has been announced in Russia, the decree has been signed.





Vladimir Putin stated this in his address:





“Only citizens who are currently in the reserve and, above all, those who served in the Armed Forces, have certain military specialties and relevant experience, will be subject to conscription for military service.





Those called up for military service before being sent to units will undergo additional military training without fail, taking into account the experience of a special military operation.
 
Ф

Флеш

Гостин


Русија иде у напад .... Очекувано по референдумот.... Иде појако ....
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.191
Поени од реакции
12.754
После ова веројатно ќе следи целосна мобилизација и војна со нато. Можеби цитро и екипа од тука што се највоинствени ќе ја имаат таа чест да се борат како украинците против русија.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Со оглед на ситуацијава, господ на помоќ на сите нека ни е.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.191
Поени од реакции
12.754
Сега е важно како ќе реагира населението на ова :) Што и да замислија со специјалната операција, отиде низ вода.
Изгледа не очекуваа дека ќе се борат со цело НАТО
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.336
Поени од реакции
18.209
Го направи тоа што сите курупушачи го бараа од него. Оти само тоа е проблемот, малце руски војници :pos:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Како бе Иран вакви добри оружја има направено...
Тоа ме мачи, подобри и од химарсиве излегоја. Едвај можат да се пресретнат.
Što se čudiš pa Iran e tehnološki razvien na nivo od Turcija, koga možat Osmanliite da pravat solidni Bayraktar dronovi, zašto ne bi bile sposobni i Irancite da napravat isto taka solidni dronovi !
 
Ф

Флеш

Гостин
Прв пат висок руски државен службеник изговара Новорусија во официјално обраќање. Мислам дека конечно ја постави конечната цел на војната.
Кисинџер рече и испадна така .... Поделба на Украина на два дела ... Во најлошо три дела ....

Нова Русија,Киевска Украина и последно можеби Полска да зграпчи дел .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom