Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Indijancite ne vervam deka ke se slozat so tebe, ali ubavo rece da ne se rodi covek miroljubiv.
Dodusa i jas donekade se slozvam so tebe, i nie uzivavme vo blagodetite na evtin gas, navta, struja se dodeka Ukraincite ne ja zaebaja rabotata.
Kamen na kamen neka ne ostani od Ukraina ako toa e cenata za nie pak da gi uzivame blagodetite od prethodno.
Да, за се што треба да се измолкне од земја може да им се заблагодариме на русите
се што треба мозокот да го уклучиш на западот :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.130
Поени од реакции
21.765
Абе што им објаснуваш на пациенти за руска техника,руси и техника е божји грев у иста реченица да ги ставиш..

Прегледај го приврзокот 345161
Ovaj pa ovaj zagrizeniot.
Neznam dosega kako cirot ne ti proraboti od sekiracii za nedolznite ukrainski zeni, deca, starci i site komplet.
Site vie bugarite vaka osetlivi ste ili samo Ti i Roden nesto posebno emotiveni ste ?
Автоматски споено мислење:

Да, за се што треба да се измолкне од земја може да им се заблагодариме на русите
се што треба мозокот да го уклучиш на западот :icon_lol:
Oti be taka zloben si.
Da ne bea Rusite uste pandemija ke imase, ke sedese zatvoren ko glusec doma.
Za eden den vi ja resija pandemijata.
Znaci nemas ni blagodaram cccc
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.152
Поени од реакции
12.634
Абе што им објаснуваш на пациенти за руска техника,руси и техника е божји грев у иста реченица да ги ставиш..

Прегледај го приврзокот 345161
Убаво пишуе, перфектна од самиот почеток. Btw, ќе имаат ефтино гориво за да ги возат ладите, а друзите ќе ги гаражираат некое време.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Ima, ovie sto koristat elektronika od masini za perenje.
Nesto ne mi si vo tek :mad:.
Што зборуваш бе. Малце е заебано тоа центрифугата кога ќе се укључи. Гарант кога ја рокнале бранава се укључила.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.130
Поени од реакции
21.765
Што зборуваш бе. Малце е заебано тоа центрифугата кога ќе се укључи. Гарант кога ја рокнале бранава се укључила.
Izgleda ne bese nivelirana i pocna da tresi i seta levo desno. Zatoa ja pogodija branata inaku vo gradinkata nisaneja.
Ne se krivi ovie, Ukraincite se za ebanje. Da ne bea tie, zapadot nemase da im bapne sankcii i ovie namesto od kineski ke stavaa elektronika od zapadni masini za perenje i ke si ja pogodeja gradinkata, sto vo Ukraina ocigledno gi ima povekje od dovolno. Kaj da frlis gradinka ke pogodis.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.780
Поени од реакции
18.388
мирољубив народ да не се роди
Автоматски споено мислење:

Да се потсетиме на едно од поголемите достигнувања на руската оружана техника

ќе да гинат од таа техника


а и чиповите од машините за перење како ги уклопиле у ракетава свака част
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Епа не е лошо малку да бидите благодарни, да не беа јенките без струја како ќе седевте на форум да ги колните
Автоматски споено мислење:


е прав си, овај тенеке што го прати прилично краток лет бил
Da ne beshe Tesla jenkite ushte ke bea na akumulatori.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325

ќе да гинат од таа техника


а и чиповите од машините за перење како ги уклопиле у ракетава свака част
Не бе не, не е тоа тоа. Види ја снимката. Каде бе со вакви камери од али експрес.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.932
Поени од реакции
30.663
А граѓанската војна во украина, 2014та?
Разбирам дека е лапсус но да ги расчистиме фактите: Немаше граѓанска војна во 2014та, туку државен удар. САД преку своите НВО-а и другите петтоколонаши организираа протести со десетици илјади луѓе (што процентуално е ситница во однос на 40+ милионската популација во Украина), потоа преку нацистите и платеници (снајперисти) протестите практично ги ескалираа во целосен оружен државен удар каде точно беа цел високите ешалони и органите на власта.

Значи државен удар, не граѓанска војна. За второво треба да има две страни од истата држава кои војуваат меѓу себе. Ова таму беше странска интервенција преку надворешни и домашни елементи за насична промена на власт. Потоа ги забранија опозиционите партии и ги ликвидираа сите позначајни политичари кои не беа дел новата марионетска структура на власт.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.280
Поени од реакции
18.106
Разбирам дека е лапсус но да ги расчистиме фактите: Немаше граѓанска војна во 2014та, туку државен удар. САД преку своите НВО-а и другите петтоколонаши организираа протести со десетици илјади луѓе (што процентуално е ситница во однос на 40+ милионската популација во Украина), потоа преку нацистите и платеници (снајперисти) протестите практично ги ескалираа во целосен оружен државен удар каде точно беа цел високите ешалони и органите на власта.

Значи државен удар, не граѓанска војна. За второво треба да има две страни од истата држава кои војуваат меѓу себе. Ова таму беше странска интервенција преку надворешни и домашни елементи за насична промена на власт. Потоа ги забранија опозиционите партии и ги ликвидираа сите позначајни политичари кои не беа дел новата марионетска структура на власт.
Абе не прај не будали, ако си ти будала, од тогаш имаше неколку избори, каде победуваа различни луѓе и никој од нив не сакаше да биди со Русија.

Воедно фашистите овојуваа околу 2% од гласовите на избори.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.397
Поени од реакции
46.899
Тоа во твоето дневниче може е така

Шипурки и бугари кои работат, плаќаат даноци и продонеси и инвестираат во државава се поим за патриоти
Да, супер. Фората е тоа што не сме 2016та година во задимена чајџилница во Студеничани со Заев дојдени на кандисување потенцијални шипптарски гласачи, и стварно нема потреба од глупостиве.
Напротив, 2022 година е. На тие шипурки им ја плаќаш струјата, а од бугарски инвестиции имаш само инвестиции во културни центри.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.932
Поени од реакции
30.663
Абе не прај не будали, ако си ти будала, од тогаш имаше неколку избори, каде победуваа различни луѓе и никој од нив не сакаше да биди со Русија.

Воедно фашистите овојуваа околу 2% од гласовите на избори.
Кој зборува за избори? Какви 2% од гласови?
Ало, за државен удар ти се зборува. Нацистите беа искористени како enforcer-и доле на терен, а платеници/снајперисти горе по покриви на зградите окулу Мајдан. И други моменти, ама што да навлегувам во детали кога ти ни на најбазичните работи не се сеќаваш или не ги знаеш. Де отвори ја истава тема, врати се наназад на кометарите за случувањата во 2014-та.

И дај жити се извади го мозокот од фиока, пошто почнувам да се сомневам дека си го пратил некаде на продолжен одмор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom