Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Абе како не вашата тешка Македонштина ни е трн на сите во око, блазе на Македонија што си има такви синови
Како и да е, мило ми е што си ја отвори душата да кажеш што ти смета. Сонцево ти е лакмусова хартија за одродени буљаши. А и башка осврни се, на истата страна си со вулгари, партиски потрчковци и албанци на темава.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.502
Поени од реакции
3.607
Цитирањето и верувањето во РИА Новости е исто како да му се верува на Ѓаволот кога го цитира Евангелието. :D
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Како и да е, мило ми е што си ја отвори душата да кажеш што ти смета. Сонцево ти е лакмусова хартија за одродени буљаши. А и башка осврни се, на истата страна си со вулгари, партиски потрчковци и албанци на темава.
Класика, само вие сте македонци сите што не се за путко не се македонци :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Класика, само вие сте македонци сите што не се за путко не се македонци :icon_lol:
Не збориме за Путко, збориме за работите кои ти сметаат. Путко му смета и на Игорче и на Тенека па не сум рекол за нив дека се немакедонци. Збориме за луѓе кои се алергични на Македонски национални симболи.

Ти во најмала рака го искористи за да пробаш да ме омаловажиш дека го користам, како негативен елемент. ТОА МНОГУ ГОВОРИ ЗА ТЕБЕ.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Цитирањето и верувањето во РИА Новости е исто како да му се верува на Ѓаволот кога го цитира Евангелието. :D
Истотака и цитирањето на бугарските политичари и историчари за Македонија е грев врз историјата.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.953
Поени од реакции
35.872
Почнавте де да откривате какви сте..а почнавте како душегрижници за украинските руси,а уствари сте само напалени русофили и дркаџии на ,,семоќната" Русија и медојавачот Путин :)
Финтата е да не арчат пари како нашиот Шилегов што брусеше знаци низ град, ќе ги срамнат со земја за да ги изгради моќната ЕУ (ако преживее унијата зимава).
Автоматски споено мислење:

Апсолутно си во право, нешто како ова, така?
Не се луѓе овие де, небитни се, не гледам ниту една невладина да скока таму дека еден куп деца беа убиени од американската војска и оставени трајни инвалиди.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Ти во најмала рака го искористи за да пробаш да ме омаловажиш дека го користам, како негативен елемент. ТОА МНОГУ ГОВОРИ ЗА ТЕБЕ.
Не јас ја омаловажував твојата препотенција и поставување како сезнаечки наратор и сегледачко око овде ама ти како и многу други како тебе пробуваш да ја донесеш топката на единствениот терен каде што знаеш а тоа е класичните муабети ти не си македонец и така натаму пошто буквално на друг начин не знаете да дискутирате о вие убер македончишта.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Вагнер ја зазеле Николаевка, така што притисокот врз Бахмут се зголемил. Го напаѓаат моментално од исток и сега од југ благодарение на музичарите. Ако овој клучен град падне, може сериозно да пукне одбраната во Доњецк.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Мислам дека Украинците во наредните десетина дена ќе направат уште офанзива, или кај Херсон, Угледар или накај нуклеарната централа.

Моментумот е на нивна страна, Русите очигледно се со премалку трупи и опрема, ваљда се надевале дека украинците ќе седат во ровови и само ќе се бранат, и сега се свртеа коцките.

Ако нападнат голема е шансата да се случи истото како кај Харков.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.323
Поени од реакции
18.183
Кој мит жити све, апла се знаеше дека Русија ќе купи лиценца за овие дронови дури и пред војната.

Тоа што САД користат Израелска технологија тук и там, е крај на митот за САД?

Не си ни свесен колку си плиток, само се брукаш без везе…
Види, ова ќе има две реперкусии. Прво, ова значи дека Русија е далеку помала закана во конвенционално вооружување со хај тек технологија, затоа тоа никој не се плаши од Иранската и Северно Корејската воена технологија. Второ ова е силен удар за квалитетот на руската воена индустрија при продажба во светот.

Тоа е митот што падна.

Иначе сите се плашат или би сакале да го имаат Iron Dome, од Израел, како и многу друга воена технологија.

Исто така гледам дека никој нема напишано на темава, па ајде јас. С-400 кој го употребува Русија на Украинска територија, не е во можност да ги спречи HIMARS -те ракети.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Види, ова ќе има две реперкусии. Прво, ова значи дека Русија е далеку помала закана во конвенционално вооружување со хај тек технологија, затоа тоа никој не се плаши од Иранската и Северно Корејската воена технологија. Второ ова е силен удар за квалитетот на руската воена индустрија при продажба во светот.

Тоа е митот што падна.

Иначе сите се плашат или би сакале да го имаат Iron Dome, од Израел, како и многу друга воена технологија.

Исто така гледам дека никој нема напишано на темава, па ајде јас. С-400 кој го употребува Русија на Украинска територија, не е во можност да ги спречи HIMARS -те ракети.
Па С-400 не е наменет за ракети како на химарсите.
Автоматски споено мислење:

Мислам дека Украинците во наредните десетина дена ќе направат уште офанзива, или кај Херсон, Угледар или накај нуклеарната централа.

Моментумот е на нивна страна, Русите очигледно се со премалку трупи и опрема, ваљда се надевале дека украинците ќе седат во ровови и само ќе се бранат, и сега се свртеа коцките.

Ако нападнат голема е шансата да се случи истото како кај Харков.
И Русите таму во тие делови трупаат војска за одбрана како и тешко вооружување. Ќе биде интересна битка.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Види, ова ќе има две реперкусии. Прво, ова значи дека Русија е далеку помала закана во конвенционално вооружување со хај тек технологија, затоа тоа никој не се плаши од Иранската и Северно Корејската воена технологија. Второ ова е силен удар за квалитетот на руската воена индустрија при продажба во светот.

Тоа е митот што падна.

Иначе сите се плашат или би сакале да го имаат Iron Dome, од Израел, како и многу друга воена технологија.

Исто така гледам дека никој нема напишано на темава, па ајде јас. С-400 кој го употребува Русија на Украинска територија, не е во можност да ги спречи HIMARS -те ракети.
Колку што знам нема С-400 на Украинска територија. Единствено негово користење за кое што знам е во првите денови од војната кога С-400 од Белорусија сруши украински борбен авион над Киев.

Не е наменет за рушење на ракети од Химарси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom