Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.633
Драа

Хифад е женско обрежување.Најчесто се праи у Египет,а и по течение на Нил, сфе до Уганду.Не се праи од верску, ни од медицинску причину,него чисто е како обичај, фолклор.Одстрануе се дел од надворешни женски гениталие илимити парче од клиторис.
Ваљда главна цел е жене да не уживаф у секс за да не им мрда гзе на страну.
Како и да е, доста дивљачки чин.
Ајде феминистке, куде сте да се побуните?

Преј фор клит!
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
draga kajgana idemo jako napred i hrabro samo
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.263
После 4 месеци може, конечно испадна пиратирана верзија со добра слика од Thor: Love and Thunder.
Многу не читав по интернет што е како е, да не си го расипам филмот коа ќе испадне.
Едвај саат време гледав од филмот, останатото го дочитав на интернет. Какво срање, ги жалам тие што си дале пари у кино да седнат да го гледаат. Од последниот Avengers: Endgame, навакај нема добар МАРВЕЛ филм.

Ебате Woke културава и геј срањава што ги буткаат веќе во секој филм. Порано сум викал кој е геј негова работа, кој мисли трансџендер да биде нека си биде, he/she/they/me/cat/mouse/и останати придавки да си користи нека си користи, од сега активно против овие, друго чаре нема. Се додека мнозинствово нормални ги трпиме е вака ќе ни се качуат на глава, се додека не дојде ден кај што ќе гледаме филм за Гоце Делчев кај што е геј и некоја Woke од невладина по школите ќе го продава овоа срање за хонорарче.

Коа веќе сум кај филмови, Теона Стругар Митевска ги овековечи во филм децата убиени кај Смилковско езеро.
Филмот е достапен на ЈуТјуб бесплатно под името „Кога денот немаше име“.

Според ја овоа што го видов,ако не ги знаев работите ќе мислев добро е што албанците ги убиле децава, пошто у филмот се претставени како силувачи, наркомани, пијаничиња, безвредни гомна на општеството кои едвај чекаат беља да направат и да го поебат некој, а во себе носат омраза спрема албанците и ништо друго. Доаѓаат од дисфункционални семејства во кои родителите ги научиле така да се однесуваат, да водат грижа за пари и материјални нешта.
Филмот е поддржан од Агенцијата за филм на Северна Македонија со 30 милиони денари (500.000 евра).

Ако имате време погледнете го, да ве предупредам, мене ми се згади од филмот и ако ја имам „честа“ да ја запознаам режисерката би и се исплукал у фаца.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Хладно Пиво, после 35 години се распуштаат...

Одлични спомени имам од нив, нивни концерти, кај нас, во Хрватска, случки, дешавки... Лапање, мување, врски, раскинувања... Цела младост ми е одбележена слушајќи ги нив.

Се надевам дека ова нивното неопределено, е само моментално, и ќе имам можност пак да им отидам на некој концерт во иднина.

За сите убавини. :ајнапиво:

 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.130
Поени од реакции
10.476
Битолското млеко е факинг 70 денари!!! И once again се прашувам каква е оваа држава што го дозволува ова драконско растење на цените буквално преку ноќ и не превзема никакви чекори по тоа прашање?!

Ќе купувам алпско. Барем знам дека парите ќе идат во буџет кој можеби (М О Ж Е Б И) за нијанса порационално се справува со сиромаштијата на народот.

Најголема инфлација, најниски плати, најголема сиромаштија.
Живела!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.620
Поени од реакции
34.808
Кајг,
види ти ситуација, по долго време преко пута каршија, го препознав школскиот иако малку тежински поправен сепак затрчан.
-Аааааааа, кај си бе школски држиш кондиција, спортуваш!? а?
- И тоа како бијонс, веќе уназад сум зависен од спортски живот!
- Бравооо, а каде тоа спортуваш и што конкретно преферираш?
- Еве овде во комшии во спортска обложувалница „Sport life“, а преферирам фудбал!
:confused:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.147
Поени од реакции
35.187


ДК,

Кажи ми дали има подобро снимена воена сцена од оваа во историјата на кинематографијата. Од излагање на коњаницата на видик и првите реакции кога ќе ја видат опсадата над Минас Тирит, музиката која иде во позадина заедно со говорот на Теоден кој би дигнал мртви од гроб за у војна па се до маршот и нападот на Рохирим врз армијата од Мордор, и изразите на лицата на коњаниците, се е направено перфектно.

Класично ремек дело.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Легендата вели дека некој, некогаш добил поголема награда во кафе од лажиче, шоља, или ѓезве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom