Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Па кажи им така во кладилница, ќе ти ги вратат парите. Кажи им дека Гоберт е крив, и дека ако тој играл подобро бетот ќе ти бил добитен. Може ќе погодиш некоја добра душа, не само да ти ја врати уплатата, може и добивка да ти исплати.
Jas imam premnogu pari, nemam potreba vo kladilnica taka da se odnesuvam.
Me boli stapot ako izgubiv 1000 evra.
Imam uste 100 iljadi.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Тамам уште 100 вакви бетови.
Prelistaj ja temava poslednite 15-20 stranici da vidis kolku dobitni tipovi Imam postaveno pa potoa javi se da diskutirame.
Ako sakas javi se od nekoj drug profil, istovremeno koristis 10 akaunti na forumov bruko edna.
Автоматски споено мислење:

Plus se javuvas odkoga utakmicata e zavrsena. Trebase da se javis pred da pocne.
Gjubre.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
Plus se javuvas odkoga utakmicata e zavrsena. Trebase da se javis pred da pocne.
Е како ќе те заебавам на незавршен натпревар? Теба прво да видам дека си промашил, глупо е да те заебавам ако си погодил. Не е така?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Е како ќе те заебавам на незавршен натпревар? Теба прво да видам дека си промашил, глупо е да те заебавам ако си погодил. Не е така?
Ti mene ne mozes nikako da me zaebavas.
Mozam samo jas tebe da te zaebavam ako sakam, no taman rabota voopshto ne me interesira toa da go zaebavam bilo kogo a ne pa nekoj otepan 50 godisen covek.
Edinstveno sto mozes e toa sto ja ukocuvas temava koja solidno si funkcionira vo posledno vreme.
Glupo e toa sto imas 50+ godini i po celi denovi si na forumov koristejki 10 razlicni akaunti, i se odnesuvas kako nekoja kurva, a pritoa ti imaat banirano nad 1000 akaunti. Ne e taka ?
Postiraj tipovi ako imas ako ne kjuti si i ne mi se kacuvaj na kur zatoa sto ke te oblecam vo tanga i fustan i navistina ke ti go stavam pa ke vidis ubavo.
Автоматски споено мислење:

Gnasa e stariov stvarno. Mi go valka imeto na temava i forumov. Ama nema da ti uspee, na site im e dobro poznato za kakva osoba stanuva zbor.
Автоматски споено мислење:

Za pocetok na denot
Hrvatska pobeda so osnovniot hendikep -14.5
IMG_20220905_135653.jpg
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
Товарете Естонија хендикеп дури има време. За похрабрите победа на Естонија МЛ.
Автоматски споено мислење:

Хмм, 20-23 за Естонија на почеток на втора четвртина. Очекував повеќе да водат. Хендикепот ми е сигурен, ми е страв малку за МЛ бетот.
Автоматски споено мислење:

Промашивме многу отворени шутеви во прво полувреме. Само малку треба да се крене процентот за шут во второ и готови се Хрватите.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
надал под инекции игра или во ред е на туров, некако многу јака квота на амерот ако не е 100% надал да се проба

азаренка можеби последна сезона за да даде максимум и неа годините ја јадат, ја немам гледано на туров, ќе ја чекам на ин плеј неа да видам како ќе изгледа
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Iskreno go zaginav tiketot so Hrvatska i ne postoi nikakva opcija da go isplatam. Soccer nemaat takva opcija za izgubeni tiketi.
Se nadevam nema da ja dade so hendikep za da ne mi bide krivo, vo sprotivno ako ja dade ne postoi nikakva opcija da mi gi isplatat parite...
Toa e se slucuva, ne se sekavam koga posledno sum izgubil nekoja rabota, godini nanazad ne sum izgubil nishto shto nosam so sebe ama eve denes mi se sluci, koga stignav doma i go otvoriv tashniceto bukvalno se mi bese tuka osven tiketot so Hrvatska. Go barav celo vreme tamu kaj sto se dvizev i ne go najdov. Toa e. Se nadevam nema da ja dade ama i da ja dade zdravje, ke gi zaboravam parite, pari se pravat, zivotot odi ponatamu.
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
Iskreno go zaginav tiketot so Hrvatska i ne postoi nikakva opcija da go isplatam. Soccer nemaat takva opcija za izgubeni tiketi.
Se nadevam nema da ja dade so hendikep za da ne mi bide krivo, vo sprotivno ako ja dade ne postoi nikakva opcija da mi gi isplatat parite...
Toa e se slucuva, ne se sekavam koga posledno sum izgubil nekoja rabota, godini nanazad ne sum izgubil nishto shto nosam so sebe ama eve denes mi se sluci, koga stignav doma i go otvoriv tashniceto bukvalno se mi bese tuka osven tiketot so Hrvatska. Go barav celo vreme tamu kaj sto se dvizev i ne go najdov. Toa e. Se nadevam nema da ja dade ama i da ja dade zdravje, ke gi zaboravam parite, pari se pravat, zivotot odi ponatamu.
Талонот ти вреди помалку отколку хартијата на која е отпечатен, така да не му се секирај.
Автоматски споено мислење:

Товарете Естонија хендикеп дури има време. За похрабрите победа на Естонија МЛ.
Штета за мл бетот, но хендикепот лесно помина. @ilz мајсторе, давај друг бет дури си во форма. Имав заборавено каков златен рудник си ти.
 
Последно уредено:

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Италија вечер со основниот хрндикеп :pos:

шала на страна, Нори ми е многу сигурен денес на 1.60, а Србиве цела текма плус, ќе има кошеви таму,

Аза неможе да издржи долг натпревар така да давам предност на Плискова,

уште Надал му се мислам, нека каже братот @Stefan-kobe што да играме, можеби плус?

сингл:
Краиова - Фарул 2 @4.20
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Ова Ставро ли е со овие Трајанка, Петранка профили бе, ебати клошарот

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.681
Италија вечер со основниот хрндикеп :pos:

шала на страна, Нори ми е многу сигурен денес на 1.60, а Србиве цела текма плус, ќе има кошеви таму,

Аза неможе да издржи долг натпревар така да давам предност на Плискова,

уште Надал му се мислам, нека каже братот @Stefan-kobe што да играме, можеби плус?

сингл:
Краиова - Фарул 2 @4.20
Не знам брат, не гледам јас како Тиафое може да го добие Рафа, а ако не го земе прв сет нема шанса плус да биде, т.е. многу тешко. Алкараз исто треба да добие, -1.5 на него е добар бет.
Автоматски споено мислење:

Талонот ти вреди помалку отколку хартијата на која е отпечатен, така да не му се секирај.
Автоматски споено мислење:



Штета за мл бетот, но хендикепот лесно помина. @ilz мајсторе, давај друг бет дури си во форма. Имав заборавено каков златен рудник си ти.
Не го закачај бе па и ти аман, глеаш така си игра и тоа е тоа, барем игра тоа што постира и не лаже како некои други што прават.
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
Не го закачај бе па и ти аман, глеаш така си игра и тоа е тоа, барем игра тоа што постира и не лаже како некои други што прават.
Не можам да одолеам, се пали ко млад мајмун. Еднаш да ме изигнорира или да прифати заебанција на своја сметка, ќе престанам да го заебавам, ама не, егото си го вади преку кладењето, прелесна мета е за заебавање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom